Pogoria II

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć


"Pogoria II", to 40 ha ciszy i spokoju. Zbiornik ten powstał podobnie jak trzy inne, po zalaniu terenów po byłej kopalni piasku. Obecnie jest to teren, na którym występuje wiele roślin i zwierząt objętych całkowitą ochroną. Celem jest zachowanie ze względów dydaktycznych i krajobrazowych, zespołów roślinnych, siedlisk ptactwa wodno-błotnego, oraz rzadkich i chronionych stanowisk roślin i zwierząt. Spośród roślin i grzybów, na w/w obszarze występują, objęte ochroną całkowitą: arcydzięgiel nadbrzeżny, grążel żółty, kruszczyk błotny, kruszczyk rdzawoczerwony, mądzik malinowy. Fauna na tym obszarze reprezentowana jest łącznie przez 84 gatunki kręgowców, z czego 52 znajdują się pod ochroną całkowitą, 8 pod ochroną łowiecką, 10 pod ochroną rybacką oraz 2 pod ochroną okresową. Mewy śmieszki tworzą tutaj swoje kolonie lęgowe.
Do Pogori II nie dochodzi żadna utwardzona (asfaltowa) droga i żeby dostać się do niej, trzeba wybrać się na pieszą przechadzkę lub wycieczkę rowerową.Ogólnie Polecam ŁowiskoPogoria II opis łowiska:

Akwen: Staw Pogoria II »
GPS: N 50o 21' 27" E 19o 13' 15"
Położenie: Województwo: Śląskie » Powiat: Dąbrowa Górnicza »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Katowice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Katowice 2024r »)
Regulamin połowu:Według PZW
Noclegi w pobliżu: Dąbrowa Górnicza - meteor
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Katowice

 

3.8
Oceń
(11 głosów)

Pogoria II mapa:- opinie i komentarze

WierzchowiecWierzchowiec
0
tez tam lubie łowic cisza i spokuj. Ale niestety z wieksza ryba niemiałem doczynienia na tym łowisku:-) (2009-01-24 13:49)
muszkietermuszkieter
0
A no tak jest wieksza ryba ale szansa na nia jest jaj 1 do 1000 bo woda gotuje sie od drobnicy ;> (2009-09-16 20:04)
LczIdikLczIdik
0
Sporo drobnicy, trochę glonów ale ogólnie z gruntu i na spławik da się połowić. Najważniejsze jest to że można tam posiedzieć w spokoju bo mało kto się tam pokazuje. (2018-05-04 10:32)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy