Jezioro Płotki

/ 1 komentarzy

Jezioro Płotki jest naturalnym zbiornikiem o powierzchni 44 ha. Leży obok drogi z obwodnicy Piły w kierunku Zelgniewa. Linia brzegowa ma długość 1190 m. Akwen położony jest w dorzeczu rzek Gwdy, Noteci i Warty. Tafla wody znajduje się w rynnie, której zbocza porastają lasy mieszane. Nad akwenem zlokalizowanych jest kilka ośrodków wczasowych, pole namiotowe, parking, wypożyczalnie sprzętu wodnego. Brzegi jeziora porośnięte są trzciną pospolitą, tatarakiem zwyczajnym i pałką szerokolistną. Nie ma wyraźnie odznaczonej strefy roślin pływających, choć napotkać można grążel żółty, grzybień biały i rdest ziemnowodny. Z kolei roślinność zanurzona to przede wszystkim moczarka kanadyjska, rdestnica przeszyta, rogatek sztywny i mech wodny. Dno jest twarde, głównie zbudowane na glinie choć przy brzegach w wielu miejscach znaleźć można piasek.

Jezioro Płotki obfituje w liczne gatunki ryb. Do najczęściej spotykanych należą: płoć i sielawa. Kolejnymi przedstawicielami stanowiącymi liczną grupę są węgorze, szczupaki i leszcze. Spotkać też można karpia i amura, który przyrasta tu do bardzo przyzwoitych rozmiarów, a także okonie oraz liny które osiągają tu bardzo duże przyrosty(3-4 kg.)

Jezioro Płotki jest własnością PZW, zaś bezpośrednim opiekunem koło PZW – „Pilanin”. Dzięki regularnemu zarybianiu i II klasie czystości, Płotki to przesympatyczne miejsce do nurkowań – szczególnie nocnych.Jezioro Płotki opis łowiska:

Akwen: Jezioro Płotki »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Piła » Gmina: Piła
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piła » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piła 2024r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Piła

 

1
Oceń
(1 głosów)- opinie i komentarze

piotr48piotr48
0
po wprowadzeniu jesiotra i wyłączeniu znacznej części jeziora z wędkowania nie ma co tu szukać biznes wygrał z wędkarstwem (2016-05-17 18:22)

skomentuj ten artykuł