Zaloguj się do konta

Jezioro Kownackie.

"Kownatki" czy też Jezioro Kownackie zajmuje 217 ha, jest maksymalnie głębokie na 31 m, szerokie do 1,2 km i długie na 3 kilometry. Znajdują się na nim trzy wyspy, w tym jedna o powierzchni 1,4 ha, dwie pozostałe są mniejsze i porośnięte trzcina.

Jego wody są czyste i przejrzyste. Jego lewy brzeg jest piaszczysty, a dno kamienisto - piaszczyste
Kownatki to zbiornik typowo sielawowy. Dominują w nim także takie ryby jak: sieja, okoń, szczupak, leszcz, miętus i gruba płoć.
Bardzo wydajnymi łowiskami okoni w Kownatkach są wschodnie i zachodnie stoki grzbietu ciągnącego się od półwyspu Lemiesze. Wyjątkowo grube okonie i sieje zamieszkują najgłębsze partie jeziora.

Opis łowiska

  • Akwen: Jezioro Kownatki
  • GPS: N 53o 25' 29" E 20o 15' 12"
  • Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie Powiat: Nidzica Gmina: Kozłowo
  • Właściciel: Łowisko specjalne
  • Ryby: Sieja» Sielawa» Szczupak»
  • Regulamin: Szczegółowe informacje na: www.szwaderki.pl

Mapa

Opinie (2)

BoRg

Miałem w 2007 roku przyjemność nurkowania w tym jeziorze. Sporo okonia, drobnego szczupaka, a podczas nocnych zejść węgorz i to dość okazały. Niestety opinia dotyczy jedynie okolic ośrodka wypoczynkowego i bazy nurkowej, więc jak dobrze pamiętam południowej części jeziora. [2009-10-16 12:53]

Conquistador

dobrze pamiętasz... Jezioro jest naprawde czyste, tylko co z tego skoro nie ma w nim ryb:/

Na drapieżnika, w szczególnosci szczupaka odpowiedniejsze będą Kąty(Konty) czyli jakby druga czesc Kownatek, które sa stosunkowo proste do odłowienia sieciami, więc wnioski dalsze nasuwają się same...

[2010-01-08 14:58]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.