Łowisko karpiowe 3K Przylasek Rusiecki

/ 3 zdjęć

Karpiowe Łowisko Specjalne "3K" Przylasek Rusiecki - zbiorniki nr. 10 i 11


OPIS ŁOWISKA:

Zbiorniki położone są przy trasie wylotowej z Krakowa na Brzesko, w Przylasku Rusieckim. Są to łowiska specjalne, należące do PZW, którymi opiekuje się Krakowski Klub Karpiowy. Powierzchnia zbiornika nr. 10 wynosi 6,5 ha, natomiast zbiornika nr. 11 - 2,10 ha. Charakterystyczne dla nich są lekko pagórkowate brzegi, łagodnie schodzące do wody. Wokół ciągnie się wąski pas roślinności szuwarowej z głównym udziałem trzciny. Dno zbiorników jest w przeważającej części równe, o głębokości do 5 metrów. Miejscami występuje roślinność zanurzona, przeważnie moczarka. Populacja ryb w zbiornikach jest dość duża i pochodzi z wcześniejszych zarybień PZW oraz teraźniejszych KKK. Dominującym gatunkiem spośród ichtiofauny wyrobiska jest karp. Możemy także liczyć tu na amura, szczupaka, sandacza, okonia, lina, karasia, leszcza, płoć oraz suma. Dla wędkarzy zostało wytypowanych dwadzieścia dwa stanowiska, w większości dwuosobowych, gdzie można swobodnie rozbić obozowisko. Wędkowanie dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach, maksymalnie na dwie wędki. Populacja karpia z przedziału 6 - 15kg jest w zbiornikach dość duża a złowienie kilku ładnych rybek w ciągu dnia, nie jest tu większym problemem. Łowisko systematycznie jest dorybiane karpiem, amurem i szczupakiem. Największy karp "Teodor", który został wpuszczony przez nas, ważył 20 kg.LICENCJE 2012 - rodzaje:

Zezwolenie roczne - 400zł (WYPRZEDANE!)

Zezwolenie uprawnia do połowu na stawach 10 i 11 wszystkimi metodami zgodnie z RAPR. Jest traktowane jako druk ścisłego zarachowania. Wykupując zezwolenie roczne na kolejny rok, wędkarz jest zobowiązany do zwrotu starego druku w miejscu jego zakupu. W przypadku braku zwrotu zezwolenia wędkarz nie ma prawa do wykupienia licencji na rok następny. Opłata za zezwolenie roczne prolongowane wynosi - 300zł.

Zezwolenie roczne spiningowe - 200zł

Zezwolenie uprawnia do połowu na stawach 10 i 11 metodą spiningową.
Zezwolenie jest traktowana jak druk ścisłego zarachowania. Otrzymując zezwolenie roczne na kolejny rok wędkarz jest zobowiązany do zwrotu starego zezwolenia w miejscu jego zakupu. W przypadku braku zwrotu zezwolenia wędkarz nie ma prawa do wykupienia licencji na rok następny.

Licencja dzienna - 80 zł

Licencja uprawnia do połowu na stawach 10 i 11 wszystkimi metodami z ograniczeniem dotyczącym przynęt do metody spiningowej i muchowej, do jednego bezzadziorowego haczyka. Obowiązuje zakaz używania kotwic do metody połowu na martwą i żywą rybkę. Licencja dzienna zwykła jest licencją 24-godzinną. Zakupiona licencja ma wypisaną datę oraz godzinę rozpoczęcia połowu. Zakończenie połowu musi nastąpić przed upływem 24 godzin. Na licencję dzienną wędkarz ma prawo zabrać tylko i wyłącznie jednego pstrąga.

Licencja dzienna - spiningowa - 20zł

Licencja uprawnia do połowu na stawach 10 oraz 11 metodą spiningową i muchową z ograniczeniem przynęt do jednego bezzadziorowego haczyka. Zakupiona licencja dzienna spiningowa ma wypisaną datę rozpoczęcia połowu i upoważnia do połowu od świtu do zachodu słońca.
Na licencję dzienną spiningową wędkarz może zabrać tylko i wyłącznie jednego pstrąga.

Licencja na 3 dni - 120zł


Licencja uprawnia do połowu na stawach 10 oraz 11 wszystkimi metodami.

Licencja na 7 dni - 180zł


Licencja uprawnia do połowu na stawach 10 oraz 11 wszystkimi metodami.


SPRZEDAŻ LICENCJI

Licencje sprzedawane będą w CZWARTKI w sklepie FISHPOINT ul. Księcia Józefa 131A Kraków - kontakt KLIKNIJ - Mapka dojazdu KLIKNIJ. Ilość licencji rocznych przewidziana do sprzedaży na 2012r. wynosi 55szt.

IMPREZY NA ŁOWISKU:

Dwa razy do roku (wiosna, jesień ) Krakowski Klub Karpiowy organizuje na zbiorniku zawody karpiowe. W trakcie imprez zbiorniki będą zamknięte dla wędkarzy o czym poinformujemy na naszej stronie.

DOJAZD

Jadąc od strony Krakową ul Igołomską (79) należy skręcić w prawo na osiedle Przylasek Rusiecki. Jadąc od Tarnowa drogą nr. 4 należy skręcić na Niepołomice (75) a następnie za tą miejscowością odbić w lewo na Przylasek. Zbiorniki nr 10 i 11 wchodzą w skład większego skupiska łowisk specjalnych należących do PZW.Łowisko karpiowe 3K Przylasek Rusiecki opis łowiska:

Akwen: Staw Przylasek Rusiecki »
GPS: N 50o 3' 2" E 20o 8' 48"
Położenie: Województwo: Małopolskie » Powiat: Wielicki »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kraków » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kraków 2023r »)
Regulamin połowu:REGULAMIN ŁOWISKA NA 2012r.

Na łowisku obowiązują zasady połowu zgodne z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW, obowiązującym od 29.03.2003r. z następującymi ograniczeniami, dotyczącymi limitów ilościowych:
pstrąg – 1szt/dobę (10 szt/rok)
szczupak – 1szt/ tydzień
leszcz - 5 szt/dobę
sandacz – 1szt/tydzień
sum - 1szt/tydzień
wraz z następującymi wymiarami ochronnymi: sandacz, szczupak do 50 cm. i powyżej 80cm oraz okoń ochrona powyżej 35 cm. Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz zabierania karpia, amura, karasia złocistego oraz lina! Po złowieniu i zważeniu w/w ryb, powinny one natychmiast zostać wypuszczone do wody z zachowaniem należytej ostrożności.
Złowione, przeznaczone do zabrania ryby objęte limitem, należy natychmiast wpisać do rejestru podając gatunek i długość w centymetrach.
Łowisko czynne jest przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia i o każdej porze roku. Łowienie dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach, maksymalnie na 2 wędki (na osobę). Na łowisku należy obowiązkowo posiadać ze sobą matę do odhaczania karpi, środek antyseptyczny do odkażania ran po haczyku oraz duży podbierak karpiowy o rozstawie ramion nie mniejszym niż 80x80cm.

Zabrania się :

- wjazdu na cypel oraz wędkowania z cypla, wycinania drzew i krzewów a co za tym idzie używania podpórek wykonanych z drzew i krzewów, palenia ognisk poza wyznaczonymi miejscami (palić można tylko drewnem przywiezionym przez siebie), używania kotwic przy metodzie połowu drapieżników na żywą lub martwą rybkę, używania plecionek jako linki głównej do połowu karpia i amura. Nie wolno biwakować z użyciem przyczep kempingowych!

W roku 2012 będzie możliwość zarezerwowania miejsca na łowisku - pięć stanowisk do wyboru: 6, 7, 9, 12, 21. Będzie odbywać się to poprzez naszą stronę internetową. Na miejscach 3, 4, 5, 16, 17, 18 będą mogli łowić tylko i wyłącznie członkowie Krakowskiego Klubu Karpiowego.

Każdorazowe wejście na łowisko należy obowiązkowo odnotować poprzez wpisanie daty w rejestrze połowu. Rozpoczęcie wędkowania oznacza zapoznanie się oraz akceptację powyższego regulaminu łowiska. Wędkujący zobowiązuje się do poddania się dobrowolnej kontroli używanych do połowu przynęt oraz wnętrza samochodu. Nie przestrzeganie powyższego regulaminu skutkuje natychmiastową utratą licencji oraz zakazem połowu na łowisku specjalnym „3K” przez okres 2 lat !!!
Dopuszcza się łowienie ryb spod lodu w okresie od 01.01. - 15.03. przez wędkarzy posiadających licencję roczną. Wędkarzowi który będzie wędkował niezgodnie z w/w regulaminem zostanie odebrana licencja a w stosunku do łamiącego przepisy RAPR lub Ustawy o Rybactwie Śródlądowym będzie skierowany wniosek o ukaranie do odpowiednich organów.
Za czystość stanowiska przed, w trakcie i po zakończeniu łowienia, odpowiedzialny jest wędkujący (pod rygorem utraty licencji) - usuwa skutki biwakowania a odpadki i śmieci zabiera ze sobą lub składa w wyznaczonym miejscu!
Zarządca zbiornika zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu w ciągu roku i opublikowania go na stronie internetowej łowiska www.carpteam.malopolska.pl oraz stronach internetowych Okręgu PZW w Krakowie www.pzw.krakow.pl

Noclegi w pobliżu: Niepołomice - meteor
Tagi łowiska: STAWY Okręg PZW Kraków

 

4
Oceń
(4 głosów)

Łowisko karpiowe 3K Przylasek Rusiecki mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł