Łowisko specjalne Bachury

/ 7 komentarzy

Bachury to łowisko specjalne które swoją historię wiąże z terenem należącym do białostockiego okręgu PZW. Długie przygotowania do otwarcia sprawiły, że z pewnością można zaliczyć je do najpiękniejszych i najlepiej zagospodarowanych zbiorników w Polsce.

Łowisko zasila rzeka Łuplanka, jest także częścią zbiornika Siemianówka.
Najlepszy dojazd - należy kierować się na Białystok, na wysokości 60 km od niego należy skręcić na południowy wschód.

Polecam!Łowisko specjalne Bachury opis łowiska:

Akwen: Staw Bachury »
GPS: N 52o 58' 6" E 23o 46' 47"
Położenie: Województwo: Podlaskie » Powiat: Białostocki » Gmina: Michałowo
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:1. Łowisko jest dostępne do łowienia codziennie w godz. 8.00-20.00 (z wyjątkiem poniedziałków).

2. Wędkowanie odbywa się z pomostów. Ryby złowione nie mogą być wpuszczane z powrotem do wody.

3. Do wędkowania upoważnione są osoby, które uzyskały zgodę gospodarza łowiska po wniesieniu stosownej opłaty (młodzież do lat 16 pod opieką dorosłych)

4. Wnosząc opłatę wędkarz pozostawia w biurze gospodarstwa łowiska dowód tożsamości i pobiera sprzęt pomocniczy do łowienia.

5. Na łowisku mogą przebywać osoby towarzyszące – bez prawa połowu za stosowną opłatą.

6. Łowiący nie może pozostawić wędek w łowisku bez dozoru.

7. Po zakończeniu łowienia wędkarz rozlicza się z gospodarzem łowiska z pobranego sprzętu, opłaty za czas łowienia i należności za złowioną rybę.

8. Wędkujący i osoby towarzyszące proszone są o zachowanie umożliwiające w ciszy i spokoju miły wypoczynek innym przebywającym na łowisku.

9. Istnieje możliwość wynajmu łowiska w celu organizacji zamkniętych konkursów wędkarskich.

10. Gospodarz łowiska zastrzega sobie prawo do kontroli wędkujących w zakresie przestrzegania regulaminu i stosownie do sytuacji zastosować odpowiednie sankcje do cofnięcia zgody na pobyt na łowisku.
Noclegi w pobliżu: Nowa Łuka - meteor
Tagi łowiska: PODLASKIE STAWY

 

2.7
Oceń
(32 głosów)

Łowisko specjalne Bachury mapa:

Dołączone pliki (1)

  • - http://www.youtube.com/watch?v=nfhAvQvD6FA - 3 kb

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

FijalekFijalek
0
Opis łowiska całkiem ciekawy. Natomiast z przytoczonych informacji muszę przyznać, że nie jest ono za ciekawe. Tzn, co to znaczy, że złowionej ryby nie mogę wypuścić? ;| Dla mnie bez sensu (z punktu widzenia wędkarza). Druga sprawa, to te opłaty za samo wejście są trochę za wysokie. Biorąc pod uwagę, że chciałbym tam pojechać z kimś do towrzystwa (kto nie wędkuje), to robi się już w ogóle drogo. Jak do tego dojdzie opłata za ryby, to robi się mało ciekawie. A ta głębokość do 2m wcale mnie nie zachwyca. (2009-05-07 22:57)
SumiarzSumiarz
0
Właśnie w tym jest taki haczyk , gdy u nich w tym okienku wykupujesz na łowienie jednodniowe zezwolenie oni ci dają siatke , do ktorej musisz wpuszczac zlowione ryby(podobno przy wypuszczeniu ryby dostaje sie jakąs kare).Nastepnie z tymi rybami idziesz na wage i do kasy.To jest bardzo chore.Dodatkowo w tym łowisku jest wpuszczony Jesiotr piaskowy. (2009-05-08 07:06)
LakeFishingLakeFishing
0
Mozesz tez udawac ze za kazdym razem nie trafiles do siatki:)#
Lowisko wydaje sie calkiem tylko ciekawe ile do 1kg czy jeszcze na rodzaje posortowane? XD (2009-05-16 23:15)
stefinstefin
0

Bylem Tam W Maju Złapałem 3 szczupaki 1.30,2.30,2.60 Człowiek Obok Mnie Wyciągnął "piątke"

(2010-01-16 03:14)
czbogdanczbogdan
0
A dla mnie jest to wielki szwindel.Albowiem owe stawy w  w założeniu miały być stawami zarybieniowymi dla Siemianówki.Teraz a jeziorze jest bezrybie ,rybacy PZW wyłapują wszystką rybę bez względu na terminy i okresy ochronne ,że o wymiarach nie wspomnę.Celowo wyniszczono karpia i konsekwentnie niszczy się lina. Gdyby ryby były na jeziorze to stawy jako łowisko nie miały by sensu.A tak za zalew dodatkowa opłata ,rybacy mają utrzymanie i na stawach się zarabia.tylko wędkarze robią za jelenie. 
(2010-03-17 16:08)
czbogdanczbogdan
0
Zapomniałem zapytać,dlaczego PZW wstydzi się swojego łowiska specjalnego?Głupio jakoś ,zaniedbany zalew a obok wypasione łowisko?
(2010-03-17 16:15)
MateuszMMateuszM
0
z tym zakazem wypuszczania z powrotem rybek do wody to trochę przesada jak i z tym, że nie dość, że musisz zapłacić za to że wejdziesz to jeszcze za każdą złowioną rybkę musisz płacić ... komedia... odłów niewymiarowy z zalewu tam trafia i kur... jak chcesz cos złowic to płać !! jak tam jeździć to tylko na zawody...  żal za dupe ściska!
(2010-11-19 18:23)

skomentuj ten artykuł