Luciąża - Przygłów

/ 2 komentarzy / 6 zdjęć


Rzeka Luciąża jest bardzo wdzięcznym i ciekawym miejscem połowów i miłego spędzania wolnego czasu. Miejsce, które chciałem przedstawić leży blisko drogi krajowej nr 12 jednak jest ukryte przed wzrokiem dość gęstym lasem. Podczas moich wielokrotnych wyjazdów na to łowisko - nieczęsto spotykałem tam innych wędkarzy - z początku podejrzewałem, że przyczyną tego może być brak ryb na tym odcinku rzeki - dziś śmiało mogę powiedzieć, że przyczyną tego jest owe "ukrycie" w lesie tego miejsca. W brew pozorom dojazd jest bardzo prosty. Postaram się przedstawić go jak najprościej potrafię.
Jadąc drog. kraj. nr 12 z Piotrkowa Tryb. w kierunku Sulejowa przejeżdżamy przez Przygłów. Na końcu tej miejscowości po lewej stronie znajduje się serwis opon dla TIR-ów. Skręcamy tam i dalej w kierunku Sulejowa jedziemy ok 100 m wzdłuż lasu po czym skręcamy w lewo. Dalej przez las, aż dojedziemy do skrzyżowania leśnych dróg. Na tym skrzyżowania jedziemy w lewo i do końca prosto. Droga kończy się na pięknej skarpie skąd roztacza się piękny widok na rzekę.
Ryby które możemy tu spotkać to bez wątpienia okoń, szczupak, płoć, ukleja, jelec, kiełb.
Metodę połowu można wybrać w/g upodobań sprawdza się zarówno mała "gumka" jak i zestaw spławikowy. Polecam dołki na zakrętach gdzie zrzucamy na pograniczy wody stojącej i głównego nurtu.
Z przynęt naturalnych polecam "rosówki" doskonale działają na okonie. Szczupaka można złapać odpowiednio zmontowanym "bocznym trokiem"
Miejsce to polecam także ze względu na piękne widoki i czystość łowiska.Luciąża - Przygłów opis łowiska:

Akwen: Rzeka Luciąża obw. nr 1 »
GPS: N 51o 22' 30" E 19o 50' 24"
Położenie: Województwo: Łódzkie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piotrków Trybunalski » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piotrków Trybunalski 2022r »)
Regulamin połowu:Obwód rybacki nr 1 rzeki Luciąży
- obręb ochronny na rzece Luciąży w miejsc. Kłudzice gm. Sulejów od jazu piętrzącego - 50 m w górę rzeki i -50 m w dół

SYMBOL ŁOWISKA
RL - Rzeka Luciąża od źródeł do jej ujścia do zbiornika Sulejowskiego wraz ze starorzeczami i dopływami.
Noclegi w pobliżu: Sulejów - meteor
Tagi łowiska: ŁÓDZKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Piotrków Trybunalski

 

3.6
Oceń
(14 głosów)

Luciąża - Przygłów mapa:- opinie i komentarze

u?ytkownik26041u?ytkownik26041
0
ładne łowisko warto by było się tam wybrać mało wędkarzy czyli cisza i spokój a przedewszystkim czysto bo nie ma kto na śmiecić piona za wpis***** (2010-12-12 19:42)
iwonaipiotr13iwonaipiotr13
0
łowie w niej płocie jazie a ostatnio często przyłowem jest pstrąg (2014-02-12 06:59)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy