Zaloguj się do konta

Kaśki Staw

Duży staw obok drogi Izbica-Tarnogóra. Cechą charakterystyczną jest wysepka na której znajduje się domek :). Obok łowiska znajduje się parking i ławeczki. Często możemy zaobserwować ryby wyskakujące z wody jak i "oczkowanie" ryb. Jeśli nie znamy "na pamięć" regulaminu łowiska jest on wywieszony nieopodal parkingu. Możemy uczestniczyć w zawodach rozgrywanych przez koło. Zawody organizowane są 1 maja.

Opis łowiska

 • Akwen: Staw Izbica-Kaśki
 • GPS: N 50o 53' 33" E 23o 8' 55"
 • Położenie: Województwo: Lubelskie Powiat: Krasnystaw Gmina: Izbica
 • Właściciel: Okręgi / Woda PZW Okręg PZW Zamość (zobacz porozumienia Okręg PZW Zamość 2022r »)
 • Ryby: Amur» Karp» Leszcz» Płoć» Szczupak»
 • Regulamin: 1. Właścicielem zbiornika jest Gmina Izbica, użytkownikiem łowiska jest Okręg PZW w Zamościu, a gospodarzem Koło PZW Nr 6 Izbica.  2. Wędkowanie dozwolone jest:

  - w porze dziennej tj. od świtu do zmierzchu (1 godz. przed wschodem słońca i 1 godz. po zachodzie słońca)

  - w okresie od 01.06. d0 31.08.  3. Zabrania się:

  - połowu ryb spod lodu,

  - zanieczyszczenia akwenu i jego otoczenia,

  - podjeżdżania samochodem pod brzegi akwenu i wędkowania z pojazdów,  4. Pojazdy samochodowe można parkować tylko na pobliskim parkingu.  5. Obowiązuje całkowity zakaz połowu na metodę spinningową.  6. Obowiązuje 14 dniowy zakaz połowu po zarybieniu zbiornika karpiem. O ewentualnych innych ograniczeniach po zarybieniu decyduje Zarząd Koła.  7. Ustala się następujące wymiary ochronne i limity ilościowe:

  karp – 35 cm (2 szt. na dobę)

  amur – 60 cm (1 szt. na dobę)

  szczupak – 50 cm (1 szt. na dobę) Pozostałe gatunki limity i wymiary zgodnie z RAPR.  8. W trakcie odbywających się zawodów wędkarskich zbiornik jest wyłączony z wędkowania.  9. Do kontroli dokumentów, złowionych ryb i sprzętu wędkarskiego upoważnione są osoby ustawowo uprawnione.  10. Amatorski połów ryb odbywa się zgodnie z aktualnie obowiązującym Regulaminem

  zbiornika. W sprawach nieuregulowanych obowiązuje RAPR.  11. Regulamin obowiązuje do odwołania.

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.