Jezioro Zwiastowe

/ 2 komentarzy

Witam.Chciałbym przybliżyć w skrócie jezioro bliskie memu sercu, wychowałem się nad nim i od najmłodszych lat tutaj wędkuje. Mieszkam w okolicy, więc bardzo dobrze znam ten akwen. Nie chcę tu opisywać jak brały ryby kiedyś, lecz napiszę kilka słów o ostatnich latach.
Jest to jezioro dość płytkie, średnia ok 2,5 metra z zagłębieniami w zachodniej jego części do 4,5 metra. Wschodnia zaś część jest płytka maksymalnie do 2 metrów. jezioro jest dość trudno dostępne dla wędkarzy, dlatego przy wędkowaniu z brzegu polecałbym wodery. Dno jeziora pokryte jest moczarką. Występuje tu też prawie na całym obwodzie brzegu grążel. Dla przyjezdnych polecałbym zostawić samochód od północnej strony jeziora (droga z Chocenia do Boniewo) i zejść polami około 100 metrów do jeziora. Przy połowie okonia lub szczupaka polecałbym ponton.
Omówię krótko metodę spiningu stosowana tutaj przeze mnie. Oczywiście najlepiej pontonem, płyniemy na wschodnia część jeziora i tu przy odpływie z jeziora zaczyna się cała zabawa. Jest tutaj około 50 centymetrów wody do zielska. stosujemy tutaj woblery pływające, kolor czarny z żółtym bądź czarny z żółtym i czerwonym. Można tu dostać zarówno wymiarowego szczupaka jak i piękne okonie. odpływając w kierunku zachodnim jezioro pogłębia nam się do 2 metrów. Najlepszą wypróbowaną przeze mnie przynętą tutaj jest obrotówka koloru srebrnego, oczywiście jakaś wełna na kotwicy. Można się tu spodziewać na ta przynętę już 2,3 kilogramowych szczupaków. Nie wykluczone jest również tutaj spora srebrna wahadłówka można tu dostać sztuki nawet do 10 kilogramów. zachodniej części nie polecam na spining.
Wędkując na spławik w ostatnich latach udało mi się trafiać ładne leszcze i oczywiście liny, karasie srebrzyste i wzdręgi. Niestety żeby trafić porządniejszą sztukę trzeba kilka dni zanęcać. Przynęty które bym tu polecał to kuku, pęczak i zwykła gotowana pszenica (tym również nęcę). Metody gruntowej bym tu nie polecał - zbyt zarośnięte dno.
jeśli ktoś chce odpocząć i złowić coś dużego to bardzo polecam. Jest tu cicho, spokojnie, nie ma żadnych domków letniskowych - jezioro współgra z naturą. Jeżeli ktoś chciałby się tu wybrać i miał jeszcze jakieś pytania to proszę pisać na prywatny profil. Mam nadzieje że chociaż częściowo zachęciłem i zapoznałem Was z tym akwenem. Połamania kija.Jezioro Zwiastowe opis łowiska:

Akwen: Jezioro Zwiastowe(Łąki Zwiastowe) »
GPS: N 52o 27' 52" E 18o 55' 5"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Włocławek » Gmina: Boniewo
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Kłodawa - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Mazowiecki

 

4.5
Oceń
(8 głosów)

Jezioro Zwiastowe mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

ypman666ypman666
0
PIĄTKA ZA OPIS ZWARTY I DOKŁADNY NA PEWNO SKORZYSTAM ŁOWIŁEM TAM 2 RAZY ALE BEZ EEKTU (2012-02-21 11:56)
anwilanwil
0
Po przeczytaniu tego wpisu, muszę w tym roku odwiedzić to pięknie opisane jezioro. (2012-02-28 20:02)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy