Zaloguj się do konta

Nysa Kłodzka poniżej zapory na jeziorze Otmuchowskim

Rzeka na tym odcinku ma 20-30 metrów szerokości. Brzegi są zadrzewione, ale dostępne dla wędkarzy. Co kilkadziesiąt metrów na drodze nurtu stają zwalone drzewa i zatopione krzaki. W brzeg wcinają się niewielkie, dość głębokie zatoczki. Opisując Nysę poniżej zbiornika, trudno jest dokładnie oddać charakter tej rzeki. Przede wszystkim dlatego, że poziom wody i siła nurtu ciągle się zmieniają. I choć nie jest to korzystne dla wędkarzy, trzeba się do tego przyzwyczaić.
Do Otmuchowa dojedziemy drogą nr 46, a następnie drogami lokalnymi nad rzekę.
Główną zdobyczą wędkarzy łowiących na tym odcinku będą leszcze, płotki i krąpie. O okazy trudno, ale średniaków połowicie do woli. Trafiają się także jazie, karasie srebrzyste, liny i karpie. Z drapieżników jest dużo okoni i sandaczy. Natomiast szczupaków jest mało i raczej nie warto się na nie ustawiać. To samo dotyczy kleni.
W Nysie łowi się przede wszystkim na białe i czerwone robaki. Ze sztucznych przynęt na sandacze i okonie skuteczne są średnie rippery i duże kopyta.
Na tym odcinku rzeki, sprawdzają się dwie metody: gruntówka z koszyczkiem i przepływanka z przytrzymaniem. Do gruntówki trzeba założyć ciężki koszyk, aby utrzymać zestaw w jednym miejscu i to głównym korycie rzeki. Nie jest to łatwe, ponieważ na żyłkę stale napiera prąd wody.
Na opisywanym odcinku Nysy, najlepszą metodą jest przepływanka z przytrzymaniem. Równy uciąg wody, proste brzegi i liczne stada ryb spokojnego żeru z pewnością zadowolą każdego wędkarza.

"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"

Opis łowiska

Mapa

Opinie (1)

peterlolo

Przed powodzią w 1997r.można było złapać naprawde piękne leszcze i karasie,póżniej już nie jeżdziliśmy na tą wode ze wzgędu na zniszczenia.Ale ciągnie mnie w te tereny,może się wybiore w tym roku.Pozdrawiam. [2011-04-25 17:28]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej