Kaczawa od Ujścia Rzeki Czarna do Ujścia Młynówki w Bieniowicach

/ 2 komentarzy

W Rzece Kaczawa gatunki często łowione to pstrąg potokowy rzadziej lipień . W dolnym biegu o którym mowa przeważają jaź, kleń i płoć oraz okoń i szczupak. W ostatnich latach prowadzona jest odbudowa populacji brzany. Znaczną przeszkodą w odbudowie Kaczawy są liczne piętrzenia i jazy, zwłaszcza jaz w Prochowicach oraz w Legnicy w okolicach ulicy Jaworzyńskiej. uniemożliwiający przemieszczanie się ryb dwuśrodowiskowych na tarło. Brzeg ogólnie jest średnio dostępny i z prawej i z lewej . Praktycznie na całym odcinku porośnięty jeżyną i pokrzywą. Wyprawy polecam tylko w długich spodniach. Najbardziej efektowna metoda to błystka obrotowa 2-4 gr także malutka. Łowione są przede wszystkim okonie 25-35 cm. Często trafia się szczupak i pstrąg oraz kleńKaczawa od Ujścia Rzeki Czarna do Ujścia Młynówki w Bieniowicach opis łowiska:

Akwen: Rzeka Kaczawa obw. nr 3 »
GPS: N 51o 14' 3" E 16o 12' 38"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Legnicki »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Legnica » (zobacz porozumienia Okręg PZW Legnica 2022r »)
Regulamin połowu:PZW Legnica obręb nr 3. Ogólny Regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Legnica - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Legnica

 

4.9
Oceń
(7 głosów)

Kaczawa od Ujścia Rzeki Czarna do Ujścia Młynówki w Bieniowicach mapa:- opinie i komentarze

sambor2001sambor2001
0
bardzo ładna rzeka .Widze , że tam poluje pstrąg ięc musze się tam wybrać . pozdrawiam wszystkich z bloga ....,,,,,,,,,..........,,,,,,,,,,,xxdddxxxddd (2013-12-13 17:20)
MistralMistral
0
Czy mógłbyś napisać nieco więcej szczegółów "technicznych" odnośnie samego odcinka? Tzn. gdzie zostawić auto, czy wchodzi w grę brodzenie, czy tylko przedzieranie się przez chaszcze? Planuję wybrać się tam w poszukiwaniu klenia i będę wdzięczny za informacje :) (2015-06-27 23:32)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy