Łowisko Wietrznia popularnie zwana Glinianki


Opis: Zbiornik to 85 arowy użytek ekologiczny podobno miał być w tym miejscu budowany stadion ale woda pokrzyżowała plany.Jak było naprawdę tego nie wiem to tylko legendy .Znajduje sie obok rezerwatu Wietrznia ale nie wchodzi w skład rezerwatu (na tym linku widać gdzie jest rezerwat ) Jeśli chodzi o łowisko to trudno ustalić kto jest jego właścicielem ,kiedyś istniał taki zapis w wykazie wód PZW Okręg Kielce cytuje z pamięci "Wszystkie inne drobne wody, jeżeli nie są specjalnie oznakowane jako obreby hodowlane bądź stawy prywatne.- z wyłączeniem odcinków wód górskich na terenie okręgu PZW Kielce " Ale od 2005 nie ma takiego zapisu

Jest to użytek ekologiczny czyli jeśli nie ma tablic można wędkować ,wedle przepisów niewolno nam wędkować tylko w rezerwatach przyrody (i to nie do końca). Rybactwo, polowanie, wędkowanie dozwolone na zasadach ogólnych w parkach krajobrazowych,obszarach chronionego krajobrazu.zespołu przyrodniczo-krajobrazowego,użytek ekologiczny ,pomnik przyrody, stanowisko dokumentacyjne.Dodatkowo w dokumencie STRATEGIA ROZWOJU TURYSTYKIW POWIECIE KIELECKIM W LATACH 2004 – 2013 cyt..Parki Krajobrazowe stały się terenami turystyki specjalistycznej – kwalifikowanej(do której należy wędkarstwo, kajakarstwo, jeździectwo, a tak że turystyka piesza,rowerowa) oraz wycieczek krajoznawczych.Teraz co do samego łowiska kiedyś tam wędkowałem no chyba z dwa razy ,efekty drobny okoń ,lin,karaś,płoć,a i chroniona różanka.Trafia się szczupak i karpie które są przynoszone z fontanny na przeciwko bazar kiedy jest spuszczana woda .







Atrakcje turystyczne


pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_...gniewa_Rubinowskiego

Rezerwat przyrody Wietrznia im. Zbigniewa Rubinowskiego – rezerwat przyrody nieożywionej[1] na terenie dawnego kamieniołomu Wietrznia w Kielcach, w województwie świętokrzyskim. Obejmuje wzniesienia Wietrzni (312 m n.p.m.) i sąsiedniego Międzygórza będących przedłużeniem ciągnącego się przez Kielce Pasma Kadzielniańskiego. Zbudowane są z wapienno-dolomitowych skał należących do górnego dewonu. W skład rezerwatu wchodzą trzy połączone ze sobą kamieniołomy wielopoziomowe (Wietrznia, Międzygórz, Międzygórz Wschodni) powstałe w wyniku eksploatacji złoża w latach 1893-1974. Całkowita długość wyrobiska wynosi 800 m.

Kamieniołom Wietrznia



Na terenie rezerwatu znajdują się cenne odsłonięcia geologiczne:



* zjawiska i procesy tektoniczne

* mineralizacja żyłowa (ołowiowo-barytowo-kalcytowa)

* kras podziemny i powierzchniowy (kotły, misy, żłobki, leje, szczeliny, kominy, jaskinie)

* fauna kopalna (koralowce czteropromienne, gąbki krzemionkowe, stromatoporoidy, denkowce, ramienionogi, małżoraczki, liliowce, konodonty, ryby kopalne (ponad 30 taksonów))




Przez rezerwat przechodzi zielony szlak spacerowy prowadzący z ulicy Zamkowej na Bukówkę.









www.wix.com/hektores/hektores/wietrznia

swietokrzyskiprzewodnikwedkarski.pl/


Łowisko Wietrznia popularnie zwana Glinianki opis łowiska:

Akwen: Staw Szmaragdowe »
GPS: N 50o 51' 28" E 20o 38' 31"
Położenie: Województwo: Świętokrzyskie » Powiat: Kielce »
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Kielce - meteor
Tagi łowiska: ŚWIĘTOKRZYSKIE STAWY

 

1
Oceń
(1 głosów)

Łowisko Wietrznia popularnie zwana Glinianki mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację



- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł