Nysa Kłodzka poniżej zapory na jeziorze Otmuchowskim

/ 1 komentarzy

Rzeka na tym odcinku ma 20-30 metrów szerokości. Brzegi są zadrzewione, ale dostępne dla wędkarzy. Co kilkadziesiąt metrów na drodze nurtu stają zwalone drzewa i zatopione krzaki. W brzeg wcinają się niewielkie, dość głębokie zatoczki. Opisując Nysę poniżej zbiornika, trudno jest dokładnie oddać charakter tej rzeki. Przede wszystkim dlatego, że poziom wody i siła nurtu ciągle się zmieniają. I choć nie jest to korzystne dla wędkarzy, trzeba się do tego przyzwyczaić.
Do Otmuchowa dojedziemy drogą nr 46, a następnie drogami lokalnymi nad rzekę.
Główną zdobyczą wędkarzy łowiących na tym odcinku będą leszcze, płotki i krąpie. O okazy trudno, ale średniaków połowicie do woli. Trafiają się także jazie, karasie srebrzyste, liny i karpie. Z drapieżników jest dużo okoni i sandaczy. Natomiast szczupaków jest mało i raczej nie warto się na nie ustawiać. To samo dotyczy kleni.
W Nysie łowi się przede wszystkim na białe i czerwone robaki. Ze sztucznych przynęt na sandacze i okonie skuteczne są średnie rippery i duże kopyta.
Na tym odcinku rzeki, sprawdzają się dwie metody: gruntówka z koszyczkiem i przepływanka z przytrzymaniem. Do gruntówki trzeba założyć ciężki koszyk, aby utrzymać zestaw w jednym miejscu i to głównym korycie rzeki. Nie jest to łatwe, ponieważ na żyłkę stale napiera prąd wody.
Na opisywanym odcinku Nysy, najlepszą metodą jest przepływanka z przytrzymaniem. Równy uciąg wody, proste brzegi i liczne stada ryb spokojnego żeru z pewnością zadowolą każdego wędkarza.

"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"Nysa Kłodzka poniżej zapory na jeziorze Otmuchowskim opis łowiska:

Akwen: Rzeka Nysa Kłodzka: od Otmuchówa - do Nysy (obw. 4) »
GPS: N 50o 27' 38" E 17o 10' 11"
Położenie: Województwo: Opolskie » Powiat: Nysa »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Opole » (zobacz porozumienia Okręg PZW Opole 2022r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Otmuchów - meteor
Tagi łowiska: OPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Opole

 

3.5
Oceń
(4 głosów)

Nysa Kłodzka poniżej zapory na jeziorze Otmuchowskim mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

peterlolopeterlolo
0
Przed powodzią w 1997r.można było złapać naprawde piękne leszcze i karasie,póżniej już nie jeżdziliśmy na tą wode ze wzgędu na zniszczenia.Ale ciągnie mnie w te tereny,może się wybiore w tym roku.Pozdrawiam. (2011-04-25 17:28)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy