Jezioro Bytyńskie

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


Jezioro Bytyńskie - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. szamotulskim, w gminie Kaźmierz. Jest to jezioro morenowe na Pojezierzu Poznańskim[2] znajdujące się w zlewni Samy. W bogatej linii brzegowej wyróżniają się zatoki: południowa, wschodnia i zachodnia. W głównej części jeziora sześć wysp, na dwóch z nich znajdują się zabytki archeologiczne. Wyspy tworzą częściowy rezerwat ornitologiczny Wyspy na Jeziorze Bytyńskim obejmujący 30,84 ha utworzony w 1980 roku, który ma na celu ochronę lęgowisk mewy śmieszki, łabędzia niemego i bąka, a także żerowiska wielu gatunków kaczkowatych, rybołowów, żurawia, bekasów a także sów błotnych i batalionów. Dodatkowo na wyspach znajdują się cenne zbiorowiska roślinne w tym torfowiska i lasy łęgowe.Jezioro Bytyńskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Bytyńskie »
GPS: N 52o 30' 22" E 16o 29' 39"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Szamotulski » Gmina: Kaźmierz
Właściciel: Łowisko specjalne
Noclegi w pobliżu: Tarnowo Podgórne - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

3.3
Oceń
(7 głosów)

Jezioro Bytyńskie mapa:- opinie i komentarze

Przem73Przem73
0
Kilka lat temu odwiedziłem to łowisko kilkakrotnie. Moim celem były sandacze, z których to łowisko było znane. Organizacyjnie w porządku, parking nad wodą, gospodarz łowiska przygotował łódź. Ukształtowanie zbiornika bardzo atrakcyjne, kilka wysp, kilkanaście podwodnych górek. Efekt pierwszego wyjazdu oszałamiający, przez kilka godzin wyciągamy z kolegą 47 sztuk sandaczy (wszystkie w granicach 50cm) oraz suma 110cm. Szok i pierwsza myśl w mojej głowie, kiedy będę miał czas żeby to łowisko znowu odwiedzić. Odwiedziłem, rybki znowu dopisały około 20 wymiarowych sandaczy. Kolejny wyjazd popsuła nam kapryśna pogoda , skończyło się kilkunastu bardzo ładnych około 30-40cm okoniach z patyków przy jednej z wysp. Następnych kilka wyjazdów podobnie sandacze i okonie - faktem jest, że na łowienie tych gatunków byliśmy nastawieni. Tylko, zastanowiła mnie jedna prawidłowość, a mianowicie wszystkie złowione przez nas sandacze był praktycznie z jednego rocznika. Odpowiedź uzyskaliśmy od jednego ze stałych bywalców. Otóż gospodarz łowiska w okresach późnej jesieni i wczesnej wiosny, w których jeszcze nie wpuszczani są łowisko wędkarze prowadzi intensywne odłowy na "okoliczność" zapotrzebowania na ryby w okresach świąt, dotyczy to wszystkich gatunków występujących w tej wodzie. I to by było na tyle. Zniechęcony, już tego łowiska nie odwiedzam. Z informacji uzyskanych od znajomych wędkarzy wynika, że sytuacja się nie zmieniła, a nawet pogorszyła. (2012-09-25 10:49)
niewinniijaniewinniija
0
Sytuacja na Bytyniu podobno ulega poprawie czy komuś coś na ten temat wiadomo? Może jest ktoś zainteresowany pogonią za pasiastym rozrabiaką ? Jeśli tak proszę o wiadomość do jeziora mam ok 40km (2013-07-29 19:59)
shark123shark123
0
poprawy to tam już nigdy niebedzie,szkoda gadac,bezrybie (2016-03-12 19:26)

skomentuj ten artykuł