Jezioro Drweckie

/ 1 komentarzy

jest to jezioro bardzo dlugie przez ktore przeplywa rzeka drweca.szczupakowo linowe o sredniej glebokosci 5,7 m a najglebszej 22m.spora populacja leszcza i szczupaka niestety czesto oprozniane przez dzierzawce gospodarstwo rybackie z okolicy,jednak po krotkim zapoznaniu sie z lowiskiem mozna troszke polowic ladnych leszczy i szczupaczkow.Przez jezioro przepływa rzeka Drwęca - dopływ z jeziora Ostrowin znajduje się we wschodniej części zbiornika, a wypływ w zachodniej części. We wschodniej części, tuż nad dopływem Drwęcy znajdują się ujścia dwóch kanałów stanowiących połączenie wodne z Jeziorem Pauzeńskim. Po zachodniej stronie półwyspu biegnie kanał łączący Drwęckie ze Smordami.
Północny brzeg, południowego basenu to początek Kanału Elbląskiego (północne jego odgałęzienie prowadzi do jeziora Ilińsk, a zachodnie do jeziora Dauby).
Dodatkowo istnieją jeszcze dwa niewielkie cieki dopływające z jeziora Piławeckie Błoto (na północy) i z jeziora Iłgi (na zachodzie).
Powierzchnia wysp tego zbiornika wynosi około 11 ha. Jezioro to ma dwa głęboczki - północny i południowy, połączone szerokim plosem.
Jezioro jest częścią Rezerwatu Rzeka Pasłęka.Jezioro Drweckie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Drwęckie »
GPS: N 53o 43' 17" E 19o 54' 57"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Ostróda » Gmina: Ostróda
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Ostróda - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA

 

3
Oceń
(2 głosów)

Jezioro Drweckie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

tjarzyna1515tjarzyna1515
0
http://ostroda.wm.pl/131522,Taaaaaki-szczupak-w-Drweckim.html#ixzz2CZC8PlFN (2012-11-18 19:05)

skomentuj ten artykuł