Łowisko Słupsko

/ 18 komentarzy / 4 zdjęć


Łowisko nowe -powstałe niedawno. Położone na obrzeżach lasów i pól , niezbyt głębokie.
Linia brzegowa tego zbiornika porośnięta jest trzciną , ale stanowiska są pięknie porobione. W odległości 40-50 m od brzegu ciągnie się szeroki pas roślinności podwodnej dający schronienie przed drapieżnikami drobnicy i nie tylko , średnia głębokość to 1,5 - 2,5 m , wymarzony grunt dla spławikowców, których niestety rzadko tam spotykam, a szkoda.
Na tym łowisku dominuje karaś i okazy 40 cm nie są tu rzadkością. Można też złapać dorodnego szczupaka i lina. Powierzchnia łowiska - 35 ha. Akwen polecany szczególnie dla początkujących wędkarzy gdyż brania są tak częste ,że zwykle wędkuje się na jedną wędkę. Dla cierpliwych i wytrwałych często nagrodą są niezłe karpiki i liny.
Łowisko to ma specyficzny charakter. Jest nowe i jest tu dużo aktywnej "drobnicy". Złapałem już bardzo dużo ryb, które miały rozerwane pyszczki, dziurawe, a nawet takie które były bez dolnej wargi. Świadczy to o tym , że większość wędkarzy łapie tutaj na grube zestawy, a hol przypomina wyścig łodzi motorowych.
Większość takich holi kończy się pustym hakiem. Wiadomo przecież, że karasie i płocie mają delikatne pyszczki i w ten sposób ulegają rozerwaniu. Natomiast lin, karp i to nierzadko (niemiarowe sztuki) sa bez szans. Dlatego zalecam lekkie zestawy, które napewno się sprawdzą i zapewnią delikatny, swobodny hol. Sam stosuję żyłki głównie 0,16 mm i małe haczyki 8 lub 10, a przypony oczywiście stosunkowo cieńsze i z powodzeniem osiągam efekty. Większość złapanych ryb oczywiście wypuszczam, gdyż interesują mnie większe sztuki. A jak już mówiłem karasie ok 40 cm lub płocie i wzdręgi 25 do 30 cm wcale nie są rzadkością na tym łowisku. Wystarczy trochę cierpliwości, a wyniki naprawdę będą wspaniałe i takie wędkowanie da dużo satysfakcji. Problemem pozostaje jedynie fakt śmieci, pozostawiane na miejscu wędkowania. Gospodarz zbiornika rozwiesza worki na śmieci, ale wielu wędkarzy o tym zapomina choć są rozwieszone informacje " WĘDKARZU SWOJE ŚMIECI ZABIERZ ZE SOBĄ" nic to nie daje. A szkoda , bo każdy prawdziwy wędkarz chciałyby powrócić na czyste stanowisko (czysty zbiornik).
Ale mimo wszystko polecam ten zbiornik. POŁAMANIA KIJA KOLEDZY !!!


Łowisko Słupsko opis łowiska:

Akwen: Staw Słupsko »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Śląskie » Powiat: Gliwicki » Gmina: Rudziniec
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Katowice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Katowice 2022r »)
Regulamin połowu:według regulaminu PZW
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Katowice

 

3.8
Oceń
(33 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

OlekOlek
0
Łowisko zapowiada się obiecująco :) słyszałem dużo pozytywnych komemtaży na jego temat, niestety nie łowiłem tam jeszcze, ponieważ nie wiem za bardzo jak tam dojechać.
Może jakaś mapka ? (2009-01-23 21:27)
gacek84gacek84
0
witam odp do olka na pławniowice skręcasz w lewo a na słupsko w prawo i jedziesz jakieś 2 km na oko i po prawej jest słupsko nie łatwo nie zauważycz pozdrawiam ja tam często jestem latem z dziecmi (2009-01-24 00:25)
BALBABALBA
0
dobrze dobrze ale czemu jak ciekawe łowisko to na drugim końcu polski.ale fajnie macie.u nas na pomorzu też jest fajnie.wyprawy morskie ,wyprawy trociowe (parsęta) prawdziwe eldorado .pozdrawiam (2009-01-31 11:16)
tubus1tubus1
0
co do rybności łowiska trudno zaprzeczyć... Ryb sporo ( przedewszystkim dość wyrośniętych karasi /byłem w tym roku już kilkanście razy, i połowiłem... karasie, dwa liny io kilka okoni.. /...) Inne gatunki trudno schwytać... Naprawde ładne, rybne jeziorko.. Jest tylko jedno a w zawsadzie to trzy "ale"..... Olbrzymia presja gruntowych "mięsiarzy"... ( biorą w siaty kilogramami wszystko co się na hak uwiesi... żal patrzeć... naprawde), a drugie "ale" to śmieci zostawiane przez tzw. "wędkarzy- brudasów"... wstyd... trzecie "ale" to pzw - policja - wał zaporowy.. wyjaśniając te trzy wyrazy z myślnikami mam na myśli wał zaporowy po którym wędkarze przejeżdzają autami na drugi brzeg.. POLECAM NIM NIE JEŻDZIĆ BO.., policja czycha i wlepia 500 zł mandatu za tzw. niszczenie zapór wodnych!!!! ale do pzw!!! bo powinni tam postawić jakieś zapory ( rogatki) aby wędkarze nie wpadali na "niebieską mine" (czyt. policję). Składki są wysokie a pzw nie potrafi choćby zakazu wjazdu lub jakiejś tablicy postawić?!!!. Duży minus dla PZW !!!! Ogólnie łowisko bardzo polecam wszystkim etycznym i porządnym KOL. WĘDKARZĄ !!!
POZDRAWIAM I POŁAMANIA KIJA.... (2009-05-15 18:53)
pticekpticek
0
Witam. Łowisko jest a raczej było 2 - 3 lata temu obiecującym zbiornikiem. Tylko jak jak pisze mój przedmówca niestety "wędkarze" z Zabrza, Bytomia i Gliwic pokazali jak się "łowi ryby". Jeśli zabiera się wszystko co tylko powiesi się na wędce to niestety nigdzie nie będzie ryb. Nie chodzi mi tutaj o wypuszczania każdej ryby do wody bo sam jestem zdania, że jak się złapie coś ŁADNEGO to można rybę zabrac i zjesc z frytkami :)... tylko, że jak się zabiera szczupaki po 30 cm a karasie po 15 cm no to możemy drodzy koledzy zapomniec i Słupsku i ewentualnie przyjechac tam na grila. Okonie dwa lata temu brały tam naprawdę na wszystko i co... i dzisiaj można upoliwac okonika a nie okonia. Ludzie opamiętajcie się bo niedługo to własne g.... będziecie jesc !!!! (2009-05-25 14:29)
PasjonataPasjonata
0
Byłem tam dzisiaj pierwszy raz, wyjazd był typowo sprawdzający, spławiczek - pełno drobnicy ale można było zauważyć, że większa rybka też tam chodzi, na grunt niestety nawet jednego brania nie było ale to tylko kwestia czasu !!! Sąsiedzi obok wyjmowali karasie takie po około 30 cm, wszystko lądowało w siatce, bez wyjątku... Szkoda tylko, że opinie o wędkarzach z Gliwic i okolic są takie niepozytywne, no cóż - z czegoś to się musiało wziąć, ubolewam bo sam jestem z Gliwic i całe szczęście nie pasuję do ww opisów. Pozdrawiam i połamania kija. (2009-08-05 15:57)
u?ytkownik14499u?ytkownik14499
0
No niestety,ale zgodzę się z moimi przedmówcą,że zbiornik został przetrzebiony i to gównie przez "wędkarzy" z Zabrza. Sam jestem z tego miasta i ubolewam nad tym faktem ale cóż,tanie mięcho :( Byłem tam kilka (2) razy,piękne łowisko,dużo karasia(było).łowię na spławiczek(gł. 0,12,przypon 0,08)I z 30cm rybkami nie miałem problemu chociaż parę poszło :) Polecam ten zbiornik bo naprawdę jest tam pięknie i można odpocząć. (2009-11-04 09:40)
KONIU888KONIU888
0

Te łowisko jest naprawde dobre, sam często tam bywam. łowisko naprawde oferuje dobra zabawe, ponieważ jest w nim sporo ryb, zawsze coś bierze. Osobiście jestem zadowolony z karzdego wypady na ryby właśnie na tym łowisku. Serdecznie polecam to łowsko wszystkim wędkarzom, mimo iż sporym problemed są śmieci pozostawione w okolicznych krzakach, oraz po owfitych opadach deszczu jest problem z dojazdem na stanowiska dalej połorzone od drogi. Sam złapałem tam juz sopro ładnych okazów karpia, lina, szczupaka oraz płoci.

(2010-01-24 15:56)
dejandejan
0
Też tam kilka razy byłem,akurat trafiłem że nie miałem brań.Ale słyszałem od innych wędkarzy że zbiornik zarybia sie rybami odłowionymi z Rzeczyc.Nie wiem czy to prawda,niech ktoś odpowie na moje pytanie. (2010-03-12 12:04)
Rasta77Rasta77
0
Witam! Też jestem z Zabrza i bardzo mi przykro, że takie macie zdanie na temat wędkarzy z tego miasta. Dla mnie ten sport to czyste hobby. Nie traktuję tego jak "sposobu na pełną lodówkę". A co do łowiska to jutro się tam wybieram i powiem szczerze jestem ciekaw wyników. jest to moja pierwsza wyprawa na te łowisko.
(2010-03-19 19:34)
dziadek2dziadek2
0
nic ująć psełdo wedkarze z Halemby, Gliwic Sośnicy robia pozostałym opinię MIĘSIARZY gdzie pojadą narobią SMRODU dwa lata temu w Turawie co narobili awantury i połów sieciami teraz nich nikt się nie dziwi że PZW Opole niechce porozumenia z Katowicami (2010-03-21 18:07)
gregorio1977gregorio1977
0
Wpadłem tam dzisiaj rano,ale przeraziła mnie ilość wędkarzy.Oprócz tego brak jakiegoś normalnego parkingu,a droga wzdłuż lini brzegowej jest FATALNA!!!!Same dziury i wielkie koleiny.Dobrze że chociaż dwóch starszych wędkarzy pomogło mi wyciągnąć auto,bo niestety zawiesiłem się na koleinie.Może opiekunowie tego łowiska pomyślą żeby droge troche utwardzić,w końcu przyjeżdżamy się zrelaksować,a nie wku...ać na samym wjezdzie!!Co do samego zbiornika jest nawet fajny i ma dobrze zrobione stanowiska.
(2010-05-09 18:01)
mirus71mirus71
0
witam wybieram się tam jutro lub w niedzielę czy ktoś może powiedzeć jak dojechać tam z katowic ... pozdrawiam i połamania kija (2010-05-28 04:18)
tubus1tubus1
0
szanowni koledzy, czy wiecie że na słupsku już dość mocno zaczyna pokazywć się i brać sumik amerykański.... "kolejne zarażone" łowisko.. jeszcze rok dwa i będzie po "słupsku".. koledzy jak dojazd nad jezioro  ??? Pare dni temu bagno było niemiłosierne... Pozdrawiam (2010-06-06 08:42)
roczeslaroczesla
0
KOl KOl wędkarze  czy wiecie skąd w tak młodym zbiorniku pojawiły się tak wyrośnięte karasie i inne ryby (nie wszystkie) ???  Otóż większość ryb pochodzi z Dzierżna dużego - czyli z Rzeczyc !!! Życzę smacznego tym co zabierają z tego łowiska ryby !!!!
(2010-10-30 00:33)
tubus1tubus1
0
witam ponownie, potwierdzam w 100% że te "spore" a często nazwałbym je "naprawdę wyrośnięte" karasie pochodzą z Rzeczyc ( dzierzno duze), przez te kilka lat na pewno sporo się oczyściły ale sam osobiście bywam nad tym jeziorkiem od kilku lat i jeszcze mi się nie zdarzyło zjeść rybki z tej wody...  szczerze odradzam bo w Rzeczycach wiadomo jaki był i jest syf..( mega dużo metali ciężkich itp) , aczkolwiek znam wiele osób które rybki pochłaniają z tej wody i nie narzekają na zdrowie.. bynajmniej na razie.. ciekawe jak na wiosnę będzie z wjazdem od strony lasu bo pod koniec tego sezonu niesamowicie przekopali brzeg od strony małej tamy... błoto i bagno było nieziemskie jak w listopadzie ze spiningiem byłem... Szkoda że jeziorko nie jest udostępnione do połowu z łodzi bo to dopiero można by poszaleć na wodzie z dala od ogromu wędkarskiej presji.. pozdrawiam i do zobaczenia na Słupsku...    (2011-01-05 19:10)
shark03shark03
0
Tak -w 100% łowisko w Słupsku zarybione jest rybą z Rzeczyc,czyli chemią (metale ciężkie itp).
Życzę zdrowia wędkarzom konsumującym z tego łowiska ryby.

(2011-02-25 17:45)
grzegorz-szmelichgrzegorz-szmelich
0
A jak z dojazdem samochodem nad wode? (2016-06-05 20:04)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy