Zaloguj się do konta

Jezioro Budzieszowskie

Jezioro Budzieszowskie ( Budzieszowce, Krak, Krakus, Budzieszowice ) – jezioro na Równinie Nowogardzkiej, położone w gminie Maszewo, w powiecie goleniowskim, w woj. zachodniopomorskim. Jezioro leży na południe od Jeziora Lechickiego. Powierzchnia zbiornika wynosi 16 ha, maksymalna głębokość 4 m, długość 1000 m, szerokość 200 m. Jezioro ma wydłużony kształt w kierunku południkowym. Położone w rynnie jezioro ma lustro wody obniżone w stosunku do wysoczyzny o 12-15 m. Według typologii rybackiej jest to jezioro podobnie jak Lechickie linowo-szczupakowe, ale można w nim złowić takie ryby jak lina czy też leszcza. Brzegi jeziora otacza wąski pas drzew, który rozszerza się w południowej części. Na południe od Jeziora Budzieszowskiego rośnie las (szer. ok. 300 m). Nad północno-zachodnim brzegiem leży wieś Budzieszowce. Nad północno-wschodnim brzegiem biegnie droga wojewódzka nr 113, a za nią leży wieś Jarosławki. Jezioro świetnie nadaje się na wypady wędkarskie w tym również z łodzi.
Powyższe dane zostały zaczerpnięte z Wikipedii, wolnej encyklopedii.
Obecnie jezioro należy do wód Okręgu PZW Szczecin i jest pod opieką Koła PZW „ Okoń” w Goleniowie. Podlega wzmożonej kontroli straży rybackiej.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (1)

DONANDRZEJ

JEZIORKO OGÓLNIE FAJNE TYLKO CZY TAM WOGÓLE WYSTĘPUJĄ JAKIEŚ RYBY DRAPIEŻNE?? PYTAM PONIEWAŻ BYŁEM TAM ZE 2-3 RAZY ZE SPININGIEM I NIESTETY ZERO KONTAKTU Z RYBAMI. WIEM ŻE PZW PRZEJĘŁO TE JEZIORKO DOPIERO W TYM ROKU A WCZEŚNIEJ NA JEZIORZE GRASOWALI RYBACY KTÓRZY STOSOWALI ,,RACJONALNĄ,, GOSPODARKĘ RYBACKĄ(CZYTAJ: WALILI WSZYSTKO W ŁEB JAK POPADNIE). MAM NADZIEJĘ ŻE W KOŃCU JEZIORO SIĘ ODRODZI:) JESZCZE JEDNO PYTANIE CZY PO TYM JEZIORZE I JEZIORZE LECHICKIM MOŻNA PŁYWAĆ ŁODZIĄ Z SILNIKIEM SPALINOWYM O MOCY 4KM? I CZY SĄ JAKIEŚ MIEJSCA W KTÓRYCH MOŻNA ZWODOWAĆ ŁÓDŹ.Z WĘDKARSKIM POZDROWIENIEM ANDRZEJ DON [2011-07-14 21:42]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej