Kanały Pojezierza Konińskiego

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Łowisko, o którym Wam napiszę to kanał Włodzimirowski stanowiący integralną część Pojezierza Konińskiego i wód, z których korzysta elektrownia Pątnów. Jest to kanał zimnej wody służący do chłodzenia turbin w elektrowni. Dojazd do kanału przedstawia się następująco: po dojechaniu do Konina obieramy kierunek na Kleczew i po przejechaniu kilku kilometrów od Konina docieramy do miejscowości Włodzimirów. Mijamy tą miejscowość i zaraz zaczynają się lasy, w których po prawej stronie zauważymy dwa stawy. Zaraz za stawami kręcimy w prawo w las i duktem leśnym dojeżdżamy do rozwidlenia dróg. Przy rozwidleniu znajduje się budynek przepompowni. Na rozwidleniu obieramy kierunek drogi, która odbija w lewo i po przejechaniu około 500 metrów dojeżdżamy do parkingu nad kanałem. Jadąc samochodem drogą w lesie musimy zachować ostrożność, gdyż droga jest bardzo wyboista. Z parkingu na stanowisko wędkarskie sprzęt najlepiej przetransportować na wózku.
Sam kanał ma około 30 metrów szerokości i od 3 – 6 metrów głębokości. Uciąg wody to przeważnie 3 - 6 gram, lecz zdarzają się momenty, że trzeba zastosować spławiki „lizaki” o gramaturze 9 – 14 gram. Takimi to zestawami zmuszeni byliśmy łowić podczas treningu Klubu JAR – FISH stanowiącego część przygotowań do mistrzostw Okręgu kaliskiego. Rybostan kanału mnie interesujący to: płoć, krąp, leszcz, które to oprócz tego ostatniego ochoczo reagowały na naszą zanętę i przynęty. Aby połowić na kanale musimy wykupić pozwolenie na wędkowanie od Gospodarstwa Rybackiego w Gosławicach. Jednodniowe pozwolenie kosztuje 20 złotych od osoby i należy je wykupić za pomocą przekazu pocztowego wysłanego na adres:
GOSPODARSTWO RYBACKIE GOSŁAWICE
Ul. RYBACKA 2
62 – 505 KONIN
Telefon 063 242 – 73 – 17
Polecam i pozdrawiam.Kanały Pojezierza Konińskiego opis łowiska:

Akwen: Kanał Włodzimirowski »
GPS: N 52o 17' 5" E 18o 13' 4"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Konin »
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Zgodnie z Regulaminem Gospodarstwa w Gosławicach
Noclegi w pobliżu: Konin - meteor
Tagi łowiska:

 

3.6
Oceń
(10 głosów)

Kanały Pojezierza Konińskiego mapa:- opinie i komentarze

waldekwaldek
0
Witam serdecznie> Czy są na tym kanale jakies wieksze rybki typu amur, tolpyga karp sum. Pytam bo nic nie napisales a w okolicach Konina ponoc tego duzo plywa . pozdrawiam (2008-06-06 08:38)
swietnyswietny
0
Tak, na każdym z konińskich kanałów pływa coś większego. Sumy, amury, tołpygi oraz jesiotry. Ja opisałem ryby interesujące mnie pod kątem zawodów które niebawem zostaną rozegrane na kanale, ale masz rację warto wspomnieć i o tych innych. Pozdrawiam (2008-06-08 10:09)
adamek19969adamek19969
0
na amura tołpygę można się wybrać na zimny kanał. znajduję się on w gosławicach po prawej stronie jak się jedzie na plaże  (2012-01-12 21:52)

skomentuj ten artykuł