Jezioro Kołdrąbskie

/ 2 komentarzy

Jezioro posiada kształt rynnowy, wydłużony, z bardzo silnie rozwiniętą linią brzegową, dł, maksymalna 2800m, średnia 300m,największa głębokość jeziora wynosi 16m, średnia 8,4m. Dno zbiornika do głębokości 5m. ostro spada w dół, poniżej jest wyrównane i mało urozmaicone, w części środkowej występują dwa głęboczki. Przezroczystość wody do 2,5m,,odpływ do jeziora Niedźwiady znajduje się na krańcu południowym. Strefa przybrzeżna sięga do 5m głębokości i obejmuje około 25% powierzchni zbiornika. Roślinność wynurzona ciągnie się wąskim pasem, jest mało dorodna o rzadkim porońcie, roślinność zanurzona niezbyt rozwinięta, występuje rdestnica, rogatek i mech wodny
Jezioro udostępnione do wędkowania z brzegu i łodzi, posiada dobre stanowiska brzegowe. Gorąco zachęcam do jego odwiedzenia, gdyż można tu złowić przepiękne okazy ryb drapieżnych, a przy dobrym farcie dużego leszcza, okonia, linaJezioro Kołdrąbskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Kołdrąbskie »
GPS: N 52o 44' 53" E 17o 33' 46"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Żnin » Gmina: Janowiec Wielkopolski
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Rogowo - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA

 

3.7
Oceń
(3 głosów)

Jezioro Kołdrąbskie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

gracek971gracek971
0
Niestety w zeszłym sezonie na jeziorku złapałem tylko jednego okonka powyzej 25 cm. Nawet płotki nie specjalnie współpracowały ;( (2013-03-31 18:36)
DaciGnoDaciGno
0
Czy ktoś wie jak tam wygąda nocą? Jest szansa na jakiegoś sandacza w czerwcu? albo moze leszczyki? Jeśli tak to daleko czy z brzegu na spławik wystarczy? (2013-05-30 12:09)

skomentuj ten artykuł