Jezioro Strykowskie

/ 4 komentarzy

Jezioro o wydłużonym kształcie, ze zróżnicowanym dnem. Otoczone polami i prywatnymi posesjami przez co w wielu miejscach jest utrudniony bądź całkowicie niemożliwy dostęp do wody. Gospodarka rybacka spowodowała ogromną degradację łowiska, o kłusownictwie wogóle nie wspominając. Na przełomie ostatnich 5 lat zaobserwowałem bardzo duże zmniejszenie populacji białorybu średnich i dużych rozmiarów. Okoń którego było mnóstwo, szczególnie średniego i dużego również uległ degradacji. Szczupak i sandacz występuje już na granicy błędu statystycznego w skrajnie niskiej ilości. Dwa lata temu z niewidomych przyczyn pozdychała większość populacji lina. Zaobserwować można natomiast zwiększenie populacji karpia. Węgorza jest jak na lekarstwo, wiem jednak że trafiają się połowy sumów.Jezioro Strykowskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Strykowskie »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznański » Gmina: Buk
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:należy pod wody PZW Poznań. Nie wymaga żadnych dodatkowych opłat
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

2.3
Oceń
(3 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

u?ytkownik6551u?ytkownik6551
0
No niestety jest tak jak Matadorr pisze...kiedys piekne i rybne jezioro...dzis zostalo tylko piekne..
(2012-08-15 14:54)
miecz-gazmiecz-gaz
0
Czy jest to akwen w okolicy Poznania jeśli tak to przecie najlepsze łowisko o jakim się kiedyś mówiło no i wędkowało. Ojciec mojego kolegi poławiał tam piękne szczupaki. Tak jak akwen Góreckie pod nosem Poznania, które jest od bardzo bardzo dawna parkiem z zakazem wędkowania. Zatrucia i inne rzeczy aż nie słychane. (2013-01-29 18:39)
miecz-gazmiecz-gaz
0
Nie ma przyczyny bez przyczyny. Tu się skłania rozrost osiedli nad wodami. Przykład Borówiec k/ Poznania pod Kurnikiem , Kamionki itp. tam powstały osiedla na bagnach na wodach pod skórnych na naturalnych filtrach przyrody. Ale nie bo panisko się buduje bo tanio kupił grunt,a potem sprzedaje. Zgnilizna mu wyłazi i komary go atakują. Pytanie kto pierwszy za atakował naturalny bieg przyrody i wdrożył zakłócenia. Taka jest moja opinia jeśli się mylę to trudno. Pozdrawiam. (2013-01-29 18:56)
miecz-gazmiecz-gaz
0
Jeszcze jedna uwaga. Oglądam filmy przyrodnicze dużo można z nich wyciągnąć mianowicie że Karp to największy chwast wytłucze wszystko i dlatego w Polsce nie daje się nakładu zarybienia jak tylko jednym gatunkiem ryby. Szybki przyrost łatwizna i jest dostępny z każdej wody.To też moje prywatne zdanie. (2013-01-29 19:05)

skomentuj ten artykuł