Zaloguj się do konta

Kanał Augustowski

Kanał Augustowski jest to droga wodna łącząca dorzecze Wisły i Niemena. Jest on częścią Szlaku Batorego. Długość kanału wynosi około 102 km (w tym 80 km na terenie Polski, 3,5km w sferze granicznej oraz 18,5 km na terenie Białorusi).

Kanał tworzony jest przez rzekę Nettę, Czarną Hańcza oraz jeziora augustowskie. Kanał przebiega przez krainę „Zielonych Płuc Polski”, gdzie zachowało się wiele cennych okazów przyrody. Jest to unikatowa kraina puszcz, jezior i rzek, dzikich bagien i torfowisk. Na terenie kanalu zachowało się wiele gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Kanał jest rajem dla zwierząt związanych z życiem wodnym.

Ryby występujące w Kanale Augustowskim to lin, leszcz, okoń, szczupak, węgorz, karaś, miętus, płoć i ukleja.
Tereny podmokłe i bagienne zamieszkują łosie - największe z naszych zwierząt kopytnych. Występują też również dziki, wilki, lisy, rysie a także jenoty. W Czarnej Hańczy i Kanale Augustowskim występuje wydra, ostrożna, płochliwa i zwinna.Po zachodzie słońca można wypatrzeć nietoperze polujące na owady.

Kanał nie jest skomunikowany z innymi drogami wodnymi w Polsce z powodu braku regulacji Biebrzy i Narwi. Od 2008 roku kanał stał sie żeglowany na całej swojeej długości i odzyskał połączenie z rzeką Niemen.

Puszcza Augustowska, przez którą przebiega Kanał Augustowski stanowi część dziewiczych ostępów leśnych. Jej tereny tworzą ciekawą i barwną mozaikę kulturową.

Opis łowiska

  • Akwen: Kanał Augustowski obw. nr 2
  • GPS: N 53o 45' 54" E 23o 18' 40"
  • Położenie: Województwo: Podlaskie Powiat: Augustowski
  • Właściciel: Okręgi / Woda PZW
  • Ryby: Karaś» Okoń» Szczupak»

Mapa

Opinie (1)

franklucas

Wychowałem się przy tym łowisku, łowię na nim od prawie 15 lat. Mieszkam 30 metrów od niego w Augustowie i tam najczęściej łowiłem. Wszystkim polecam łowienie w okolicach Białobrzeg oraz dalej za tą miejscowością. Poza tym Kanał płynie przez wiele ciekawych jezior, na których warto połowić. Oprócz ryb o których wpomniano w opisie można również spotkać lina, karpia, wzdręgę. [2013-01-04 12:49]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.