Jezioro Konieczne

/ 2 komentarzy

     Jezioro Konieczno w woj. kujawsko-pomorskim leży na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w małej miejscowości Lubcza w gminie Więcbork. Dojechać do jeziora można od strony Więcborka drogą wojewódzką 189, skręcając w lewo za jeziorem Gardzinowo. Jadąc tą drogą dojeżdżamy do utwardzonego parkingu, z którego rozciąga się przepiękny widok na całe jezioro. Latem otoczone polami oraz kwitnącymi łąkami wygląda naprawdę uroczo.

     Plaża jest miejscem weekendowych spotkań okolicznych mieszkańców. Dzięki ich staraniom i otrzymanym dofinansowaniu udało się zorganizować miejsce na grilla, boisko do piłki siatkowej oraz wyodrębnić miejsce na pole namiotowe. Te walory podnoszą niebywale atrakcyjność jeziora Konieczno na turystycznej mapie Krajny.

     Powierzchnia zbiornika wynosi 42,78 ha a maksymalna głębokość wynosi 13 metrów, zaś średnia ok. 5,6 metrów. Te warunki sprawiają, że amatorów podlodowego wędkowania zimą jest tu wielu. Ciągnąca się od strony północno-zachodniej do południowo-zachodniej linia brzegowa jest dość mocno porośnięta trzciną. W tej części jeziora rosną również lilie wodne. Wokół całej linii brzegowej rozlokowanych jest kilka pomostów wędkarskich oraz miejsc wodowania łódek. Dostęp do wody dla wędkarzy jest również możliwy z łodzi oraz z brzegu. 

     Akwen pod względem wędkarskim jest bardzo ciekawy i zmienny. Dominującą rybą jest: płoć, leszcz, szczupak, ale można tu także złowić:lina, okonia, węgorza i wzdręgę. Szczęściarze mogą złowić rzadko spotykanego w okolicznych jeziorach miętusa.

     Koło PZW nr 142 w Sypniewie, które jest opiekunem jeziora zaprasza wszystkich do czynnego wypoczynku nad jeziorem Konieczno.


autor. Roman BudzowskiJezioro Konieczne opis łowiska:

Akwen: Jezioro Konieczne »
GPS: N 53o 20' 59" E 17o 22' 27"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Sępoleński » Gmina: Więcbork
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Bydgoszcz » (zobacz porozumienia Okręg PZW Bydgoszcz 2024r »)
Regulamin połowu:według regulaminu PZW
Noclegi w pobliżu: Więcbork - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Bydgoszcz

 

3.9
Oceń
(8 głosów)

Jezioro Konieczne mapa:

Dołączone pliki (1)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

Boogi8Boogi8
0
Ma ktoś mapkę batymetryczną tego jeziora? (2014-02-14 22:09)
bart-ollinibart-ollini
0
mamy takie mapki w formacie A3, w poniedziałek zeskanuję i wrzucę do Konieczna i Gardzinowa (2014-02-16 11:47)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy