Łowisko Karpiowe Krzyczki.

/ 12 komentarzy / 5 zdjęć


Łowisko Wędkarskie Krzyczki to głęboka malownicza żwirownia o powierzchni około 3 ha, której eksploatację zakończono już kilka lat temu. W 2001 roku, kiedy rozpoczynaliśmy budowę klubu, zbiornik wodny został powiększony i ostatecznie ukształtowany. Prace ziemne trwały kilka miesięcy. Łowisko położone jest w głębokiej niecce chroniącej przed wiatrem otoczonej terenami rekreacyjnymi. W zbiorniku występują wyspy, zatoczki i przesmyki, a linia brzegowa jest bardzo urozmaicona i ciekawa. Bezpośrednio przy brzegach woda jest płytka, jednakże w najgłębszych miejscach osiąga ok. 5 m. Średnia głębokość przekracza 3 m. Dno jest urozmaicone, występują liczne doły, górki i płycizny. Powierzchnia dna jest w znacznej mierze żwirowo – piaszczysta, występują jednak fragmenty gliniaste. W zbiorniku jest niewiele zawad i roślinności zanurzonej. Brzegi są porośnięte trawą, pałką, tatarakiem, trzciną i innymi roślinami. Pomiędzy stanowiskami rosną liczne krzaki wierzby. Woda, mimo że często jest zmącona przez żerujące karpie ma pierwszą klasę czystości, co jest systematycznie kontrolowane w trakcie specjalistycznych badań.

Zbiornik jest podzielony na dwie części, z których większa i głębsza przeznaczona jest wyłącznie dla wędkarzy; część znajdująca się za trzcinową wyspą, płytka, z dwoma głębokimi zatokami i gliniastym dnem wykorzystywana jest dla celów rekreacyjnych. Część przeznaczona do wędkowania dzieli się na dwa akweny rozdzielone wyspą. Dostęp do wody jest łatwy. Wokół łowiska są wygodne ścieżki. Dla wędkarzy urządziliśmy 28 wygodnych stanowisk, wyposażonych w niewielkie pomosty. Na stanowiskach znajdują się siedziska i stoły, kosze na śmieci, popielniczki itp. W większości miejsc istnieje możliwość rozstawiania namiotów karpiowych, rozpalania ognisk i grilli.

Woda po raz pierwszy została zarybiona jeszcze w trakcie eksploatacji żwirowni i do dzisiaj spotykamy znaczne ilości wpuszczonych w tym okresie karasi, szczupaków i karpi. Od 2001 roku łowisko jest systematycznie i planowo zarybiana różnymi atrakcyjnymi wędkarsko gatunkami ryb. Wpuszczaliśmy do niego zarówno ryby małe, jak i bardzo duże sprowadzane z różnych stron Polski.

RYBYŁowisko Wędkarskie Krzyczki zostało celowo zarybione pod kątem sportu wędkarskiego. Występuje w nim duża różnorodność gatunków ryb, a dominują ryby duże i okazy przekraczające 10 kg. Występują również ryby wielkości konsumpcyjnej, głównie liny, karasie i pstrągi. Podstawowe gatunki to: karpie, jesiotry, amury, szczupaki, sumy, pstrągi, karasie, liny i okonie. Występują również jazie, tołpygi, łososie i płocie.
- karpie do 23 kg
- jesiotry do 15 kg
- amury do 15 kg
- szczupaki do 15 kg
- sumy do 23 kg
- liny do 3 kg
- karasie do 3 kg
- pstrągi do 3 kg
- łososie do 4 kg

Najczęstszymi zdobyczami wędkarzy gruntowych są duże karpie o wadze kilkunastu kilogramów, jesiotry (10-12) i amury. Spławikowcy łowią najwięcej dużych karasi, linów i okoni. Spiningiści osiągają sukcesy łowiąc okazałe szczupaki (nawet o wadze 12 kg) i sumy, częstą ich zdobyczą są różnej wielkości okonie.
Za najciekawszą rybę łowiska uważamy dużego i wszystkożernego jesiotra, który w trakcie wspaniałej walki dostarcza niepowtarzalnych emocji wędkarskich. Łowisko ma swoich KRÓLÓW, nie są nimi największe okazy lecz dwie wspaniałe ryby odmienne od wszystkich: złota orfa czyli złocisty jaź oraz piękny złoty lin. Każda z nich już wielokrotnie znajdowała się w rękach wędkarza, za każdym razem w dobrej kondycji wracając do wody.Łowisko Karpiowe Krzyczki. opis łowiska:

Akwen: Staw Krzyczki »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Nowy Dwór Mazowiecki » Gmina: Nasielsk
Właściciel: Łowisko specjalne
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE STAWY

 

4.6
Oceń
(21 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

hubihubi
0
Z fotek i artykułu widać ze jest całkiem fajnie,sam to spininguje ale jak bym miał okazje to posiedziałbym za takimi karpiami ale z tego co mi wiadomo to w tej dziedzinie trzeba być geniuszem pozdrawiam daje5. (2009-11-27 20:52)
podzygpodzyg
0
Szkoda że kolega reklamując to łowisko nie pisze o cenie wędkowania dziennego i nocnego i ile trzeba zapłacić za kg.złowionej ryby zabierając ze sobą.Czytając regulamin jest zakaz wypuszczania pstrąga natomiast ( piknikklub 44 ) nie podaje na swojej stronie cennika.Myśle że nkturzy wędkarze mogą być rozczarowani tym łowiskiem gdzie jest tyle niedomówień pozdrawiam (2009-11-29 11:54)
użytkownik15467użytkownik15467
0
Ach te specjalne łowiska karpiowe i nieodparty urok wody gęstniejącej wręcz od hodowlanych tuczników  . Plaża zapełniona tłumem poczwarnych , rozwrzeszczanych babiszonów towarzyszących swym niezmordowanym łowcom , łyse , wykarczowane brzegi okupowane od świtu do nicy przez ludzi zwących się jeszcze wędkarzami - to wszystko co mam do powiedzenia na temat łowisk specjalnych .
(2009-12-08 00:24)
użytkownik15467użytkownik15467
0
Wspomniane w opisie "JESIOTRY " to w istocie ryby bedące ślepym zaułkiem w puli genetycznej gatunków jesiotrowatych tzw bestery lub inne bliżej nieokreślone hybrydy . Myślę więc że nie ma czym się chwalić ...Ponadto łowiska karpiowe w odczucie prawdziwego wędkarza jawić się powinny jako ohydne , przeżyźnione bajora .
(2009-12-08 00:28)
Sebastian KowalczykSebastian Kowalczyk
0

Bardzo fajne łowisko szkoda, że tak drogo:(

Pozwoliłem sobie nagrać na miejscu filmik :)

Zobaczcie

 

(2009-12-08 09:17)
jerry53jerry53
0
Ceny za łowienie są tak samo wielkie jak te karpie, to łowisko dla bogaczy (2010-07-19 20:13)
vancleefvancleef
0
to łowiska dla nieudaczników!!!!!!nie bogaczy!to miejsce gdzie ryba łowi wędkarza bo inaczej wróci o kiju. powiem krótko,zwiężle i  dosadnie.   wędkarz łowiący na łowisku specjalnym to tak jak myśliwy polujący w zoo!!!!! i tyle (2011-03-01 19:52)
użytkownik88726użytkownik88726
0
To pojedź tam Szanowny Panie i pokaż klase.Ile ja juz takich speców słyszałem i jak jechali za mną na łowisko specjalne nie powąchali ryby.Szkoda gadać.Faktycznie snobistyczne łowisko kiedyś eldorado karpiowe i amurowe okupowane przez kadre i ludzi z pierwszych stron Karp Maxa.Dziś przeraklamowane i drogie łowisko dla snobów. Pierwszy pobyt mój i jak narazie ostatni trzy lata temu w lipcu zakończył się poznaniem Pana Ruteckiego i jego teamu na zawodach wewnątrz drużynowych.Po wywozach takiej ilości zanęty i wystrzeleniu kulek proteinowych przez nich(wędkowali od piątku do niedzieli) cud że w parę godzin udało mi się co kolwiek złapać a mianowicie sumika siedem kilogramów.Wziął na BigCarp Rybi i na pellet z olejkiem łososiowym.Ogólnie polecam bardziej Brwinów i Wędkarskie Eldorado niż to coś.Pozdrawiam. (2011-08-13 21:24)
użytkownik88726użytkownik88726
0
Ryba padla i zarosniete sa strasznie.
To juz nie to samo karpiowe eldorado co kiedys.
Piorunow,Halinow a teraz Krzyczki.
W nastepnym sezonie powrot do Nowodworu a na zakonczenie sezonu Brwinow.
(2011-09-19 21:49)
użytkownik111910użytkownik111910
0
Ochroniarze ze słuchawką w uchu i ceny z kosmosu? Być może ale to jedyne łowisko na mazowszu gdzie można złapać karpia i amura powyżej 20 kg. Ostatnie dni sezonu 2012 napewno jakaś zasiadka będzie. (2012-04-23 21:47)
andrzej-wnorowsandrzej-wnorows
0
szkoda ze nie ma mapy dojazdu na to łowisko (2013-02-20 16:04)
rostek2rostek2
0
Dzien dobry, a ja mam pytanie czy mozna tam normalnie polapac na splawik - karpie 1-3kg? Jezdze z dzieciakami, ktore lubia lapac - a chodz o to, zeby braly karpiki 1-3kg. Poza tym lubimi pospiningowac z dziecmi - wiec pytanie czy na spinning tez mozna cos zlapac? (2015-06-19 08:48)

skomentuj ten artykuł