Łowisko Oleśnikowa Dolina

/ 3 zdjęć


Łowisko jest zlokalizowane około 60 km od Warszawy w okolicach Grójca. Na terenie są 3 połączone stawy, udostępnione do wędkowania.

Wielkość stawów to około 4,3 ha, przez który przepływa (z północy na południe) rzeczka Mogielanka. Głębokość zbiornika waha się od 0, 80 do 2, 5 m. – średnio 1, 5 m. Dno jest zróżnicowane z mulistymi fragmentami oraz twardymi górkami. Występują również zaczepy w szczególności w północnej części zbiornika do wysokości 2 wysp.

Prowadzimy sprzedaż zanęt i robaczków i drobnych akcesoriów wędkarskich. W stawie pływają następujące gatunki ryb: karasie - również złociste, płocie, liny, karpie (do 21,24 kg), amury (do 10 kg), tołpygi, sumy (do 38,74 kg), szczupaki (do 10 kg), sandacze, jesiotry (do ok 17 kg), pstrągi, okonie i inne ryby. Łowisko jest atrakcyjne dla początkujących jak i doświadczonych wędkarzy oraz osób, które lubią spędzać czas na łonie natury.

Ponieważ zbiornik nie jest duży i nie wymaga dalekich rzutów oraz doskonałych umiejętności jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla początkujących karpiarzy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę, z karpiowaniem. Na łowisku znajdziecie doskonałe warunki do nauki karpiowania a mianowicie: różne rodzaje dna (badanie dna), zaczepy, silne ryby, które podczas holu nie dadzą wam odpocząć. Miło będzie nam gościć wszystkich miłośników wędkowania wraz z rodzinami.

Łowisko posiada również bardzo dobre zabezpieczenie "logistyczne". Na południu znajduje się parking, toaleta oraz barek, w którym można dobrze zjeść oraz zakupić napoje. W razie potrzeby bądź w przypadku niedogodnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość skorzystania z pokoi gościnnych lub jednego z dwóch domków na wyspach, które polecamy na dłuższe zasiadki.

Na stronie łowiska (www.olesnik.pl) w dziale łowisko znajdziecie Państwo skrypt do rezerwacji stanowisk wędkarskich.Łowisko Oleśnikowa Dolina opis łowiska:

Akwen: Staw Oleśnikowa Dolina »
GPS: N 51o 46' 42" E 20o 41' 28"
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Grójecki » Gmina: Błędów
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Regulamin Łowiska

Oleśnikowa DolinaPojęcia:


Właściciel łowiska - Jacek Nowicki;

Gospodarz łowiska - wyznaczony przez właściciela pracownik;

Wędkarz - osoba, która wniosła opłatę i uzyskała prawo do wędkowania;

Osoba towarzysząca - osoba, która towarzyszy wędkarzowi jednak nie bierze czynnego udziału w wędkowaniu.

GKO - Grupa Karpiowa Oleśnik;§ 1

Postanowienia ogólne1. Do korzystania z łowiska nie jest potrzebna karta PZW.

2. Na łowisku obowiązuje niniejszy regulamin.

3. Wędkowanie dozwolone jest na trzech połączonych stawach

4.Łowisko czynne jest codziennie od 6.00 do 20.00 (możliwe wędkowanie nocne w godzinach 20:00-6:00 po wcześniejszym uzgodnieniu);

5. W celu zapewnienia miejsca do wędkowania zaleca się rezerwację. Osoby z rezerwacją mają pierwszeństwo.

6. Wszelkie opłaty za wędkowanie oraz zakup ryb są uregulowane w cenniku§ 2

Sprawy porządkowe1. Na łowisku wyznaczonych jest 15 stanowisk karpiowych ( gruntowych ) i 10 stanowisk spławikowych , jeden łowiący na 1 stanowisko (lub rodzina);

2. Parkowanie dozwolone jest tylko na parkingu lub w miejscu wyznaczonym przez pracownika łowiska. Można zaparkować samochód na burcie po uzyskaniu zgody oraz wniesieniu dodatkowej opłaty zgodnie z cennikiem.

3. Łowiskiem zarządza "Gospodarz łowiska", u którego należy bezwzględnie zgłosić każde wejście i wyjście. Przy tej procedurze należy wpisać się do rejestru. Na czas wędkowania zostawiamy dokument.

4. Dzieci mogą przebywać na łowisku tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

5. Gospodarz łowiska nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt, rzeczy czy mienie wędkujących i osób towarzyszących.

6. Okazy powyżej 5 kg podlegają sprzedaży tylko za zgodą „Właściciela łowiska".§ 3

Uprawnienia oraz inne ustalenia1. Właściciel łowiska oraz wyznaczony pracownik ( Gospodarz) mają prawo do:

a) Żądania okazania dokumentów tożsamości od osób przybywających na terenie łowiska ;

b)W przypadku podejrzenia kradzieży ryb kontrolowania bagażu i pojazdów ;

c) Wypraszania z łowiska w przypadkach: dewastacji, śmiecenia, głośnego zachowywania się oraz nadmiernego spożywania alkoholu i nagminnego utrudniania wędkowania innym wędkującym;

d) Zwracania uwagi i wymagania respektowania postanowień niniejszego regulaminu.2. Członkowie GKO przebywający na łowisku pełnią funkcję pomocników Gospodarza Posiadają legitymacje oraz ubiory z oznaczeniami GKO.

Posiadają uprawnienia nadane przez właściciela łowiska .

Uprawnienia wyszczególnione są na tablicy G.K.O.3. Osoby przybywające na łowisko są zobowiązane do respektowania niniejszego regulaminu.

4. Osoby naruszające regulamin będę wypraszane z łowiska bez prawa do zwrotu wniesionej opłaty.

5. Osoby złapane na kradzieży zostaną wydalone z łowiska bez prawa powrotu oraz poniosą odpowiedzialność przewidzianą przepisami prawa.

6. Właściciel i pracownicy łowiska nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku

7.Właściciel łowiska zastrzega sobie prawo

do zmiany regulaminu i cen umieszczonych w cenniku.§ 4

Przybycie i opuszczenie łowiska1. Po przybyciu na łowisko należy dokonać rejestracji oraz pozostawić dokument tożsamości u „Gospodarza łowiska".

2. Wejście na łowisko jest dozwolone jedynie za zgodą „Gospodarza łowiska".

3. Opłata za wędkowanie jest uiszczana przed wejściem na łowisko.

4. Po zakończeniu wędkowania wszystkie ryby, które chcemy zabrać należy zgłosić do „Gospodarza łowiska".

5. Wszelkie uwagi, spostrzeżenia (np.: martwe ryby), oznaki dewastacji czy kradzieży należy zgłaszać niezwłocznie „Gospodarzowi łowiska"

.

§ 5

Zabrania się1. Na łowisku obowiązuje zakaz: zaśmiecania linii brzegowej zbiornika, wody, głośnego zachowania, kąpieli w stawach, picia alkoholu w dużych ilościach, załatwiania potrzeb fizjologicznych w miejscach innych niż toaleta, utrudniania łowienia innym wędkarzom. Jeśli widzisz, że na łowisku są inni wędkarze - zapytaj gdzie łowią - to nic nie boli!!

2. Wszystkich obowiązuje zakaz przetrzymywania złowionych ryb o wadze powyżej 5 kg (karp, amur, szczupak, sandacz, sum) w siatkach . Po sesji fotograficznej należy natychmiast wypuścić rybę w dobrej kondycji do wody.

3. Niszczenia otaczającej przyrody.§ 6

Wędkowanie1. Dozwolone jest wędkowanie wszystkimi metodami zgodnymi z kodeksem wędkarskim ale bez spiningu. Dozwolone jest wędkowanie na dwie wędki jednocześnie. Trzecia wędka wymaga dopłaty zgodnie z cennikiem. Maksymalna dopuszczalna liczba wędek nie może być większa niż 3.

2. Zabronione jest spiningowanie i wędkowanie z użyciem kotwiczek.

3. Wszyscy wędkarze są zobowiązani do posiadania:

a) Dużego podbieraka (minimum o rozpiętości ramion 70x70 cm).

b) Maty „karpiowej".

c) Dużej siatki wędkarskiej.

4. W przypadku braku powyższego wyposażenia istnieje możliwość ich wypożyczenia zgodnie z cennikiem. Brak wyposażenie uniemożliwia wejście na łowisko.

5. Wędkując w szczególności na stawie z dwoma wyspami (domki na wyspie) należy spodziewać się brania dużej ryby.

6. Podczas łowienia (wędkowania) ryby wyjmujemy tylko za pomocą podbieraka.

7. Zabrania się kładzenia ryb bezpośrednio na trawie, ziemi, deskach, ławkach itp.

8. Wszystkie ryby, które chcemy zakupić przetrzymujemy w siatce wędkarskiej, zanurzonej w wodzie

9. Ryby, których nie chcemy zakupić a udało ma się je bezproblemowo odhaczyć wypuszczamy do wody. Ryb nie wolno wrzucać do wody należy je delikatnie wypuścić.

10. W przypadku gdy nie możemy ryby odhaczyć (proszę nie robić tego na siłę) lub ryba jest okaleczona, należy ten fakt niezwłocznie zgłosić „Gospodarzowi łowiska".

11. Po zakończeniu wędkowania należy postawić porządek na zajmowanym stanowisku i wokół niego.Właściciel łowiska

Jacek Nowicki

Noclegi w pobliżu: Grójec - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE STAWY

 

4.3
Oceń
(6 głosów)

Łowisko Oleśnikowa Dolina mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

ThinkingAnglerThinkingAngler
0
Gratuluje pięknej sztuki i w tym roku planuje je częściej odwiedzać! (2013-03-25 21:58)
justynaccjustynacc
0
Odwiedziłam niedawno łowisko i ... - 6 h. łowienia - żadnego brania - wysokie opłaty i wymagania właścicieli (20zł. za łowiącego i 10zł. za os. tow. to ciut za dużo jak na takie łowisko) - 100 razy bardziej polecam zalew w Rawie Maz. - podejście do klienta naganne (na miejscu dowiedzieliśmy się, że za os tow. jest opłata w wysokości 10zł, a nie 5zł, tak jak na stronie internetowej, podobno informatyk zbija bąki i nie zmienił cennika na stronie. (2013-08-19 15:25)
Robson86Robson86
0
Witam. kilka razy już tam byłem i czasem bywa faktycznie że pół dnia nic nie bierze, ale o kiju nigdy nie wróciłem.. Fajne łowisko, dużo ryby i jak się dzień odpowiedni trafi to można się do bólu nałowić okazów od 5kg wzwyż...Ceny nie są moim zdaniem aż tak wygórowane.. a możliwość holu dużej ryby wynagradza żale finansowe.... Polecam wszystkim. A i ostrzegam że po udanym dniu na Oleśniku zbrzydną wam wasze dzikie łowiska, płotki, karaski... hyhy;p (2013-08-22 17:16)

skomentuj ten artykuł