Jezioro Rosnowskie

/ 4 komentarzy

Lokalizacja i dojazd do łowiska

Jadąc drogą Poznań-Koszalin za miejscowością Mostowo trzeba skręcić w lewo. Łowisko znajduje się kilka kilometrów przed Rosnowem. Jadąc na nie po lewej stronie znajduje się znak „łowisko wyspa”. Tam trzeba skręcić i jechać prosto nad jezioro.

Szerokość i głębokość

Przez j. Rosnowskie przepływa koryto rzeki Radew. Na samym środku głębokość dochodzi do ok. 7.5 metra. Szerokość na odcinku, którym rozgrywają się zawody wynosi ok. 50 m. Na odległości ok. 7metrów od brzegu, tam gdzie sięgamy 5 metrowym batem głębokość wynosi Ok 2,5-3metry. W odległości 11 metrów, głębokosc wynosi od 2 do nie raz 4, nawet 5 metrów. Głębokość wzrasta wraz z długością wędziska, ale na niektórych stanowiskach są dołki.

Brzeg

Jezioro te charakteryzuje się wieloma zatokami, większymi i mniejszymi. Ogólnie brzeg jest bardzo dobrze dostępny dla wędkarzy. Cały czas jest równy teren, nie ma żadnych skarp. Jedynym utrudnieniem mogą być rosnące za plecami dość gęsto drzewa.

Rybostan

W jeziorze tym głównie występuje płoć i leszcz i krąp. Jeżeli chodzi o leszcza to głównie pojawiają się duże i średnie okazy. Małe trafiają się rzadziej. Płocie dochodzą tu do 0.5 kg oraz występuje dużo drobnicy. Oprócz tych gatunków łowi się krąpie i duże ilości uklei. Występuje tu również okoń. Sporadycznie zdarzają się liny i karpie.Jezioro Rosnowskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Rosnowskie »
GPS: N 54o 4' 9" E 16o 17' 55"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Koszaliński » Gmina: Manowo
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Koszalin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2023r »)
Regulamin połowu:Można łowić ryby w dzień i nocą i stosować różne metody połowu.
Noclegi w pobliżu: Koszalin - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Koszalin

 

4.4
Oceń
(13 głosów)

Jezioro Rosnowskie mapa:- opinie i komentarze

arkadiuszek77arkadiuszek77
0

Jest dużo bolenia - który niestety eliminuje inne rybki, są sumy, dużo szczupaka, ładne liny, wzdręgi, zdarzają się karasie.... W zatoczce koło tzw "budek" są piękne duże garbusy, które stadami uganiają się za płociami. Pozdraiwm i polecam...

P.S. Łowisko "Wyspa" moim zdaniem jest zdecydowanie przenęcone i przełowione, jest tam sama drobnica i małe szczupaki buszujące w trzcinkach przy brzegu.

(2011-06-04 10:12)
okonek1235okonek1235
0
Witaj marcin12, dojazd do łowiska 'WYSPA' na krzyżówce Rosnowo- Wyszewo za Manowem należy skręcić na Rosnowo po przejechaniu około 4km jest pierwszy zjazd gdzie należy skręcić w lewo na tzw. BUDKI, potem jest drugi zjazd też w lewo na łowisko WYSPA, a w samym Rosnowie jest jeszcze lepiej; baza gastronomiczna , wynajen domków campingowych. (2012-03-06 19:17)
maniekk38maniekk38
0
Dziś na jez. rosnowskim przeżyłem swą wędkarską orgię .. ryby chlapały się wszędzie wkoło mnie, szczupaki skakały jak szalone i pogoda byla przepiękna .. ryby nie złapałem - było cudownie.. no i te amury - pięć sztuk niczym metrowe kłody pare metrów od mego pontonu..ryby mnóstwo !!..przyroda przepiękna, zero wiatru i prawie 30 stopni C .. cuuudnie :) (2013-06-20 23:13)
maniekk38maniekk38
0
Wczoraj powtórzyłem wypad na jez.rosnowskie - pierwszy szczupaczek ok 45 cm trafiony około g.1130 i drugi 102cm, ok 7kg wagi ok.g.1800. Nareszcie !! :) Spining, biała guma-kopyto. (2013-06-22 12:08)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy