Łowisko Łysy Młyn

/ 2 komentarzy / 7 zdjęć


Łowisko Łysy Młyn
Niespełna dwa kilometry za Radojewem, zjeżdżając początkowo jednokierunkową drogą w obniżenie terenu, zauważamy po lewej stronie ładny parking, a tuż za nim uroczy staw. Przy stawie zaś stoi odrestaurowany młyn wodny.
Sam staw stanowi łowisko wędkarskie, którym opiekuje się koło wędkarskie nr 122 „Przynęta” z Suchego Lasu. Akwen to niewielki, gdyż jego powierzchnia wynosi 3ha, ale za to niezwykle urokliwy. Zasilana jest dwoma strumieniami. Jeden prowadzi prosto z jeziora Glinowieckiego, znajdującego się na teranie poligonu. Drugi zaś to tzw. Rów Południowy, który zbierając wody z terenu poligonu, gdzieś z okolic Golęczewa przecina go w kierunku południowo-wschodnim, wpadając od zachodu do stawu, aby wspólnymi wodami płynąć dalej jedną strugą do Warty.
Łowisko pomimo niewielkich rozmiarów obfituje w ładne okazy karpi, szczupaków
i okoni. Od strony południowej posiada wyznaczoną do wędkowania strefę
ze stanowiskami z brzegu.
Niewątpliwym walorem tego zbiornika sąsiedztwo młyna, w którym znajduje się m.in. Ośrodek Edukacji Leśnej (Nadleśnictwo Łopuchówko) i liczne wystawy, a także piękna ścieżka przyrodnicza.
Ponadto na południowej stronie stawu dopełnieniem całości jest ładny parking leśny, z miejscami do odpoczynku, szeroko pojętej rekreacji.
Dla turystyki pieszej i rowerowej budowana jest ścieżka, która połączy Morasko
i Radojewo z Łysym Młynem. Kto wie, może w przyszłości doprowadzi nas także do samego Biedruska.
Co mogę polecić, to miłośnicy przyrody niechaj wybierają się na ścieżkę rekreacyjną z samego rana. Czas w którym przyroda budzi się do życia, przepojona odgłosami ptaków i zwierząt, kiedy w powietrzu czuć woń każdego zioła i kwiatu jest niepowtarzalny.
https://youtu.be/Z0JWFt-qUkU
Później jest trochę tłoczno.Łowisko Łysy Młyn opis łowiska:

Akwen: -
GPS: N 52o 30' 43" E 16o 56' 15"
Położenie:
Właściciel:
Noclegi w pobliżu: Murowana Goślina - meteor
Tagi łowiska:

 

5
Oceń
(6 głosów)

Łowisko Łysy Młyn mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
+1
Znam łowisko.Łowiłam spacerowałam,obserwowałam łowiących.Jednak z tą dużą rybą to lekka przesada. (2018-03-04 10:48)
silstarsilstar
+1
Może warto byłoby dodać do artykułu informację, żę to łowisko nie jest dostępne dla każdego: Decyzją Zarządu Koła 122 "Przynęta" Suchy Las, od 2017r następuje zmiana zasad wydawania zezwoleń na amatorski połów ryb, na zbiorniku "Łysy Młyn". Członek wstępujący do Koła, otrzymuje zezwolenie po obecności na jednym zespotkań porządkowych tzw. "czyn" Jednocześnie w 2018r ogranicza się całkowitą ilość wydawanych zezwoleń do 250szt. (2018-04-16 14:46)

skomentuj ten artykuł