Łowisko PZW Pakosław

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


Zbiornik w Pakosławiu ma 28 hektarów powierzchni. Nie jest głęboki. W tej chwili odległość do dna do lustra wody to niespełna dwa metry.

Zbiornik Pakosław należy do zasobu wód ogólnodostępnych okręgu PZW Leszno. Wędkujący muszą posiadać kartę wędkarską oraz legitymację z opłaconymi składkami członkowskimi oraz okręgowej na wody nizinne PZW Leszno. Wędkujący spoza okręgu PZW Leszno muszą mieć opłaconą składkę okresową lub roczną na wody PZW Leszno. Wędkarze okręgów z którymi PZW Leszno podpisało porozumienia mogą wędkować na podstawie składek członkowskich i okręgowych i na wody nizinne opłaconych we własnym okręgu. Wędkowanie odbywa się na podstawie przepisów RAPR PZW z poniższymi zmianami;

Do wędkowania metodami spławikowymi i gruntowymi dopuszczony jest tylko północny brzeg zbiornika od strony rzeki Orli ( między tamami) z zachowaniem 50 metrowego pasa ochronnego od tam spiętrzających wodę ! Spinning od 1 listopada do marca następnego roku dostępny wokół całego zbiornika. Od 1 kwietnia do końca października dopuszcza się do spinningu północny brzeg zbiornika od rzeki Orli wraz ze stroną wschodnią kończąc na wysokości wieży widokowej z zachowaniem 50 metrowego pasa ochronnego od tam spiętrzających wodę!Łowisko PZW Pakosław opis łowiska:

Akwen: Staw Pakosław »
GPS: N 51o 36' 51" E 17o 3' 29"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Rawicki » Gmina: Pakosław
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2023r »)
Regulamin połowu: Przepisy dotyczące połowu ryb :

obowiązuje całkowity zakaz połowu na żywą i martwą rybkę oraz wędkowania ze środków pływających !Szczupak - wymiar ochronny 60cm i powyżej 90cm -limit 1 sztuka w ciągu doby

Okoń - wymiar ochrony 20cm - limit 10 szt. w ciągu doby

Sandacz - wymiar ochronny 60cm - limit 1 szt. w ciągu doby

Karp - wymiar ochronny 35cm - limit 2szt w ciągu doby

Lin -wymiar ochronny 30cm - limit zgodnie z RAPR

Pozostałe gatunki zgodnie z RAPR
Zabrania się na terenie łowiska palenia ognisk, niszczenia roślinności brzegowej i stawowej, wycinania krzewów i drzew oraz rozbijania namiotów, a także zakopywania i porzucania śmieci.
Zakazuje się parkowania pojazdów na terenie zbiornika oprócz miejsc specjalnie do tego wyznaczonych .
Po zakończeniu wędkowania miejsce wędkowania należy bezwzględnie pozostawić w należytej czystości.
W drastycznych przypadkach naruszania przepisów PZW i ochrony przyrody podjęte zostaną działania na drodze karnej.

ZARZĄD OKRĘGU PZW LESZNO
Noclegi w pobliżu: Pakosław - meteor
Tagi łowiska: STAWY Okręg PZW Poznań

 

4.2
Oceń
(13 głosów)

Łowisko PZW Pakosław mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

KACZASKACZAS
0
27 marca wybieram się tam z ekipą na jednodniową zasiadkę...po całej wyprawie dodam fotki łowiska lepszej jakości ponieważ te są robione telefonem z kiepskim aparatem :-) (2011-03-17 18:48)
wolcikwolcik
0
Byłem tam 1 listopada mnóstwo zaczepów mało zero brań (2013-11-17 18:21)
Woda99Woda99
0
byłem tam w połowie listopada na tym zbiorniku trzeba zbroić przynęty w główki maks 6g i w miare szybko ściągać złowiłem wtedy okonia 35cm mój ocieć 32cm szczupaka 45cm i przy samym molo szczupak ok 60 cm spiął mi się na tym zbiorniku jak ryba bierze to eldorado albo wcale nie bierze (2013-12-10 18:49)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy