Łowisko Komorów

/ 5 komentarzy

Nazwa łowiska Komorów związana jest z położeniem, mianowicie znajduje się w miejscowości o tej same nazwie leżącej w gminie Wierzchosławice powiat Tarnów.
Łowisko należące do PZW Tarnów i jest bardzo przyjazne wędkarzom, którzy cenią sobie spokój i ciszę oraz możliwość dojazdu na samo stanowisko. Oczywiście nie każde ze względu na trudny teren, ale zawsze coś znajdziemy.

Są to stare stawy po żwirowe znajdujące się bezpośrednio przy korycie rzeki Dunajec, co ma bardzo złe skutki wyłączając łowisko w okresach dużej wody. Pamiętać należy o błotnistym terenie po długotrwałych deszczach z dwóch powodów, pierwszy to możliwość ugrzęźnięcia naszego pojazdu w koleinach drugi to zjazd po śliskim błocie do wody a znam to z własnego doświadczenia. Łowisko Komorów położone jest między wałami rzeki, przez które dostaniemy się tylko trzema drogami nadającymi nazwę każdej części.

Pierwszy przejazd jest to najgłębszy akwen. Głębokość waha się między 2m a 6m. Jest to najmniej oblegana część stawów, liczyć możemy tu na wszystkie gatunki ryb typowych dla jezior i stawów. Atrakcją będzie brzana lub certa na haczyku pozostająca po wylewach rzeki, które w ostatniego roku bardzo się nasiliły. Jesienią podczas nocnych zasiadek z żywcem liczyć możemy na sandacza i węgorza. Drugi przejazd jest płytszy, głębokość do 4m. Jest on najbardziej uczęszczany przez kolegów po kiju. Na tym akwenie organizowane są zawody wędkarski przez koła tarnowskiego okręgu. Trzeci jest najpłytszy, na jego końcu woda wraca płytkim kanałem do rzeki. Przejazd przez tą rzeczkę jest jedyną możliwością przeprawienia się samochodem na najbardziej atrakcyjną część jaką jest linia brzegowa od strony rzeki. Pamiętać należy jednak, że rzeka często zmienia stan wody, która automatycznie podnosi poziom w stawach. Dlatego należy mieć na uwadze, że woda przez którą jechaliśmy, może być zbyt głęboka by wrócić do domu.

Woda w łowisku Komorów jest mętna, dno bardzo zamulone co bardzo skutecznie odstrasza ludzi mających chęć kąpieli. Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona i porośnięta wikliną , posiadającą bardzo dużo zatoczek i cypli. Kolejnym urozmaiceniem tafli wody są wysepki wokół których znajdują się atrakcyjne miejsca dla ryb, a zarazem wędkarzy. Stanowiska wędkarskie to miejsca które na skutek ciągłej obecności wędkarzy stanowią przerwę w gęstej wiklinie porastającej całą linię brzegową. Osoba przyjeżdżająca pierwszy raz na to łowisko bez trudu znajdzie miejsce, które jest często odwiedzane a co za tym idzie nęcone. Rybostan jest bardzo zróżnicowany. Gatunkiem dominującym jest duża ilości płoci, wzdręgi i leszcza, na który można naprawdę zrobić dobry wynik przy pomocy bata lub tyczki. Przeciętny wynik bacikiem w trzy godziny prezentuje syn na załączonych fotografiach. Podczas nocnych zasiadek można liczyć na duże leszcze łowiąc metodą gruntową lecz odradzam stosowania bardzo delikatnych zestawów gdyż miłym akcentem zasiadki jest możliwość brania ryby o której będziemy długo opowiadać. Karpiarze mają tu duże pole do popisu bez trudu znajdziemy swoje miejsce które można nęcić bez obaw że robimy komuś przysługę. Karpie i amury są bardzo często gośćmi naszych podbieraków a i ponad kilogramowy karaś nienależny do rzadkości. Drapieżniki bytują tu w pełnej gamie w dzień mamy szanse na szczupaka okonia a nocą można zapolować na sandacza, węgorza i suma. Spotkanie z rybą o dwu cyfrowej wadze może być miłym zaskoczeniem podczas nocnej wyprawy. Nęcenie na tym akwenie wymaga lekkich mało sklejonych zanęt z powodu głębokiego mułu.

Jako przynętę na wczesnowiosenne i późnojesienne wyprawy polecam ochotkę a w pełni sezonu biały robak, pinka i kukurydza konserwowa do której wędkarze bardzo ryby przyzwyczaili. Na karpia i amura sprawdzają się kulki proteinowe o smakach owocowych. Jeśli mamy zamiar przygotować miejsce tylko dla siebie polecam linie brzegową od strony rzeki lecz pamiętać należy że dojazd jest utrudniony co wcześniej opisywałem.
Życzę rekordowych okazów.Łowisko Komorów opis łowiska:

Akwen: Staw Komorów »
GPS: N 50o 2' 13" E 20o 54' 3"
Położenie: Województwo: Małopolskie » Powiat: Tarnów »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Tarnów » (zobacz porozumienia Okręg PZW Tarnów 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Tarnów - meteor
Tagi łowiska: STAWY Okręg PZW Tarnów

 

3.4
Oceń
(5 głosów)

Łowisko Komorów mapa:- opinie i komentarze

u?ytkownik31095u?ytkownik31095
0
Dobry artykuł, nigdy nie łowiłem na Komorowie ale się chyba wybiorę w końcu. A te przejazdy to od której strony czy miejscowości jadąc jest pierwszy, drugi...? Ogólnie to ciężko coś konkretnego znaleźć o naszych okolicznych wodach. Pozdrawiam.
(2011-02-09 11:39)
mgf1mgf1
0
Przejazdy liczone są o Wierzchosławic. Pierwszy jest najmniej uczęszczany, na drugim organizowane są zawody wędkarskie a ja polecam trzeci średnia głębokość 1,5m. (2011-02-09 19:30)
lechu80lechu80
0
Komorów ma fajne miejsca do łowienia. Dojazd jest dobry autem terenowym ale osobówką też można ale trzeba uważać na duże koleiny.
(2011-02-10 10:55)
spinningmanspinningman
0
fajny opis łowiska, ale łowię tam już kilkanaście lat i w życiu nie widziałem, żeby ktokolwiek na komorowie złowił amura :). Linia brzegowa fakt zarośnięta wikliną ale trzeba wspomnieć o tym, że w wodzie też przy brzegu rośnie pełno zielska i tylko nieliczne mijesca nadają sie do łowienia. (2012-07-31 09:35)
teoteo
0
Ciekawy artykuł i pomocny. (2012-08-17 12:37)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy