Odra w Prężycach

/ 6 komentarzy

Prężyce – wieś w Polsce położona w województwie Dolno Ślaskim, w powiecie średzkim, w gminie Miękinia.
Centralnym punktem wsi jest pałac wzniesiony w neogotyckim stylu w latach 1840-1850. Nieopodal wsi leży rozlewisko Odry które jest atrakcyjnym dla wędkowania miejscem. Piękna szeroka w tym miejscu rzeka i wolno płynąca ze względu na śluzę która jest usytuowana nieopodal. Gdy jechaliśmy tam z moim najlepszym kolegą po raz pierwszy staraliśmy się poznać ją jak najlepiej, poświęciliśmy kilka godzin na pływanie i badanie głębokości echosondą. W większości miejsc głębokość jest około 4 metrów ale są miejsca gdzie jest i po 12metrów są to doły pozostałość po wydobyciu żwiru można je poznać po wirach jakie w tym miejscu występują. Jest tam też zatopiony czołg, pozostałość po wojnie. W głównym nurcie jest około 6 metrów. Co około 100 - 150 metrów są zatopione główki podwodne które są najlepszym siedliskiem ryb drapieżnych, ich usytuowanie zaznaczyłem mniej więcej na dołączonej mapie. Na wodzie tej można spotkać bardzo dorodne leszcze nawet po 6 kg, bolenie, sumy, sandacze, szczupaki, okonie i dorodne płocie 1 kg. Uwaga zakaz łowienia drobnicy na podrywkę który jest często kontrolowany przez patrole wodne. Polecam na tą wodę zestawy gruntowe z dużym obciążeniem jako przynęta pinki, pijawki, żywiec. Metody wędkowania jedynie grunt, drgająca szczytówka, spining. Brania dużych leszczy są albo bardzo agresywne a najczęściej bardzo delikatne co sprawia że złowienie dużej sztuki wymusza na wędkarzu finezji wędkowania.Odra w Prężycach opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od jazu Wały Śl. do - ujścia Jezierzycy (obw. 6) »
GPS: N 51o 15' 18" E 16o 48' 8"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Wrocław » (zobacz porozumienia Okręg PZW Wrocław 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Brzeg Dolny - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Wrocław

 

4.3
Oceń
(9 głosów)

Odra w Prężycach mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

pluszowypluszowy
0
Znam Prężyce i moim zdaniem znajdują się jakieś 50-60 km na północ od miejsca gdzie Ty zaznaczyłeś to łowisko. Przede wszystkim - leżą nad Odrą, a nie nad drogą 94 :D
(2010-03-20 23:12)
wlozawloza
0
Już usunąłem złe dane, za co przepraszam to zwykły błąd.
(2010-03-28 22:55)
jakklimjakklim
0
a wktórym miejscu patrząc na mapę powiniem znajdować się rzeczony czołg. I skąd przekonanie, że jest to właśnie czołg  a nie innego rodzaju żelastwo?


pozdrawiam

Marcin
(2011-11-18 13:50)
erykomerykom
0
to moj rejon;) teraz lowie piekne jazie,leszcze i plocie:) (2012-04-15 13:32)
kulejokulejo
0
mam pytanie jak dojechac w te miejsca zaznaczone na mapie droga od lenartowic prowadzi do walu a potem w strone ten tamy. jak dla mnie te zaznaczone miejsca sa w lewo od drogi prowadzacej od lenartowic .. czy da rade tam dojechac samochodem jesli tak to w jaki sposob :) dziekuje za infooo :))
(2012-08-07 22:46)
kulejokulejo
0
chodzi mi o te droge przez Warzyne ! ;) ale czy mozna jakos wczesniej dojechac do tej szerokiej odry ?? bylem dzis niedalego tej wyspy co jest na mapie.. kilka leszczykow i tyle :) dupa balada (2012-08-07 22:48)

skomentuj ten artykuł