Jezioro Kiczarowo

/ 2 komentarzy

Jezioro Kiczarowskie zwane też Białym lub Stodołą-Jest to jezioro położone w rynnie polodowcowej tychowsko-maszewskiej. Dojazd z kierunku Stargardu w kierunku na Chociwel po wyjeździe ze Stargardu po ok 4 km mijamy zjazd na Kolonie Kiczarowo i po 800 m skręcamy w lewo na samo Kiczarowo. Przed wjazdem do Kiczarowa skręcamy w lewo (drugi zjazd) na drogę utwardzoną pomiędzy niskimi murkami i po prawej mamy wodę. Jezioro Kiczarowskie o powierzchni 5,1 ha położone jest na zachodnim skraju wsi Kiczarowo, pomiędzy wałami ozowymi. Brzegi jeziora wznoszą się nad lustro wody na wys. do 15 m. Głębokość średnia jeziora to 2,5 m, maksymalna to 3,5-4 m. O dnie raczej równinnym z niewielkim zagłębieniem owalny dokładnie pośrodku wody naprzeciwko widocznej stodoły, która stoi na północno zachodnim brzegu jeziora.
Jezioro co dwa lata zarybiane przez OPZW Szczecin. Od roku 2013 jezioro przystosowywane do organizacji zawodów wędkarskich. Brak kładek, ładne dojście do wody, możliwość organizacji ponad 40 stanowisk wędkarskich. Woda obfituje w przyzwoite szczupaki łowione metodą na żywczyka oraz niezłe ilości białej ryby. Na wodzie obowiązuje zakaz połowu ze środków pływających.Jezioro Kiczarowo opis łowiska:

Akwen: Jezioro Kiczarowo »
GPS: N 53o 22' 38" E 15o 6' 18"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Stargardzki » Gmina: Stargard Szczeciński
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Szczecin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Szczecin 2023r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje regulamin PZW czyli RAPR. Ponadto obowiązuje zakaz połowu ze środków pływających
Noclegi w pobliżu: Stargard - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Szczecin

 

4
Oceń
(4 głosów)

Jezioro Kiczarowo mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

BigstorkBigstork
0
Z przykrością muszę stwierdzić, że trzeba mieć cierpliwość do tego jeziora. Kilka dni i Kilka płotek.. Ale mimo wszystko będę jeszcze próbował... (2013-07-11 17:18)
BigstorkBigstork
0
Z przykrością muszę stwierdzić, że trzeba mieć cierpliwość do tego jeziora. Kilka dni i Kilka płotek.. Ale mimo wszystko będę jeszcze próbował... (2013-07-11 17:19)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy