Karlino - Most kolei wąskotorowej


Łowienie można rozpocząć od „starego mostu drogowego na trasie Gdańsk - Szczecin lewą stroną w dół lub górę rzeki. Poniżej mostu obławiamy odcinek bardzo systematycznie, aż do wysokości zlokalizowanej na prawym brzegu oczyszczalni ścieków. Pomimo wyprostowania tego odcinka i zlikwidowania małego półwyspu zatrzymują się tutaj spływające po tarle kelty, natomiast srebrniaki grupują się i odpoczywają przed dalszą wędrówką
górę rzeki, w kierunku mostów.
Poniżej rzeka płynie w starym korycie, aż do ujścia Młynówki. Łowiąc dalej lewym brzegiem posuwamy się w dół rzeki przez zarośla brzegowe, w których znajdują się miejsca do łowienia i oddawania rzutów. Odcinek z lewej strony rzeki jest dość trudny technicznie, oprócz zarośli na przeszkodzie stoją jeszcze połączenia ze starorzeczami, których pokonanie przy wysokiej wodzie jest praktycznie niemożliwe. Znajdują się jednak tutaj dogodne miejscówki do obłowienia tylko z lewego brzegu, a ponadto jest tu o wiele mniej wędkarzy.
Dla bardziej wygodnych polecamy prawy brzeg rzeki, którego obławianie można rozpocząć od ujścia Młynówki, na wysokości parku miejskiego i
tarza w Karlinie. Brzegi tutaj są wysokie i twarde, a szerokość rzeki wynosi od 10 do 20 m.
Znanym i często odwiedzanym miejscem (szczegół— nie przez miejscowych wędkarzy) jest odcinek przed i za kamienno-betonowym progiem (przed - kelty, za - srebrniaki).
Za tym odcinkiem rzeka zwęża się i przyspiesza, płynąc przez kamienną rafę, za którą znajduje się głęboki, wymyty przez pędzącą wodę dół (na wysokości ogródków działkowych). Rzeka zwalnia, nurt rzeki odbija z jednej strony na drugą, aby po kilkunastu metrach wrócić praktycznie pod nogi wędkującego. Tak jest przez kilkaset metrów. Na „działkach”, tak miejscowi nazywają ten odcinek, łowionych jest dużo troci, potarłowych - keltów, jak i wstępujących - srebrniaków.
Po tym odcinku (wyprostowanym przez człowieka) rzeka rozlewa się szeroko (prawie 30 m) i zwalnia swój bieg, a średnia głębokość przekracza 2 m. Tutaj w odległości około 100 m, po obydwu stronach rzeki znajdują się starorzecza mające okresowe połączenia z Parsętą. Są one bardzo często odwiedzane przez amatorów linów, płoci, okoni czy szczupaków.
Kolejny ciekawy odcinek rzeki rozpoczyna się około 200 m przed mostem byłej kolei wąskotorowej. Rzeka wyraźnie zwęża się i pogłębia, a wiszące nad rzeką gałęzie i rosnące wprost z wody wierzby stanowią wspaniałe kryjówki dla czatujących srebrniaków.
Dojazd do Karlina z Białogardu i z Kołobrzegu drogą wojewódzką 163.Karlino - Most kolei wąskotorowej opis łowiska:

Akwen: Rzeka Parsęta »
GPS: N 54o 1' 55" E 15o 52' 21"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Koszalin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2020r »)
Noclegi w pobliżu: Białogard - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Koszalin

 

2.5
Oceń
(2 głosów)

Karlino - Most kolei wąskotorowej mapa:- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł