Jezioro Trześniowskie

/ 1 komentarzy

Piękny akwen położony pośród lasów lubuskich. Niegdyś tworzył jedno jezioro z Łagowskim. Jest to typowe jezioro rynnowe, charakteryzuje się bardzo czystą wodą, dowodem tego jest występowanie sielawy, a także troci jeziorowej. Miejsce warte odwiedzenia nie tylko przez wędkarzy, jest to także wspaniałe miejsce do nurkowania. Podobno w najgłębszym miejscu głębokość sięga aż 50 metrów jest to tak zwana ściana.
W północno-wschodniej części jeziora znajduje się małe prywatne pole biwakowe, tam można bez problemu zwodować łódkę. Na tym jeziorze łowiłem tylko na spinning, łowiąc tą metodą najlepiej jest łowić ze środków pływających, uważam, że spinning z brzegu jest mało rozsądny, ze względu na stosunkowo trudny dostęp do wody z brzegu.
Naszym celem były okonie, jest ich dużo, ale są trudne do złowienia, ze względu na głębokość łowi się przede wszystkim w toni jeziora. Czasami odprowadzały przynętę nie kusząc się na jej zaatakowanie. Najlepiej łowić na główkę, trok też się sprawdzał , ale raczej przy obławianiu brzegu, aniżeli toni. Można próbować złowić szczupaka na niedużą blachę, czy woblera, szczupak żyjący w toni może przysporzyć niezwykłych wrażeń wędkarzowi. Koniecznie należy obłowić wszelkie zawady, pomosty czy zwalone drzewa są to bankowe miejsca na okonie. Kolorów gumek na okonia nie będę polecał, każdego dnia ryba reaguje na co innego, więc po prostu należy często je zmieniać, aż utrafimy w odpowiedni danego dnia typ.
Jezioro Trześniowskie jest bardzo urokliwe woda wręcz turkusowa, każdy kto lubi podziwiać przyrodę, a przy okazji miło i w spokoju powędkować powinien je odwiedzić. Presja wędkarska nie jest tutaj tak duża jak na jeziorze Łagowskim, co też uważam za spory atut.
Zachęcam do odwiedzenia tego niezwykle ciekawego, ale bardzo trudnego łowiska!

"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"Jezioro Trześniowskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Ciecz(Trześniowskie) »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Lubuskie » Powiat: Świebodzin » Gmina: Łagów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Zielona Góra » (zobacz porozumienia Okręg PZW Zielona Góra 2022r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: LUBUSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Zielona Góra

 

3.6
Oceń
(7 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

kheadkhead
0
jak wspomnial autor, jezioro jest bardzo glebokie. rybe najlepiej szukac do 8 m od brzegu, gdzie glebokosc siega nawet 5m. dalej w glab jeziora mozna spotkac lawice nieduzych okoni. wiekszy szczupak siedzi glownie przy dnie, na glebokosci ok 4-5m. mniejsze okazy mozna spotkac plycej, najwiecej ich jest w okolicach zwalonych drzew. nie warto lowic na srodku jeziora, bo tam nie ma ryby, bynajmniej ja nie widzialem tam zadych, a dosc czesto nurkuje w tym jeziorze. inni nurkowie spotykali takze dwumetrowe sumy, wlasnie niedaleko wspomnianej w artykule scianki.
(2011-05-31 12:19)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy