Łowisko Jarosławki

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


Zbiornik Jarosławki
Główny akwen łowiska ma 10ha. Głębokość zmienia się od 2m w części północnej do ok. 3m w części południowej przy grobli. Na dnie zalega niewielka warstwa mułu brzegi w znacznej części porośnięte są trzcinami itp. Zbiornik ma prostą linie brzegową, jedynie na zachodnim brzegu w połowie łowiska znajduje się niewielka zatoka. Zbiornik ten tworzy prostokąt o wymiarach 200m. szerokości i 500m. długości. Na brzegu przygotowanych jest 44 stanowisk wędkarskich (wiaty), a dla wędkarzy ceniących wygodę, także przyczepy kempingowa i domki letniskowe. W łowisku poza innymi gatunkami ryb najczęściej możemy liczyć na brania karpi i amurów dochodzące do 30kg.
Historia łowiska
W 1989r. z naturalnej niecki, gdzie wcześniej były to grunta państwowe, czyli tutejszego pegeeru, pracownicy tego zakładu wjeżdżali sprzętem kosili trawę i zbierali siano. Po przebudowie takiej jak nasypanie od strony północnej jak i południowej wałów oporowych, podwyższenie linii brzegowej i wybudowanie zastawy piętrzącej, powstał na potrzeby hodowli ryb staw. Kilkadziesiąt lat temu na tym obiekcie zrobione zostały odwierty geologiczne i odkryto kilku metrową warstwę torfu, a poniżej kilkudziesięcio metrową warstwę kredy. Historia łowiska w obecnym kształcie rozpoczyna się w roku 1998. Pod naciskami i namowami znajomych, miłośników wędkowania i sprzyjającemu położeniu akwenu na terenie województwa wpłynęło na podjecie decyzji o przekształceniu akwenu hodowlanego w łowisko specjalne. Zanim otworzyliśmy łowisko, to wcześniej się do tego przygotowaliśmy, zostawiając z własnej hodowli kilka ton karpi i amurów dochodzących do 10kg. Z upływem czasu staraliśmy się co roku dopuszczać co raz to większe sztuki zakupione z zewnątrz. Od tamtej pory stan łowiska jest sukcesywnie uzupełniany o kolejne duże sztuki. W roku 2007, w celu uatrakcyjnienia naszego łowiska nie bacząc na koszta podjęliśmy decyzje o zakupie 3 ton karpi o wadze 6-11. Tego samego roku we wrześniu do łowiska wpuściliśmy zakupione już wcześniej karpie i amury, a trzymane w małych stawkach na tzw. kwarantannie, dochodzące do 30kg. W połowie grudnia 2008 roku dokupiliśmy następną partię karpii w ilości 3 ton o wadze od 8 do 18 kg. Po upływie kilku miesięcy, czyli wiosną 2009 roku, zamierzamy nabyć następną ilość dużych ryb. Na najbliższe lata mamy dalsze plany zarybiania naszego jeziora i podnoszenie jego rangi w śród polskich i zagranicznych wędkarzy. Dążymy do tego, aby nasze łowisko było najatrakcyjniejsze w całej Polsce, oraz liczyło się w Europie i by pływały w nim największe sztuki.
Zaplecze
Zaplecze łowiska stanowią dwa parkingi trawiaste, natryski z gorącą wodą i WC. Sklep spożywczo-wędkarski, gdzie można zaopatrzyć się w niezbędny asortyment wędkarski (zestawy karpiowe, kulki proteinowe, robaki itp.) Na wielu stanowiskach postawione są kempingi, a na pozostałych drewniane budki chroniące przed deszczem, wiatrem i słońcem. Przy każdym stanowisku porozstawiane są stoliki i ławki. Rozbicie namiotu obok stanowiska nie stanowi problemu. Istnieje również możliwość wypożyczenia grilla, środków transportu i mat karpiowych. Obiekt czynny jest w sezonie 24 godz./dobę od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Łowisko komercyjne w Jarosławkach znajduje się ok. 6km od miejscowości Maszewo w województwie zachodniopomorskim-26km. od miasta Stargard Szczeciński i 12km. od Goleniowa zobaczą państwo tablice wskazującą na nasz obiekt. Tam należy skręcić i dojechać do wsi Jarosławski. Po przejechaniu przez wioskę, ok. 300m ukarze się następna tablica. Tam należy skręcić w prawo. Po przejechaniu ok. 200m. zobaczą Państwo nasze łowisko.

Opłaty za łowienie na łowisku karpiowym Jarosławki:
Cała doba – 60zł
Pora dzienna - od świtu do godz. 23:00 - 40 zł
Tylko noc - 50 zł
Osoby towarzyszące:
- Dzień 3 zł
- Noc lub doba 5 zł
W ramach opłaty podstawowej dozwolone jest łowienie ryb na dwie wędki.
Za każdą dodatkową wędkę opłata – 30 zł.

Opłata za kempingi i domki letniskowe na wszystkich łowiskach wynosi 40 – 60 zł.
Rozbicie namiotu – 10 zł /doba
Prysznic – 5 zł / osoba
Ustawienie swojego kempingu bez dołączenia energii – 20 zł/doba
Ustawienie swojego kempingu z podłączeniem energii–30zł/doba
Wypożyczenie grilla – 2 zł
Wypożyczenie maty karpiowej – 10 zł



Łowisko Jarosławki opis łowiska:

Akwen: Staw Jarosławki »
GPS: N 53o 32' 3" E 15o 1' 3"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Szczecin »
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Regulamin łowiska Jarosławki

Atrakcją tego akwenu są ryby od 6 do 30 kg.

Bezwzględne wymogi wędkowania na dużym łowisku:
• maty karpiowe
• żyłki minimum 0,30mm
• markery (jeśli ktoś znaczy łowisko)
• podpórki niedrewniane
• podbieraki o szerokości nie mniej niż 70cm
• haczyki bezzadziorowe, lub zadziory ukruszone
• metoda gruntowo-włosowa
• należy posiadać preparat do dezynfekcji ran po haczykach




Regulamin dużego łowiska:
1. Wszystkich opłat dokonujemy w sklepie, płacąc z góry. Przy wcześniejszym zejściu z łowiska nie zwracamy kosztów.
2. Rezerwacja stanowiska z drewnianą budką 10zł, przyjmujemy zaliczki za kampingi i domki letniskowe (bez zwrotu).
3. Rybę po odhaczeniu, zważeniu i zdezynfekowaniu należy natychmiast wypuścić.
4. Szczególnie mile będą widziani wędkarze zachowujących się kulturalnie, spokojnie oraz pozostawiają po sobie czystość i porządek.
5. Rodziców przebywających ze swoimi dziećmi na naszym obiekcie prosimy o pilnowanie swoich pociech. Właściciele łowiska nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe.
6. Wędkarze wypływając na wodę swoimi łódkami czy pontonami robią to na własną odpowiedzialność.
7. Osoby, które zostaną przyłapane na kradzieży ryb ukarane będą kwotą pieniężną, lub pozbawieni wszystkich akcesoriów wędkarskich. Dany delikwent, który nie będzie chciał się poddać każe, to będzie zatrzymany do dyspozycji policji.
8. Za każdy przywłaszczony kilogram ryby kara wynosi dziesięciokrotną wartość danej gatunkowo ryby i przepadek łupu, oraz zakaz ponownego przyjazdu.
9. Właściciele lub osoby upoważnione mają prawo za dnia i nocy do wszelkiej kontroli, z góry przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
10. Jeśli ktoś zostanie przyłapany na łowieniu wędkami za, które nie została dokonana opłata poniesie karę w wysokości 100zł za każdą nie opłaconą wędkę.
11. Nie wolno znaczyć łowiska przedmiotami innymi niż przeznaczone do tego markery.
12. Osoby łamiące regulamin zostaną wydalone z naszego obiektu bez zwrotu opłat i bez możliwości ponownego przyjazdu.
13. Brama jest zamykana po godz. 23:00 a otwierana o świcie.
Noclegi w pobliżu: Goleniów - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE STAWY

 

4.2
Oceń
(19 głosów)

Łowisko Jarosławki mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację



- opinie i komentarze

Junior24xJunior24x
0
Są również małe łowiska tzw. nieprofesjonalne na nich znajdziemy karpia,lina,amura,okonia,jesiotra oraz sumy opłata na małych łowiskach to 15zł od wędki :) Można tam potrenować tyczką bo są i karpie 2 kilowe i są też większe, mi udało się złowić tam karpia 8 z hakiem.... ale z gruntu. Zachęcam do treningów i testów sprzętu na tych łowiskach (2015-05-05 20:57)

skomentuj ten artykuł