Łowisko Hamernia.

/ 6 komentarzy

Witam wszystkich gorąco.
Dziś chciałbym napisać kilka słów na temat łowiska Hamernia w Radziejowicach.
Hamernia w Radziejowicach jest jednym z kilku zbiorników zaporowych na rzece Pisi Gągolinie. Pisia powstaje z połączenia dwóch rzek: większej Pisi Gągoliny, oraz mniejszej Pisi Tucznej. Obie mają źródła na południowy wschód od miasta Mszczonowa.

Łowisko to ma około 9,5ha a głębokość jej jest około 1,5-2,5 jeżeli chodzi o dno to jest pokryte mułem.
Na środku akwenu znajduje się wysepka z której niestety nie można łowić a napewno to byłby dobry punkt do łowienia.Niestety również nie można łowić z środków pływających takich jak łodzie czy pontony.

Po iednej ze stron znajduje się kąpielisko z wytyczonym miejscem do kąpieli.
Łowić można z każdej strony tylko doiazd autem jest tylko po jednej stronie

Jeśli chodzi o rybki które tam można złowić to. Karp,Karaś,Amur,leszcz,Płoć,Lin,Sum,Sandacz,Szczupak,Okoń Jaż.

Dojechać tam można jadąc od Warszay do Mszczonowa po drodze szukamy miejscowości Radziejowice gdzie skręcamy w prawo i około 2,5 km kierujemy się w stronę Żyrardowa anastępnie wypatrujemy łowiska po lewej stronie gdyż jest widocze z drogi.
Druga droga to najlepiej kierować się najpierw do samego Żyrardowa a następnie jadąc około1,5km jadąc w stronę Mszczonowa szukamy zjazdu na Radziejowice a tam już do celu około 6km i również wypatrujemy akwenu tylko tym razem z prawej strony bo też będzie przy drodze gorąco wszystkich pozdrawiam i zapraszam na naszą Hamernię.Łowisko Hamernia. opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Hamernia-Radziejowice »
GPS: N 52o 0' 15" E 20o 33' 22"
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Żyrardów » Gmina: Radziejowice
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Zakaz polowu z wyspy.
Zakaz polowu z łodzi i pontonów.
Noclegi w pobliżu: Radziejowice - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE ZALEWY

 

4.4
Oceń
(12 głosów)

Łowisko Hamernia. mapa:- opinie i komentarze

u?ytkownik63630u?ytkownik63630
0
Piąteczka :) (2011-03-02 17:02)
sebo1977sebo1977
0
witam jestem z okręgu mazowieckiego czy moge łapać na hamerni bo łowisko jest w mazowieckim ale podlega pod pzw skierniewice prosze o wytłumaczenie
(2011-08-17 20:15)
esox74esox74
0
Witam wszystkich, mam pytanko w związku z fajnym łowiskiem na którym kiedyś można było normalnie za niewielką opłatą wędkować, chodzi mi mianowicie o zbiornik na rzece Pisi na terenie pałacu w Radziejowicach. Jest to teren ogrodzony, zbiornik zaś jest zasilany przez rzeczkę i tu właśnie jest zagwozdka czy można na nim łowić korzystając z karty wędkarskiej. Jak mi się wydaje każdy wędkarz ma prawo dostępu do rzeki nawet jak przepływa przez teren prywatny, dostęp powinien być, niestety nie znalazłem w necie kto jest właścicielem terenu ale myślę, że nie jest prywatny. (2012-05-13 20:17)
zjarekzjarek
0
Wie ktoś jak z drapieżnikami na Hamerni? Pracuję w Żyrardowie i od jakiegoś czasu przymierzam się do wizyty ze spiningiem na tym zbiorniku. Mieszka tam coś? (2012-07-08 22:19)
pokerowoopokerowoo
0
Mając pozwolenie na całe Mazowieckie możesz łapać na Hamernii (2013-08-17 13:10)
zduneqzduneq
0
Aktualnie Hamernia należy pod PZW Skierniewice i nie można łowić z kartą "mazowiecką". Nie jest to też łowisko komercyjne.Informacja na 100% pewna, gdyż właśnie dzwoniłem do PZW w Skierniewicach. (2014-07-29 10:47)

skomentuj ten artykuł