Łowisko Komercyjne EKO-ROL w Tokarni

/ 4 komentarzy  • konto usunięte

 

Łowiska komercyjne
Leszcz Kleń Amur
łowiskaPrzedstawiam wam łowisko komercyjne w Tokarni moim zdaniem warte omówienia. Ilość spławów jakie widziałem jak i wielkości ryb są zachęcające nie znam jeszcze kształtu dna w zbiorniku ,jest to dobrze zapowiadające sie łowisko, alternatywa dla wędkarzy którzy wyjeżdżają na rybki 4-6 razy na rok w sumie 17 złoty to niedrogo bez opłat na PZW

Niestety mój pierwszy wyjazd był trochę nie udany ponieważ pogoda płatała figle ciśnienie wariowało i padał deszcz choć z rana było spokojnie to od godziny 9:00 deszcz siąpił i do tego zrywał się silny wiatr, ale na brak brań nie narzekałem choć szału nie było .Dobre miejsce do testowania zestawów końcowych moje zestawy zachowywały się perfekcyjnie najlepiej sprawował się D-rig z fluocarbonu ,wszystkie ryby były zacięte perfekcyjnie.

Zdjęć ryb niewiele ponieważ kiedy zaczął padać deszcz ,aparat schowałem do plecaka i wyniosłem pod zadaszenie które są na około zbiornika.


 


łowisko
łowiskałowisko


 


łowisko


 


łowiska


 łowiskałowiskałowiskałowiska


to opis ze strony Eko-Rol
http://www.eko-rol.eu/
Wędkarzy zapraszamy do skorzystania z oferty nowo uruchomionego łowiska specjalnego. Położone jest ono w miejscowości Tokarnia koło Chęcin 15 km od Kielc, w pobliżu trasy E7 w kierunku Krakowa. Jest to utworzony sztucznie akwen o powierzchni około 5 ha i głębokości od 2 do 4 m. W ciszy i spokoju można tu odpocząć i zrelaksować się. Bliskość natury, piękne widoki na otaczające Góry Świętokrzyskie, a także bezpośrednie sąsiedztwo stada danieli - wszystko to sprawia, że pobyt na łowisku Tokarnia jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

Staw stale zamieszkują szczupaki, karpie, amury, węgorze, pstrągi i wiele innych gatunków ryb, których zasoby są stale uzupełniane. Największe okazy osiągają 10-20 kg. Można je łowić z brzegu stawu lub, co stanowi szczególną atrakcję łowiska, z wyspy znajdującej się na środku akwenu.

Dbamy o czystość łowiska: zarówno wody, jak i jej otoczenia oraz wygodę wędkarzy. Do ich dyspozycji pozostają potrzebne rekwizyty, które można wypożyczyć lub zakupić na miejscu. Dostępne są m.in. siatki na ryby, wędki, przynęty i inne podstawowe akcesoria wędkarskie. Wędkarze zmotoryzowani mogą pozostawić bezpiecznie samochód na naszym parkingu. Teren łowiska jest w całości ogrodzony i stale monitorowany przez służby ochroniarskie. Ponieważ nasze łowisko jest komercyjne, karta wędkarska nie jest wymagana.

Łowisko pozostaje w stałej rozbudowie. W planach mamy wyposażenie go w wygodne pomosty, zadaszenia, miejsca służące odpoczynkowi i biesiadowaniu. Teren jest stale porządkowany, brzegi akwenu są kształtowane i regulowane.

Jesteśmy przekonani, że łowisko Tokarnia stanie się miejscem chętnie odwiedzanym przez wytrawnych oraz początkujących wędkarzy i ich rodziny.

Aktualnie łowisko czynne jest w weekendy, święta i inne dni wolne od pracy w godzinach od 6-20. Z czasem planujemy otwarcie obiektu również w dni powszednie. Szczegółowym informacji udzielamy telefonicznie pod numerem telefonu (41) 315-41-04
Zapraszamy![/size]


Atrakcje  turystyczne

   Park Etnograficzny
Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni k.Kielc
http://www.mwk.com.pl/index.php?id=26
Powołane do życia decyzją Wojewody Kieleckiego z dn. 21 sierpnia 1976r. Muzeum Wsi Kieleckiej, rozpoczęło samodzielną działalność w dniu 1 stycznia 1977r.
 
   Muzeum prezentuje ekspozycję stałą na wolnym powietrzu w Parku Etnograficznym w Tokarni gmina Chęciny oraz wystawy czasowe w Dworku Laszczyków w Kielcach przy ul. Jana Pawła II 6 i stałą wystawę w zabytkowej zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie ( ul. 3 Maja 13).
 
   Park Etnograficzny w Tokarni to miejsce w którym zachowano najcenniejsze zabytki budownictwa wiejskiego i małomiasteczkowego Kielecczyzny które prezentowanie są w otoczeniu zbliżonym do pierwotnego. Poza tym skansen przedstawia obiekty w naturalnych zespołach osadniczych, fragmenty wsi, w których zagrody stanowiące warsztat pracy rolnika sąsiadowały z obiektami przemysłu wiejskiego, takimi jak młyn, wiatrak, kuźnia. Obiektami użyteczności były też karczmy, szkoły, sklepy, kościoły, a także plebanie, dwory i folwarki dworskie.
   Takie też budynki znajdują się lub znajdą w najbliższych latach w Parku Etnograficznym w Tokarni. Jak dotąd na obszarze 65 ha wzniesiono 40 przeniesionych z terenu obiektów, w tym: dwór z Suchedniowa, spichlerz ze Złotej, kościół z Rogowa, wiatrak z Grzmucina, organistówkę z Bielin pełniąca obecnie rolę apteki, sklepiku i pracowni krawieckiej, dom szewca z Daleszyc, zagrody z Bielin, Radkowic i Sukowa, a także chałupy z Rokitna, Ślęzan, Bronkowic, Siekierna, Chrobrza i Świątnik. Zagroda z Bukowskiej Woli pełni rolę ekspozycji rzeźb Jana Bernasiewicza z Jaworzni. Wzniesiono również Plebanię z 1768r. z Goźlic, wiatraki z Pacanowa, Grzymałkowa i Dębna, spichlerz z Chęcin i chałupę ze Złotnik. 

Park Etnograficzny w Tokarni
k. Chęcin Tokarnia 303
26-060 Chęciny,
tel. fax.(0-41) 315-41-71.łowiska


łowiska


łowisko


łowiskahttp://swietokrzyskiprzewodnikwedkarski.pl/
http://www.wix.com/hektores/hektores/ekorol


 
Łowisko Komercyjne EKO-ROL w Tokarni opis łowiska:

Akwen: Staw EKO-ROL Tokarnia »
GPS: N 50o 46' 25" E 20o 27' 6"
Położenie: Województwo: Świętokrzyskie » Powiat: Kielecki » Gmina: Chęciny
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Chęciny - meteor
Tagi łowiska: ŚWIĘTOKRZYSKIE STAWY

 

3
Oceń
(2 głosów)

Łowisko Komercyjne EKO-ROL w Tokarni mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

konrad_leokonrad_leo
0
a skąd Adrian zapałętał się do Twojego postu? :) (2011-04-12 15:08)
konrad_leokonrad_leo
0

Sorki nie postu tylko opisu łowiska :)

PDK

(2011-04-12 15:08)
u?ytkownik68838u?ytkownik68838
0
Często z nami łowi   ;) i czasami  sędziował

https://lh4.googleusercontent.com/_Pzsil-FaXbE/TIjlKTCmi4I/AAAAAAAAAJA/kM6haaT1Q6U/s640/DSCN2987.JPG
(2011-04-12 20:07)
konrad_leokonrad_leo
0
Coś ostatnio nie mogę się do niego dobić :) Ale jak by nie patrzeć sezon dopiero się rozpoczyna :) (2011-04-13 07:29)

skomentuj ten artykuł