Koło PZW Markuszów - Łowisko Specjalne

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


Łowisko Specjalne PZW "Stawik" w Markuszowie

Zbiornik ten znajduje się po południowej stronie Markuszowa. Jadąc od Lublina należy skręcić w pierwszą uliczke w lewo, która zaprowadzi nas do samego stawu. Natomiast jadąc od stronu Puław przejeżdżamy prawie całę miasteczko, gdy po lewej stronie zobaczymy mały kościółek, który znajduje się tuż przy trasie, wtedy należy skręcić w drugą uliczke w prawo. Zbiornik stanowi własność Wspólnoty Gruntowej w Markuszowie, od której jest dzierżawiony przez Koło PZW Markuszów.

Zbiornik ten składa się z dwóch części: starej i nowej.

Stara część jest to zbiornik wykopany przez mieszkańców, których połączyła jedna pasja wędkarstwo. Głębokość tej części maksymalnie wynosi 1 metr. Dno jest muliste, porośnięte w okresie letnim wodorostami.

Nowa część została stworzona kilka lat temu i połączona ze starym zbiornikiem, obszar tej części jest większy, głębokość dochodzi miejscami do 2 metrów, dno jest muliste i bardziej urozmaicone. Powierzchnia całego zbiornika wynosi 5,27 ha.

Łowisko to położone jest w większości wśród łak i pastwisk, na terenie zalewowym rzeki Kurówki, wyjątek stanowi brzeg północny, który jest odgrodzony pasem zieleni od ulicy i domów mieszkalnych. Brzeg z każdej strony jest dostepny. Ze względu na bliskość rzeki Kurówki, woda w stawie poddawana jest ciągłej cyrkulacji, oczywiście w zależności od potrzeb zbiornika. Brzeg zachodni nowej części jest porośnięty roślinością wodną, od grobli w kierunku wody znajduje się półka o długości ok. 3 metrów, zalana wodą, za półką nastepuje spadek.

Gatunki ryb wystepujące w tym zbiorniku to: szczupak, lin , jaź , płoć , Karp bezłuski i pełnołuski , okoń , karaś , karaś srebrzysty , słonecznica . Oprócz wymienionych gatunków ryb można spotkać w mniejszej ilości takie ryby jak: wzdręga , jazgarz , sandacz , amur i sum pospolity. Życzę udanych połowów i połamania kija.Koło PZW Markuszów - Łowisko Specjalne opis łowiska:

Akwen: Staw Markuszów »
GPS: N 51o 22' 28" E 22o 15' 29"
Położenie: Województwo: Lubelskie » Powiat: Puławski » Gmina: Markuszów
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Zgodnie z rozporządzeniem PZW. Więcej na stronie Koło PZW Markuszów.
Noclegi w pobliżu: Nałęczów - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE STAWY

 

3.8
Oceń
(18 głosów)

Koło PZW Markuszów - Łowisko Specjalne mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

terrazaterraza
0
Jadąc od Lublina i skręcając z Markuszowie w prawo też są piękne tereny i zbiorniki wodne.
Jeden z nich to "Orlicz" w Bobowiskach. Jest to użytek ekologiczny ale nie wiadomo czyją stanowi włąsność i kto tym zarządza. Mieszkańcy są bardzo nieprzychylnie nastawieni do ludności nawiedzającej te tereny. Kiedy w wakacje wspólnie ze znajomymi odwiedziliśmy te piękne miejsca traktowano nas jak intruzów.
Może Koło PZW Markuszów posiada informację - do kogo należą te wody, czy można w nich łowić (ewentualnie za opłatą), czy samo przebywanie na tym terenie jest sprzeczne z obowiązującym porządkiem.
(2010-09-13 22:56)
damian-wojcikdamian-wojcik
0
Witam odnosząc sie do twojej wypowiedzi przebywanie nie jest tam zabronione, lecz wedkowanie tak nie ma opcji , żeby ktos ot tak o przyjechał i wedkował na zbiorniku Orlicz który nalezy do koła łowieckiego w którym jest max 20 osób ja tam jeżdze na ryby bo ojciec mojej dziewczyny do niego należy. ale za każdym razem jestem kontrolowany strasznie tam pilnuja i sami czesto urzadzaja sobie tam ogniska i inne imprezy. A co do ryb w tym zbiorniku to trzeba miec naprawde swietny sprzet zeby coś wyciagnac ,,Teść'' pokazywał zdjecia z imprez gdy wedkowali i tołpygi, karpie czy amury maja po 20kg a rekord suma w tym zbiorniku wynosi 43kg lecz podobno jest wiekszy z tego co on opowiadał na ten zbiornik nie da sie wykupic zadnego typu pozwolenia czy na karte wedkarska czy prywatnie. (2012-08-06 14:31)
szczypiorlukaszszczypiorlukasz
0
Macie może jakieś informacje co do karpi i amurów ? Chodzi mi o te większe sztuki ;) (2013-02-20 01:08)

skomentuj ten artykuł