Jezioro Białokoskie

/ 2 komentarzy

Jezioro ma powierzchnię ponad 145 hektarów i głębokość maksymalną dochodzącą do ponad 30 metrów. Średnia głębokość to 8-9 metrów, jednak południowa część akwenu jest zdecydowanie płytsza i znajdziemy tu zaledwie kilkumetrowe blaty. Od zachodu zbiornik otoczony jest gęstymi lasami mieszanymi, jego wschodnie brzegi pokryte są polami uprawnymi i dzikimi łąkami. Nawet w zalesionym terenie bez trudu znajdziemy drogi, które doprowadzą nas nad najciekawsze łowiska, a te poznamy po utworzonych tu ambonach oraz wygodnych wędkarskich stanowiskach. Jest to doskonałe łowisko zarówno dla spławikowców, jak i spinningistów. Wprawdzie ci ostatni mają do dyspozycji jedynie szczupaki, okonie i coraz częściej poławiane sandacze, jednak ich ilość i wielkość są wystarczającym powodem, by tutaj przyjechać.Jezioro słynie z bardzo dużych okoni, jednak aby je znaleźć na tak rozległym terenie, trzeba przynajmniej kilka razy tutaj zawitać. Garbusy biorą doskonale na przesmykach pomiędzy wyspami oraz na stokach gwałtownie opadających górek z obfitą roślinnością. Można tu z powodzeniem stosować metodę polegającą na mocowaniu obciążenia na troku bocznym, przy czym ważne jest, aby trok z oliwką był stosunkowo długi. W przeciwnym razie przynęta będzie grzęzła w roślinach i zamiast przyciągać ryby będzie je płoszyła.Jezioro Białokoskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Białokoskie »
GPS: N 52o 34' 34" E 16o 12' 40"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Międzychodzki » Gmina: Chrzypsko Wielkie
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Jeden dzień kosztuje 10 złotych z brzegu i 20 z łodzi, przy czym na podstawie licencji mamy prawo wędkować także na kilku innych jeziorach znajdujących się w okolicy.
Noclegi w pobliżu: Kwilcz - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

4
Oceń
(5 głosów)

Jezioro Białokoskie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

VencaVenca
0
Do jeziora Białokosz dołączono zupełnie złe dane, odnośnie umiejscowienia, to znaczy, dodano dane jeziora Białkowskiego (Podstawowe dane:

Akwen:BiałkowskieGPS:N 52° 34' 6'' E 16° 13' 51''Położenie:Województwo Lubelskie  Powiat Parczew  Gmina ParczewWłaściciel:Okręgi / Woda PZW  Okręg PZW Lublin (zobacz porozumienia Okręg PZW Lublin 2010r))

Jezioro Białokosz, które opisuje autor,Mikołaj Krystyniuk, znajduje się w Wielkopolsce.  (2011-12-21 19:08)
kmichalkmichal
0
No i jest to jezioro PZW to skąd opłaty za połowy??? (2012-06-15 09:02)

skomentuj ten artykuł