Zaloguj się do konta

Jezioro Drweckie

jest to jezioro bardzo dlugie przez ktore przeplywa rzeka drweca.szczupakowo linowe o sredniej glebokosci 5,7 m a najglebszej 22m.spora populacja leszcza i szczupaka niestety czesto oprozniane przez dzierzawce gospodarstwo rybackie z okolicy,jednak po krotkim zapoznaniu sie z lowiskiem mozna troszke polowic ladnych leszczy i szczupaczkow.Przez jezioro przepływa rzeka Drwęca - dopływ z jeziora Ostrowin znajduje się we wschodniej części zbiornika, a wypływ w zachodniej części. We wschodniej części, tuż nad dopływem Drwęcy znajdują się ujścia dwóch kanałów stanowiących połączenie wodne z Jeziorem Pauzeńskim. Po zachodniej stronie półwyspu biegnie kanał łączący Drwęckie ze Smordami.
Północny brzeg, południowego basenu to początek Kanału Elbląskiego (północne jego odgałęzienie prowadzi do jeziora Ilińsk, a zachodnie do jeziora Dauby).
Dodatkowo istnieją jeszcze dwa niewielkie cieki dopływające z jeziora Piławeckie Błoto (na północy) i z jeziora Iłgi (na zachodzie).
Powierzchnia wysp tego zbiornika wynosi około 11 ha. Jezioro to ma dwa głęboczki - północny i południowy, połączone szerokim plosem.
Jezioro jest częścią Rezerwatu Rzeka Pasłęka.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (1)

tjarzyna1515

http://ostroda.wm.pl/131522,Taaaaaki-szczupak-w-Drweckim.html#ixzz2CZC8PlFN [2012-11-18 19:05]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej