Zaloguj się do konta

Jezioro Wilczkowo

Trochę Historii:
W 1950 roku wprowadzono nazwę urzędowską ,,Jezioro Wilczkowskie", zarazem zastępując poprzednią niemiecką nazwę ,,Grosser See", jednak w 2006 roku Komisja Nazw i Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych w wykazie hydronimów przedstawiła nazwę ,,Jezioro Wilczkowo"
Położenie geograficzne:
Wilczkowo jest położone na Wysoczyźnie Łobeskiej, w województwie zachodniopomorskim w powiecie Świdwińskim a w gminie Brzeżno. Powierzchnia jezioro wynosi 32,75 ha. Miejscowością przybrzeżną jest osada Wiczkowo. Wilczkowo ma podłużny, wydłużony kształt w kierunku północnym. Zaledwie 200 m na północny wschód znajduje się Jezioro Bukowiec. Od wschodniego brzegu wypływa dopływ, który biegnie w kierunku północno-zachodnim.
Co tutaj złowimy?:
Jest to jezioro (określone dzięki typologii rybackiej) leszczowe, lecz da się tu również złowić duże okonie (największy o jakim słyszałem złapanym na Wilczkowie to 2,30 kg i to czerwonego robaka)! Oprócz tego występują na tym jeziorze spore ilości Linów, Płoci, Wzdręg czy np. Uklej. Okoń nie jest jednak tutaj jedynym drapieżnikiem występują tutaj również Szczupaki.
Jak dojechać?:
Najlepszym sposobem dojechanie jest na pewno przyjazd do osady Wilczkowo (jedziemy Świdwin-Buczyna-Wilczkowo), gdy wjeżdżamy do Wilczkowi na pewno będziemy widzieć jezioro, jeżeli jednak ta sztuka nam się uda, rozsądnie byłoby się spytać któregoś z mieszkańców. Innym sposobem jest dojechać do jeziora Bukowiec, i iść ścieżką otaczającą jezioro,(od centrum rekreacyjnego w lewo) idziemy dopóki nie znajdziemy dużej odnogi w lewo. Jeśli ją już znajdziemy to jakieś 200 m później dojdziemy do jeziora Wilczkowa.

Pomyślnych połowów na jeziorze Wilczkowo!!!

Opis łowiska

  • Akwen: Jezioro Wilczkowo (gm.Brzeżno)
  • GPS: N 53o 44' 6" E 15o 46' 26"
  • Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie Powiat: Świdwiński Gmina: Brzeźno
  • Właściciel: Okręgi / Woda PZW Okręg PZW Koszalin (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2023r »)
  • Ryby: Lin» Okoń» Szczupak»
  • Regulamin: Zgodnie z regulaminem i zasadami PZW Jezioro udostępnione do wędkowania przez Przedsiębiorstwo Rybackie Złocieniec dla członków Okręgu PZW Koszalin na zasadach regulaminu Przedsiębiorstwa z wędkowaniem w nocy i z łodzi od 1 maja do 15 listopada a z brzegu cały rok.

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej