Narew - miejscowość Gąsiorowo

/ 6 komentarzy / 4 zdjęć


Aby dojechać do tego łowiska musimy kierować się na Serock trasą 61. Następnie odbić na trasę 62 kierunek na Wyszków. Praktycznie po przejechaniu przez rzekę Narew, w miejscowości Łachy, należy skręcić w lewo i kierować się na Gąsiorowo. (cały czas prosto, nawet tam gdzie droga z pierwszeństwem w prawo, jedziemy prosto). Dojeżdżamy do ośrodka wypoczynkowego, w którym niestety bardzo rzadko możemy zostawić samochód, i kierujemy się w stronę rzeki, jakieś 50m.

Linia brzegowa w tej miejscowości jest baaaardzo zróżnicowana. W niektórych miejscach, tam gdzie ośrodki wypoczynkowe, możemy spotkać się z brzegiem wyłożonym płytami betonowymi (nie znaczy to że brzeg jest skomercjalizowana) , są też miejsca piaskowe pomieszane z mulistymi. Woda w tej okolicy ma dosyć słaby nurt. Idąc w górę rzeki znajdziemy miejsca gdzie rzeka wypłukała spode doły oraz miejsca mocno zarośnięte gdzie możemy nastawić się na szczupaczka czy sandacza. Z uwagi na fakt iż w/w miejscowość w 80 procentach stała się agroturystyczna (od tubylców można kupić np. wędzonego węgorza), w sezonie można spotkać wielu weekendowych amatorów wędkarstwa, którzy nie do końca mają pojęcie jak to robić.

Moją ulubioną metodą łowienia jest oczywiście grunt. Drapieżnika (sandacza) złapałem tam tylko na żywca. Można tu złapać dużego leszcza, karasia oraz kilogramowe płocie. Trafiają się również karpie, które w smaku zupełnie różnią się od karpia złowionego na stawach czy w jeziorze. Warto pojechać tam na noc lub rozstawić się sporo przed świtem bo można złowić naprawdę sporego suma, leszcza, certy czy płoć. Szczupak, sandacz czy boleń trafiają się ale mi jakoś bardzo rzadko. Jednym słowem mówiąc: WODA BOGATA W WIELE GATUNKÓW RYB.

Postaram się dodać kilka nowych zdjęć jak tylko poziom wody opadnie i przestaną spływać nieczystości, które zabiera woda. Dodam może jeszcze że są tam domki letniskowe kilkuosobowe które można wynająć na weekend oraz możliwość wypożyczenia łódki.

Polecam łowisko.Narew - miejscowość Gąsiorowo opis łowiska:

Akwen: Rzeka Narew Pułtusk-Serock »
GPS: N 52o 33' 17" E 21o 6' 17"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2024r »)
Regulamin połowu:PZW okręg mazowiecki
Noclegi w pobliżu: Serock - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Mazowiecki

 

4.1
Oceń
(37 głosów)

Narew - miejscowość Gąsiorowo mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

MisiaczekMisiaczek
0
Za artykuł masz 4, dobrze w miarę opisane, ale te zdjęcia karpi to trochę nieestetycznie...Każdy wie jak karp wygląda, a tym bardziej zabity. (2009-03-19 17:16)
przemek1971-71przemek1971-71
0
W Narwi pstrągi??????????????? (2009-03-29 22:03)
clibanariiclibanarii
0
Piękne miejsce. Dzisiaj łowiłem tam wzdręgi... Cisza, spokój... przerywane niestety od czasu do czasu przez przepływające "tiry", które wzbudzają sporą falę. Jadę tam jutro na leszcza... (2009-04-04 19:30)
kretkret
0
Miejsce ładne, brzeg zadbany i jest ryba (jak narazie trafił się tylko drobiazg ale pewnie podrosną , na pstrąga nie trafiłem ;)) niestety jak pisał przedmówca czasem przepływają wielkie łodzie i robią trochę bałaganu mimo to polecam wszystkim. Bardzo pozytywne wrażenia i jest opcja wynajęcia domków praktycznie przy samej rzece więc można wybrać się tam na dłużej :) (2009-04-05 16:14)
Macloud25Macloud25
0

Witam wszystkich.Jest to miejsce bardzo bogate w gatunki i obfitujące w dużą rybę jednak zająć tam jakieś miejsce do łowienia jest praktycznie niemożliwe.Miejsce zwane betonami na samym początku miejscowości(zaraz za ośrodkiem wypoczynkowym) Jest tak oblegane że ludzie wymieniają się tam na telefon____jeden wyjeżdża a drugi już zajmuje jego miejsce_____.Wielkość i ilość łowionych tam ryb sprawia właśnie taką presję..Jeżeli natomiast chcemy łowić trochę dalej to mamy tam parę miejscówek,niestety niewielkich.Typowe dziury między trzcinowiskami.Jest tam wał przez który trzeba przenieść wszystkie graty a co do samochodu to zostawić go można pod samym wałem lub przy ośrodku w zależnośi jak daleko ruszymy od betonów.Efekty w tych miejscach są gorsze ale i tak można złapać np.3kg leszczyka co mile zaskakuje przy takiej presji kilkadziesiąt metrów dalej gdzie zanęte sypie się wiadram.W wekeend odradzam jeżdzić w to miejsce ze względu na motorowodniaków..Normalnie plaga.Płyną jeden za drugim co w mniemaniu spokoju i ciszy wędkarza nie da się połączyć.Ewentualnie zostaje nam wpaść tylko na noc.W tygodniu jest OK.

Pozdrawiam

(2011-01-14 20:44)
piotr-olejpiotr-olej
0
Przepiękne miejsce zwłaszcza w górnym odcinku tylko ta presja. (2012-04-24 22:00)

skomentuj ten artykuł