Łowisko Kormoran w Sulęcinie

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Łowisko karpiowe Kormoran znajduje się w województwie gorzowskim, 30km na zachód od Międzyrzecza w Sulęcinie. Powierzchnia zbiornika wynosi 6 hektarów, a jego średnia głębokość waha się w granicach 1,6m. W zbiorniku na chwile obecną pływa 120 karpi w przedziale od 7 do 22kg, ale już wkrótce zostanie tu dopuszczonych ok. 100 karpi. Zbiornik jest malowniczo położony wśród lasów otaczających Sulęcin, co pozytywnie wpływa na cały charakter tego miejsca. Do wędkowania udostępnione są dwa przeciwległe brzegi, na których znajdziemy wygodne kładki do postawienia stojaka z wędkami lub podbierania karpi. Wokół brzegów znajdziemy także pojemniki na śmieci, a w jednym miejscu doprowadzony jest także prąd, z którego można korzystać, jeśli chcemy np. naładować telefon. Brzeg zachodni, czyli ten przy rzeczce, na którym znajduje się 6 stanowisk dla karpiarzy jest bardzo wygodny. Bez problemu możemy wjechać samochodem i rozbić namioty. Głębokość łowiska na tym brzegu wynosi od mnicha ponad 2 metry, a dalsze stanowiska w stronę trzcinowiska powoli się wypłycają aż do głębokości ok. 0,5metra przy samych trzcinach. Ostatnie stanowisko na tym brzegu jest bardzo urozmaicone, bowiem w wodzie znajdują się liczne zaczepy w postaci ściętych pniaków. Na wschodnim brzegu, czyli tym od ośrodka Kormoran znajduje się również 6 stanowisk w postaci usypanych wałów wchodzących na kilka metrów wgłąb zbiornika. Bez problemu można tu rozbić namiot i wygodnie łowić. Ostatnie stanowisko to usypana wyspa dla karpiarzy, gdzie zmieszczą się 2 namioty. Łowiąc z tej wyspy mamy dość szerokie pole manewru z zestawami, gdyż możemy łowić na wprost lub wywozić pod szeroki pas trzcin, gdzie także znajdziemy twarde zaczepy.
Właściwie większość dna pokryta jest dość cienką warstwą mułu, dlatego warto o tym pamiętać i stosować dłuższe przypony w zależności od grubości mułu. Co do smaków kulek to najbardziej sprawdziły się kulki truskawkowe i krewetka-ryba. Jednak zawsze warto poeksperymentować, gdyż karpie na kormoranie bywają bardzo wybredne. Sprawdzą nam się także wszelkie kulki pływające, zwłaszcza o nucie owocowej. Na łowisku wolno łowić na 3 wędki zarówno w dzień jak i w nocy. Za dobę łowienia trzeba zapłacić 60zł. Musimy również posiadać matę do odhaczania karpi i obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie. Z łowiska mamy bardzo blisko do restauracji kormoran, gdzie możemy zjeść i czegoś się napić. Dla przyjeżdżających karpiarzy dostępne są także prysznice i toalety. Można też wykupić sobie domek, jeśli chcemy zabrać ze sobą rodzinę. Chętni do przyjazdu nad łowisko Kormoran mogą rezerwować miejsca telefonicznie 693783603. Zapraszamy nad łowisko Kormoran by zmierzyć się z wielkimi karpiami.Łowisko Kormoran w Sulęcinie opis łowiska:

Akwen: Staw Kormoran »
GPS: N 52o 25' 47" E 15o 6' 56"
Położenie: Województwo: Lubuskie » Powiat: Sulęcin » Gmina: Sulęcin
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Sulęcin - meteor
Tagi łowiska: LUBUSKIE STAWY

 

3.9
Oceń
(19 głosów)

Łowisko Kormoran w Sulęcinie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

kopciukopciu
0
ŁADNIE WYGLĄDA ALBO WYGLĄDAJĄ TE ŁOWISKA , JEDNO PYTANIE TE ZDJĘCIE OSTATNIE PO PRAWEJ TO TEN SAM ZBIORNIK BO WYGLĄDA JAK SADZAWKA Z NAWŻÓCANYMI KIJAMI I BALAMI DRZEWA (2009-03-08 22:10)
Raptor1981Raptor1981
0
Raz miałem przyjemność powędkować nad tym zbiornikiem na zaproszenie mojego kolegi z Międzyrzecza. Lokalizacja bardzo piękna, cała oprawa wokół łowisk również na dość wysokim poziomie. Same łowiska poukładane na 3 zbiorniki; w 1 zbiorniku możemy połowić wszystkie gatunki ryb i opłata za wędkowanie wynosi 10 zł ( z tego co pamiętam) wszystkie złowione ryby wkładamy do siatki po czym na końcu rozliczamy się w budce strażniczej, ze złowionych ryb z czego nie musimy żadnej wziąć wtedy to one trafiają do betonowych śluz i czekają na potencjalnych nabywców nie wędkarzy a po 24 godzinach wracają do zbiornika. 2 łowisko specjalne w którym pływają same okazy karpi i amurów powyżej 10 kg, tam nie łowiłem bo chyba łowisko jest droższe i na dodatek złowiona ryba po pamiątkowej fotografii trafia z powrotem do wody. 3 łowisko to zbiornik z pstrągami gdzie każdy rzut nie jest pusty, tutaj należy pamiętać, że każda złapana ryba musi być przez nas zabrana i kupiona. Moje wrażenia są dość miłe z tym że odniosłem wrażenie że KORMORAN jest ostoją głównie dla naszych zachodnich sąsiadów Niemców którzy pojawiają się nad wodą dość często i licznie bo zbiornik Kormoran cenowo jest raczej ustawiono pod zagranicznych gości - jest po prostu drogo na nasze polskie kieszenie żeby bywać nad wodą w Sulęcinie regularnie. Niemcy się cieszą tym bardziej teraz kiedy euro stoi tak wysoko. (2009-03-11 08:18)
stiven 48stiven 48
0
Witam . Mam pytanie, kto jest dzierżawcą tego łowiska?, jeżli Koło PZW, to który regulamin mówi o ( 3 ) trzech wędkach! Oznaczenie tego łowiska - (niebieska czy zielona ) rybka? Moim zdaniem jest to łowisko komercyjne, a pozatym za drogo! (2009-03-11 11:19)

skomentuj ten artykuł