Kozłowa Góra - Świerklaniec

/ 5 komentarzy / 9 zdjęć


Zbiornik Kozłowa Góra, zwana też zbiornikiem, czy też Jeziorem Świerklaniec, położony jest na południowo-wschodniej granicy gminy Świerklaniec. Nazwa Kozłowa Góra wzięła się od dzielnicy pobliskich Piekar Śląskich.

I właśnie koło Piekary Śląskie jest gospodarzem tego zbiornika. Jest to akwen zaporowy i zajmuje obszar 526,8 ha (jest zbiornikiem wody pitnej) i ma obszar ochronny wyznaczony bojami.

Polecam ten akwen. Zbiornik bogaty w ryby. Każdy wędkarz ma tu pole do popisu, gdyż amatorzy ryby drapieżnej, jak i „białej”, mogą tu się wykazać. Można tu spotkać naprawdę duże okazy każdego gatunku.

Dostępna duża przystań z łodziami na kilkadziesiąt sztuk i każdy wędkarz może z nich skorzystać przez cały dzień, a w okresie letnim także w nocy, co umożliwia nocne zasiadki na wielką rybę.

Praktycznie linia brzegowa zbiornika jest ogólnodostępna (poza strefą ochronną), dlatego przyciąga wielu wędkarzy wraz z rodzinami na letnie wypady. Problemem, który niestety ciągnie się od wielu lat, jest parking. Ktoś wyznaczył teren, ogrodził i na tym się skończyło, żadnej ochrony czy zamknięcia, co owocowało okradaniem pojazdów lub ich niszczeniem. Na pewno każdy wędkarz odstawiający swoje auto zapłaciłby kilka złotych i miał pewność, że jego samochód jest bezpieczny, ale niestety tak nie ma. Dla tych, którzy mają pojazdy jednośladowe, jest parking w rybaczówce.

Ale mimo wszystko zbiornik czysty i rybny: POLECAM !Kozłowa Góra - Świerklaniec opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Świerklaniec(Kozłowa Góra) »
GPS: N 50o 25' 44" E 18o 57' 42"
Położenie: Województwo: Śląskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Katowice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Katowice 2022r »)
Regulamin połowu:Według regulaminu PZW
Noclegi w pobliżu: Nowe Chechło - meteor
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Katowice

 

4.3
Oceń
(31 głosów)

Kozłowa Góra - Świerklaniec mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

-wedkarz--wedkarz-
0
nabata niewarto moim zdaniem tam lapac chyba ze doswiadczonym wedkarzom
ja jialem same ukleje;p (2009-05-28 19:44)
pisaqpisaq
0
Nie rozumiem filozofii wędkowania batem, szczególnie na takim zbiorniku :p
Zbiornik ten uważam za bardzo rybny, właśnie tam miałem najlepsze efekty zarówno z gruntu jak i na spinning. Jeżeli chcemy powędkować od strony wschodniej to trzeba zostawić samochód w Wymysłowie, niestety niedaleko drogi - wiadomo, różni ludzie chodzą, młodzież wraca z dyskotek itp.
Jeżeli chcemy się udać do stanicy czy też powędkować z brzegu od strony wału(od Piekar) to jesteśmy zmuszeni zostawić pojazd na parkingu przy wale i czeka nas spory spacerek. Jeszcze nic złego nie stało mi się z samochodem (tfu,tfu,tfu!).

Łodzie można wypożyczyć bez żadnego problemu, jest ich około 40, zarówno mniejsze jak i większe.
Wszystkim bardzo polecam ten zbiornik!
(2009-08-25 13:05)
u?ytkownik1117u?ytkownik1117
0
Artur, szczególnie i najlepiej łowić na bata, jest to zbiornik , który swym bogactwem dysponuje białą rybą i wówczas masz pole do popisu, a powiem ci że własnie na bacika wchodzą przepiękne leszcze, nawet karpie w tym roku mi podeszły , ale zwyciężyły, zerwały mi całe zestawy ............. (2009-10-30 06:31)
u?ytkownik26041u?ytkownik26041
0
czytalem wiele o tym zbiorniku kto wie moze kiedys sie tam wybiore super opis lowiska (2010-05-19 21:53)
BuforddBufordd
0

Na co na Świerklańcu biąrą durze leszcze lub karpie??

Bo z tatą dużo razy byłem na tym zbiorniku a nic nie chwyciliśmy do porządku tylko same krąpie i od czasu do czasu leszcze takie po 25-35 a o karpiu to nawet nie muwie, żeby było chociarz jego branie. Z Gruntu

(2011-07-22 19:31)

skomentuj ten artykuł