Jezioro Marchowo

/ 6 komentarzy

Jezioro Marchowo (część wschodnia) jest jeziorem przepływowym, położonym pięknych wśród lasów, w miejscowości Kielno, niedaleko Gdyni oraz Wejherowa. Zajmuje powierzchnię prawie 23ha. Maksymalna głębokość wynosi prawie 16m, a średnia około 7,5m. Z jeziora wypływa rzeka Zagórska Struga w której na górskim jej odcinku można spotkać pstrąga potokowego.. Woda w jeziorze jest przejrzysta.

Słynie z okazałych okoni oraz szczupaków. Z tych ostatnich trafiają się nawet metrówki. W jeziorze żyje również sum oraz węgorz. Białoryb tego jeziora reprezentowany jest przez okazałą płoć i lina, oraz krąpia i leszcza. Płoć i leszcz praktycznie wszędzie do złowienia. Lina możemy poszukać od zachodniej części jeziora poprzez północną aż do wschodniego krańca gdzie zaczynają ponownie porastać trzciny. Szczupaka i okonia można złowić w każdej części jeziora. Cała zachodnia część jeziora jest porośnięta trzciną, tatarakiem oraz grzybieniem białym. Dno jest grząskie i muliste. Nie polecam brodzenia w tej części jeziora, bo może nas spotkać przykra niespodzianka w postaci zapadnięcia się po pas lub pachy. Należy jednak w każdym miejscu zachować ostrożność, ponieważ praktycznie wszędzie można trafić na dość miękkie podłoże.

Dostęp do jeziora jest swobodny z każdej praktycznie strony, poza wspomnianą zachodnią częścią. Kilka pomostów na południowym brzegu i dwa na północnym zmuszają wędkarza do posiadania spodniobutów lub woderów. Znacznie ułatwia to wędkowanie, nawet podczas zasiadek.

Dojazd od strony Gdyni w kierunku Koleczkowa. W Koleczkowie w prawo, a następnie skręcamy w pierwszą drogę w lewo i zaraz jeszcze raz w lewo w szutrową drogę prowadząca prosto nad brzeg jeziora.
Dojazd od strony Wejherowa w kierunku miejscowości Nowy Dwór Wejherowski, następnie w kierunku Koleczkowa. W Koleczkowie tuż przed przystankiem PKS w prawo i dalej tak samo jak od strony Gdyni.Jezioro Marchowo opis łowiska:

Akwen: Jezioro Marchowo »
GPS: N 54o 28' 23" E 18o 19' 6"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Wejherowo » Gmina: Szemud
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gdańsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Chwaszczyno - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Gdańsk

 

4.4
Oceń
(7 głosów)

Jezioro Marchowo mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

snajper856snajper856
0
witam .łowił juz ktoś tam za wszelkie informacje wielkie dzięki:) (2013-03-22 20:13)
Pawel19777Pawel19777
0
Tak ja na jesieni. dwa fajne szczupłe i okonki zdjęć nie mam bo .... aż brzydko powiedzieć zjadłem je:) ale jest mega fajne i malownicze, nie łowię zimą wieć nie powiem. pozdrawiam (2013-03-22 20:20)
arturarturarturartur
0
Dobrze opisane . Pozdrawiam . (2013-03-22 21:36)
pytekpytek
0
jedno z lepszych jezior w naszym okręgu (2013-03-26 12:45)
 jasiu jasinski jasiu jasinski
0
wybieram się tam 7-10/07/2015 gdzie można wykupić pozwolenie na te parę dni (2015-07-16 23:19)
literixliterix
0
Interesuje mnie takie miejsce aby swobodnie połowić z brzegu na spławik białą rybę a jednocześnie móc posiedzieć z dzieciakiem i nikomu nie przeszkadzać, jak to wygląda na tym jeziorze?? Druga sprawa to opłaty, czy można uiszczać przez internet i jak to później wygląda przy kontroli.Jaka sytuacja jest z limitami. Czy wymagana jest karta wędkarska bo posiadam oczywiście bezterminową ale z innego regionu Polski i jeszcze ze starym adresem :) (2015-09-04 16:56)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy