Koplany to stawy po starej cegielni. Położone są w odległości 10 km od centrum Białegostoku.
Jadąc od strony Białegostoku dwa pierwsze stawy są najczęściej wybieranymi przez wędkarzy z racji tego, iż są to łowiska, zarybiane się PZW. Niestety bliskość miasta skutkuje dużą ilością wędkarzy, co na stosunkowo niewielkim akwenie objawia się dużym obłożeniem.
Bliskie sąsiedztwo często uczęszczanej drogi nie przypadnie do gustu lubiącym ciszę i spokój.Stawy Koplany opis łowiska:

Akwen: Staw Koplany »
GPS: N 53o 3' 25" E 23o 5' 29"
Położenie: Województwo: Podlaskie » Powiat: Białostocki » Gmina: Juchnowiec Kościelny
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Białystok » (zobacz porozumienia Okręg PZW Białystok 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Białystok - meteor
Tagi łowiska: PODLASKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Białystok

 

3.7
Oceń
(3 głosów)

Stawy Koplany mapa:- opinie i komentarze

damienndamienn
0
Może ktoś wie, gdzie można wykupić pozwolenie na Koplany? (2013-09-01 11:15)
antyquariatantyquariat
0
Koplany należą do okręgu PZW Białystok (tak jak to zaznaczyłem w opise łowiska). Jeżeli chcesz tam wędkować to musisz być członkiem któregoś z białostockich kół wędkarskich i dokonać opłaty za wody nizinne. Jeśli nie jesteś zrzeszony to należy wykupić składkę dla takowych w siedzibie głównej PZW Białystok. (2013-09-07 18:03)
se2use2u
0
Cześć jestem żółtodziobem. Nie posiadam jeszcze karty wędkarskiej. Jak się troche wprawie to wykupie pozwolenia itp :) Póki co mam pytanie: Czy wszystkie stawy a Koplanach podlegają pod PZW? czy tylko te dwa pierwsze od głownej drogi? Słyszałem, ze na tych pozostałych można wędkować bez karty, pozwolenia. Chciałbym się upewnić aby nie było zdziwienia nagle ;p. Następne pytanko odnośnie zbiorników retencyjnych w Białymstoku (ul. Octowa i tzn Balaton na wygodzie) trzeba mieć na coś takiego pozwolenie? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrwiam (2018-01-30 18:46)
wolnynickwolnynick
0
Dwa pierwsze stawy na Koplanach na pewno są PZW. Ostatni za lasem jest prywatny. Co do pozostałych to nikt nie wie. Podobno chodzi tam PZW i sprawdza zezwolenia ale czy to prawda to nie wiem. Na stawach w Dojllidach (nie na zalewie) można łapać bez zezwolenia ale jednak z kartą. Podobnie chyba na stawach na Marczukowskiej. A tutaj trochę więcej słów o Koplanach http://www.wedkarskiepodlasie.pl/2019/03/koplany.html (2019-03-04 13:51)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy