Odra - Mały Grodziec

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Odra od strony Małego Grodźca jest miejscem do wędkowania o którym jeszcze nigdy nie pisałem. Lecz mówiłem o tym miejscu już, wtedy gdy zamieszczałem mój wpis o rekordowym szczupaku. To był mój największy szczupak złowiony, moja życiówka, a zarazem największa ryba poprzedniego sezonu.

Teraz chciałbym opisać to miejsce, gdzie naprawdę można złapać pięknego szczupaka, sandacza czy okonia. W przypadku sumów z tej strony Odry nie ma co pisać, ponieważ nie złapałem i od kiedy tutaj jeżdżę spinningować to nie słyszałem, żeby ktoś w tym miejscu złapał chociaż jednego. Jeżeli ktoś taki jest niech z chęcią pisze w komentarzach, bo naprawdę będzie to wspaniałą ciekawostką.

W jaki sposób można tam trafić. Więc należy wyjeżdżając z Głogowa kierować się na różowy most, a następnie przejeżdżając go, jedziemy dalej prosto do drugiego mostu i skręcamy w lewo na Sławę. Następnie jadąc prosto dojeżdżamy do wioski, w której to skręcamy w lewo. Zakręt będzie rozpoznawalny z tego względu, że wjazd będzie odbywał się pod górkę po takim ślimaku. Wjeżdżając już do wioski po lewej stronie musimy zobaczyć mały kościółek za którym to skręcamy w lewo i jedziemy drogą żwirową aż do samego wału. Przejeżdżamy przez wał i kierujemy się po prostu w stronę Odry. Nie chce już pisać jak dokładniej się jedzie za tymi wałami ze względu, że tam za wałem są bardzo rozległe łąki na których to jest wiele oczek wodnych zwanych u nas Pawimi Oczkami, o których to napisze kiedy indziej. Dróg rozjeżdżonych przez samochody jest mnóstwo i należy wybrać tą która każdemu będzie odpowiadać i na pewno się każdą trafi do celu.
Dojeżdżając na miejsce proponuje pospinnigować idąc w kierunku Głogowa. W którą to stronę będzie? Oczywiście pod prąd rzeki Odry. Tam znajdują się główki na których są ciekawe miejscówki. Pomiędzy główkami są powalone drzewa w wodzie, przy których można dorwać ładnego okonia lub szczupaka. Brzegi przy samej wodzie są kamieniste. W dalszej odległości pokazują się wypłycania z piasku. Właśnie przy takich stokach, gdzie woda jest głęboka, następnie robi się wypłycanie należy szukać dużych szczupaków.

Bardzo dużo wędkarzy przyjeżdża z tej strony, aby posiedzieć sobie z gruntówką lub na żywca. Jeżeli nie będzie nam odpowiadać wędkowanie na rzece Odrze, możemy przenieść się na oczka wodne przed wałem.

Tutaj naprawdę jest dużo ryby od szczupaka, po okonia, ładnego leszcza, krąpia czy płoć.
Odra - Mały Grodziec opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od ujścia Baryczy - do ujścia Dobrzejówki (obw. 8) »
GPS: N 51o 40' 30" E 16o 3' 30"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Głogów »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Legnica » (zobacz porozumienia Okręg PZW Legnica 2023r »)
Regulamin połowu:Taki jak obowiązuje w okręgu PZW Legnica
Noclegi w pobliżu: Głogów - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Legnica

 

4.3
Oceń
(23 głosów)

Odra - Mały Grodziec mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

siara704@interia.plsiara704@interia.pl
0
Dniu 21.07.2012Roku Byłem na ryba i złapałem 5 płoci polecam te miejsce na odrze jest duża polana można grilować (2012-07-22 20:16)

skomentuj ten artykuł