Łowisko Kopalnia Mrozy

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Łowisko znajduje się w południowo-zachodniej czesci Mrozów. Najłatwiej dojechać od ulicy Tartacznej,skręcamy w Spółdzielczą następnie na rondzie drugi zjazd w Okrężną, dalej tak jak nas asfalt prowadzi.Dojedziemy do zakładu kamieniarskiego i skręcamy w żwirówke w lewo która doprowadzi nas nad wode.

Samo łowisko to z tego co mi wiadomo dawne wyrobisko po żwirowni,choc dno w większosci muliste.Jest wiele miejscówek więc kazdy znajdzie coś dla siebie.

Stosowane metody połowu to zarówno spławik jak i gruntówki,choć ta druga metoda może być czasami kłopotliwa bo łowisko jest stosunkowo niewielkiej szerokosci i trzeba uwazac przy rzutach jeśli na łowisku jest więcej wędkarzy. W tygodniu może nie za wielu ale w wekendy zawsze jest ich sporo.

Co do gatunków ryb występujących to przedewszystkim płoć,karaś(także złoty),lin,jaź oraz karp i wszędobylska ukleja.Można złowić także szczupaka,choć według miejscowych nikt nie widział żeby ktoś złapał wymiarowego. W tamtym roku łapałem spore okazy okonia(ponad 30cm) a w tym nie udało się nawet maluszka więc byćmoże cała populacja wymała w czasie zimy.

Jest to naprawde ładne łowisko obfitujące w dorodne okazy ale i tu jak i wszędzie dotarli kłósownicy którzy zabijają wszystkie nawet najmniejsze ryby aby włożyc coś do gara.Łowisko Kopalnia Mrozy opis łowiska:

Akwen: Staw Mrozy(Łowisko Kopalnia) »
GPS: N 52o 9' 14" E 21o 46' 54"
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Mińsk Mazowiecki » Gmina: Mrozy
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Siedlce » (zobacz porozumienia Okręg PZW Siedlce 2024r »)
Regulamin połowu:Łowisko należy do PZW
Limit dobowy karpia 2kg,pozostałe według regulaminu PZW
Noclegi w pobliżu: Mińsk Mazowiecki - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Siedlce

 

4.4
Oceń
(19 głosów)

Łowisko Kopalnia Mrozy mapa:- opinie i komentarze

bartosz-morawskibartosz-morawski
+1
Był ktoś już w tym roku? Ma sens tam się wybrać na początku kwietnia? Czy lepiej nad zalew do Węgrowa lub zalew do Siedlec (Muchawka)? (2016-03-31 15:38)
ArturIArturI
+1
Zalew Węgrów i Siedlecki polecam bardziej. Mimo to kopalnia Mrozy daje dużo frajdy z łowienia. Miejscowe koło dba o ten zbiornik i regularnie zarybia, niestety nie brakuje Januszy którzy najmniejszą złowioną rybę zabierają ze sobą. Wielkich okazów ryb nie znajdziecie ale np. karpie 1-2kg już tak, dodatkowo łatwo opłotki ikarasie. Są ładne liny. Amura i drapieżnika tam nie wdziałem chociaż "teoretycznie" obecne. Bardzo przyjemna lokalizacja do posiedzenia. (2019-09-05 12:58)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy