Jezioro Ostrowskie

/ 3 komentarzy

Jezioro Ostrowskie położone jest w województwie Kujawsko-Pomorskim, w powiecie Mogileńskim, w gminie Jeziora Wielkie. Jest to jezioro polodowcowe o typie rynnowym. Jego powierzchnia to 349 ha, a maksymalna głębokość to 32,6m.Jezioro podzielone jest na część wschodnią i zachodnią ze względu na duże obniżenie lustra wody spowodowane odkrywkowym wydobyciem węgla brunatnego w okolicach Ślesina (Zagłębie Konińskie). Zachodnia część to wąska rynna długa na blisko 7 km z wieloma przegłębieniami podzielonymi podwodnymi progami. Wschodnia część natomiast posiada urozmaiconą rzeźbę dna i wiele podwodnych łąk co ucieszy każdego spinningistę bo właśnie tam możemy znaleźć okazy szczupaka. Nad tą częścią jeziora położona jest wypoczynkowa miejscowość Przyjezierze gdzie w trakcie sezonu przyjeżdża ogromna ilość turystów z całego kraju jak również miłośników wędkarstwa. Woda II klasy czystości miejscami na pograniczu I klasy sprzyja rozwijaniu się roślinności i utrzymaniu rybostanu. Tak więc jest to jezioro o wysokiej jakości wody.Jezioro Ostrowskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Ostrowskie »
GPS: N 52o 32' 2" E 18o 6' 53"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Mogilno » Gmina: Jeziora Wielkie
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Na wodach jeziora obowiązuje RAPR
Noclegi w pobliżu: Przyjezierze - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA

 

3.4
Oceń
(5 głosów)

Jezioro Ostrowskie mapa:- opinie i komentarze

kolo67kolo67
0
To jezioro to kompletne bezrybie,co się stało z tym zbiornikiem?Czy ktoś nadzoruje połowy przez dzierżawcę?120zł opłata roczna,za możliwość złapania KATARU,to akurat mogę złapać za darmo.Czy ktoś z forumowiczów może powiedzieć coś więcej o tym jeziorze? (2013-08-26 19:32)
kolo67kolo67
0
ponowiłem próbę wędkowania,ale niestety całkowita porażka,widziałem tylko rybaków zbierających sieci,no i już wiadomo co jest przyczyną bezrybia:( (2013-09-03 16:45)
kolo67kolo67
0
...czy ktoś z ochrony środowiska zainteresował się rybostanem na tym ładnym jeziorze i jak prowadzona jest gospodarka wodna przez dzierżawcę,opłaty za pozwolenie wędkowania oczywiście są pobierane ale co z tymi pieniędzmi,tam można na dzień dzisiejszy złapać katar,przestraszoną płotkę i ciernika,no i w porywach okonka co jeszcze wymiarem nie łapie się w sieci,jak tak dalej będzie to rybki będziemy łowić w internecie...
(2013-10-08 14:52)

skomentuj ten artykuł