Jezioro Kierskie-akwen komercyjny

/ 6 komentarzy

Najczęściej odwiedzanym łowiskiem przez członków naszego koła  jest Jezioro Kierskie w miejscowości Kiekrz. Jezioro  jest akwenem komercyjny . Zarządcą tego jeziora jest pan Chrystian  Szopper . Jezioro ma ok 300 ha o średniej głębokości  10 m a maksymalnej 37 m  które , jest największym zbiornikiem w okolicy Poznania. Przy odpowiedniej pogodzie jest możliwe złapanie  ładnego lina , karpia, leszcza, węgorza , szczupaka. Jezior jest bogate w różnego rodzaju skarpy ,wysepki , brzeg jeziora jest bogato zarośnięty trzcina w której znajduje się wiele miejsc do połowu z brzegu . Nad jeziorem znajduje się Stanica Wędkarska PZW  w której można wykupić zezwolenie, wynająć łódkę oraz domek. W sezonie letnim można
tutaj spędzić wspaniale wakacje z całą rodzinką. Dojazd z pętli
autobusowej na Ogrodach, autobusem nr. 86, 95, PKP z Dworca Głównego
pociągiem relacji Poznań-Szczecin. Samochodem od Ogrodów trasą nr. 92 w
kierunku Pniew, po przejechaniu około 5 km. skręcić w prawo w ul.
Słupską- kierunek Kiekrz, Strzeszynek.Jezioro Kierskie-akwen komercyjny opis łowiska:

Akwen: Jezioro Kierskie »
GPS: N 52o 28' 17" E 16o 47' 31"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznański » Gmina: Tarnowo Podgórne
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Przeźmierowo - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

2.9
Oceń
(10 głosów)

Jezioro Kierskie-akwen komercyjny mapa:- opinie i komentarze

troctroc
+5
Moim skromnym zdaniem dobre czasy jezioro Kierskie ma już dawno za sobą. Moja ulubiona woda z początku lat 90- piękne okazy sandacza, okonia czy też lina lub leszcza nie były rzadkością- czego nie można powiedzieć w chwili obecnej- ładne okazy są rzadkością. No ale jest to tylko moje zdanie... (2016-10-21 20:52)
CR33DCR33D
0
a orientujecie sie panowie jak to wyglada z wynajeciem lodki? tj. jaki koszt za jakis czas wynajmu i czy lodka jest z silnikiem czy wiosełka ? (2016-10-23 21:09)
silstarsilstar
0
Trzeba dopisać jeszcze istotne informacje, bo strona Dzierżawcy nie była aktualizowana od bardzo dawna: - spinning dozwolony jest od 1 czerwca do 31 października - w nocy można łowić od 1 maja do 30 września Co do "wielu" miejsc do połowu z brzegu to tutaj bym polemizował. Dostęp do brzegu jest bardzo utrudniony przez działki prywatne i kluby jachtowe. Nie można też korzystać z ich pomostów. Mieszkańcy Kiekrza od wielu lat walczą o dostęp do brzegu jeziora. Dojazd do wielu miejscówek jest wręcz niemożliwy po deszczu, chyba, że dysponujecie autem terenowym. Można samochód zostawić na parkingu i dalej zasuwać ze sprzętem na plecach. Pomosty ogólnodostępne są w fatalnym stanie technicznym, chyba, że koś prywatnie je remontuje. Co do wypożyczenia łódki to ostatni raz brałem taką w 2014r. Łodzie są metalowe, duże, solidne ale przez to ciężkie. Napęd "ręczny". Niestety, żeby w spokoju łowić z łodzi trzeba odpłynąć dalej, bo na jeziorze w sezonie pływa mnóstwo żaglówek i desek. (2016-10-24 08:56)
dendrobenadendrobena
0
Teraz w jeziorze można się tylko pokąpać.Płoci prawie nie ma.Kiedyś w każdym miejscu można było złowić rybę.Teraz nawet o płotkę trudno.Czasem komuś trafi się karp. Znam temat bo mam członków rodziny /wędkarze/ urodzonych w ok. jez. Kiekrz. Posiadają łodzie i wypływają często na łowy. Rzadko coś złowią do wzięcia. (2016-10-27 08:57)
slawek68jslawek68j
+1
Łodzie są metalowe ciężkie ale za to bezpieczne , praktycznie nie możliwe do wywrócenia. Płoci jest tam mnóstwo nawet dużej , sam łapie więc wiem jak jest. Fakt z leszczem jest krucho ,szupak różnie, sandacz mały, w tym sezonie pokazał się ładny węgorz. (2016-11-07 20:36)
slawek68jslawek68j
+1
Łodzie są metalowe ciężkie ale za to bezpieczne , praktycznie nie możliwe do wywrócenia. Płoci jest tam mnóstwo nawet dużej , sam łapie więc wiem jak jest. Fakt z leszczem jest krucho ,szupak różnie, sandacz mały, w tym sezonie pokazał się ładny węgorz. (2016-11-07 20:39)

skomentuj ten artykuł