Łowisko Woprówka

/ 5 komentarzy / 3 zdjęć


WOPRÓWKA, łowisko na jeziorze Dunajec umiejscowione w Gródku n/D. na brzegu Sądeckiego WOPR. Wjazd na łowisko jest z drogi głównej Sącz -] Wojnicz w lewo przez parking klubu Quantum. Zjeżdżamy wąską betonową uliczką koło zabudowań sezonowych. Przy wjeździe rzuca się w oczy żółta tabliczka z napisem zakazującym poruszania się po terenie pojazdami mechanicznymi. Zostaje nam tylko pozostawić pojazd w miejscu dozwolonym wypakować sprzęt i zejść nad wodę. Przy wyborze stanowiska musimy zwrócić uwagę na „przystań” żeglarską „upierdliwych” dziadków z przyczepy campingowej. Zachowajmy należytą odległość od pomostu ponieważ i tak co chwilę coś tam przypływa i odpływa. Na prawo od opisanego pomostu mamy dość płytką zatoczkę obfitująca w muł i roślinność podwodną natomiast na lewo naprzeciw „małpiej wyspy” spory odcinek plaży aż do pomostu WOPR i dalej za pomostem do ujścia potoczku i krzaków. Często w tym miejscu są rozgrywane zawody z uwagi na dość sporą i łagodną linię brzegową oraz dobry dojazd. Sam uczestniczyłem w tym roku w zawodach spławikowych i gruntowych rozgrywanych właśnie w tym miejscu. Po rozłożeniu sprzętu, przy słoneczku zza pleców zauważamy w zależności od poziomu wody dość łagodny spad dna. I rzeczywiście nie jest głęboko przy brzegu do odległości ok 70m. Poczuć to można wrzucając zestaw gruntowy w łowisko. Na odległości ok 5 m od brzegu widzimy pas ok 2 m. zieleni podwodnej która staje się nie lada przeszkodą podczas holu ryby, zwłaszcza większej. Ciężko ją przeprowadzić ponad zielenią, a gry już się nam tam zapląta, pozostają wypróbowane umiejętności i cierpliwość połączona z nadzieją wędkarską. Dominująca rybą na łowisku jest mały leszcz, krąpiki i płocie, trafiają się certy, niestety w okolicach 20 cm. Za to okonie i płocie są sporych jak na te gatunki rozmiarów. łowisko jest doskonałym miejscem na sandacza, pisczszysto – muliste dno sprzyja mętnookiemu. Opowieści wędkarskie o dużych sandaczach złowionych w tym miejscu na pewno wpadną wam u ucho podczas pobytu tu. W ostatnim czasie wywiezioną w głąb uklejkę chętnie porywa duży kleń wyciągając żyłkę na ok 1 m odległości i stop. Bez szybkiej reakcji i rozpoznania brania kleniowego od sandaczowego nie mamy szans na rybę. Oczywiście Jezioro Rożnowskie dzierżawi Okręg PZW w Nowym Sączu, jako wodę nizinną. Opłaty, spładki i zasady połowu na stronie
http://www.pzwns.info.pl/

Do zobaczenia nad wodą.Łowisko Woprówka opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Rożnowski »
GPS: N 49o 44' 41" E 20o 43' 34"
Położenie: Województwo: Małopolskie » Powiat: Nowosądecki » Gmina: Gródek nad Dunajcem
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Nowy Sącz » (zobacz porozumienia Okręg PZW Nowy Sącz 2024r »)
Regulamin połowu:PZW NOWY SĄCZ woda nizinna
Noclegi w pobliżu: Gródek nad Dunajcem - meteor
Tagi łowiska: MAŁOPOLSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Nowy Sącz

 

4.5
Oceń
(8 głosów)

Łowisko Woprówka mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

pawel75pawel75
0
Zbiornik wygląda przepięknie, szkoda tylko, że tak daleko ode mnie. Pozdrawiam i piąteczkę zostawiam ! (2012-09-30 14:33)
kamil11269kamil11269
0
pięć (2012-10-03 14:57)
wlotarwlotar
0
Dlaczego nie szanujesz starszych ludzi i co to znaczy " upierdliwy dziadek " , dziś jesteś jeszcze młodym człowiekiem , ale za lat kilka kim będziesz . Jeżeli tak samo zachowujesz się nad woda jak piszesz , to lepiej nie nazywaj się wędkarzem , bo słowo to brzmi dumnie , a nie durnie . Uważam , że należą się wszystkim  przeprosiny z Twojej strony , chyba że uważasz inaczej , to my przeprosimy za Ciebie . Już widzę jak Ty zachowujesz sie nad woda ? . (2013-06-16 10:08)
kubax123kubax123
0
ryby wspaniale brały ok 10 leszczy 50cm oraz 1 szczupak 90cm (2014-03-15 21:27)
skalpelskalpel
0
woltar.... ostudź emocje.... chyba, że jesteś jednym z tych dziadów .... byłbyś tam, oceniłbyś i sam byś mnie przepraszał. A ty się nazywasz wędkarzem??? (2014-04-16 00:56)

skomentuj ten artykuł