Jezioro Ławickie

/ 4 komentarzy / 6 zdjęć


Witam. Postanowiłem opisać wam kolejne łowisko – Jezioro Ławickie (należy ono do PZW). Jest to jezioro morenowe, położone w południowo-zachodniej części gminy Sieraków (powiat międzychodzki), na Pojezierzu Poznańskim, we wsi Ławica. Nad jeziorem zlokalizowane są pomosty, jednak są one już stare i zniszczone. Nie posiadając własnej łodzi, nie ma żadnej możliwości wypożyczenia jej na brzegu. Jedyne łódki, które tam spotkamy są osób prywatnych i są one zakluczone na kłódki.
Ryby, które możemy tam spotkać to: okoń, czy węgorz (nie dawno zarybiany). Najlepiej łowi się koło wyspy na środku jeziora. Przy brzegu – przynajmniej mi – nie udało się złowić niczego. Pewnie ma to związek z tym, iż jezioro jest porośnięte glonami, co skutecznie uniemożliwia łowienie ze spinningiem.
Wypocząć po obfitych łowach można na maleńkiej plaży zlokalizowanej tuż przy brzegu.
Polecam wędkarzom, którzy mają własne łodzie albo mogą od kogoś pożyczyć. Jeśli będziecie się wybierać napiszcie do mnie – wskażę Wam najlepsze miejsca do połowu.Jezioro Ławickie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Ławickie »
GPS: N 52o 36' 33" E 16o 0' 57"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Wągrowiecki » Gmina: Skoki
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Sieraków - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Poznań

 

3.6
Oceń
(7 głosów)

Jezioro Ławickie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
Z opisu widać, że bardzo fajne łowisko. Szkoda tylko, że brak zdjęcia :(, ale to taki mały minus. Pozdrawiam. (2012-12-09 11:18)
jacpojacpo
0
Wprowadzasz ludzi w błąd- użytkownikiem jeziora Ławickiego jest Gospodarstwo rybackie Sieraków p. Dorożała. Na mocy porozumienia z PZW Okręg poznań dopuszcza się wędkowanie z brzegu. O łowieniu z łodzi porozumienie nic nie mówi (2013-01-18 20:03)
jokojoko
0
Pare istotnych informacji :1 zarządzajacym wodą jeziora Ławica jest Gospodarstwo Rybackie Sieraków ,zezwolenia mozna kupic u p.B . Dorożały lub w sklepie wędkarskim Relax ;2 jezioro to jest typu sielawowego lub jak kto woli oligotrof z szybko opadającym stokiem ławicy czyli dość głębokie ;3 bardzo dobrze wędkuje się na bata lub odległościówkę angielską (2013-01-19 20:23)
dziadziapmidziadziapmi
0
Z łodzi też można ale to jezioro jest puste brak ryby... (2018-07-29 21:08)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy