Polder Kwiecewo - łowisko specjalne

/ 1 komentarzy

Polder Kwiecewo jest łowiskiem specjalnym do wędkowania wymagane jest więc dodatkowe zezwolenie do nabycia w siedzibie okręgu PZW Olsztyn oraz w sklepach wędkarskich w Dobrym Mieście.

Łowisko powstałe w wyniku zalania łąk,składa się ono z dwóch oddzielnych stawów o powierzchni około 40 h, które ostatnio są połączone w wyniku zatopienia drogi.Łowisko idealne dla wszystkich pragnących spotkania z Karpiem lub kilogramowymi Karasiami i Linami,coraz częściej zdarzają się również Sumy.Dla spiningistów jest to łowisko również atrakcyjne , wody te obfitują w Szczupaka i Okonia.Na terenie łowiska samochody mogą być parkowane tylko na wyznaczonych 3 parkingach,dozwolone jest obecnie wędkowanie z łodzi za dodatkową opłatą , wędkowanie w dozwolone jest również w porze nocnej. Łowisko to jest dość specyficzne i nie jest wcale łatwo złowić medalową sztukę , a jest takowych naprawdę sporo. Jedynym sposobem aby naprawdę połowić na polderach jest systematyczne jeżdżenie i sprawdzanie czy akurat tego dnia karaś, lin czy karp żeruje. Większość sezonu wędkarze stosują do połowu metodę gruntową (sprężyna, koszyk, czasem picker), czasem również widać łowiących an spławik ale aby przechytrzyć dużą sztukę trzeba rzucać zestaw jak najdalej. Przynęty jakie się stosuje to od robaków,pinki itp do różnego rodzaju ciast , kulek , jeżeli nastawiamy się na białą rybę. Jeżeli chodzi o suma to większość łowi na wątrobę. Szczupak stoi daleko od brzegu więc jego łowienie najlepsze jest z łódki a przynęty to blachy w jaskrawych kolorach najlepiej się sprawdzają.
Łowisko dostarcza naprawdę dużo emocji i frajdy z łowienia ale trzeba systematycznie jeździć aby wyniki naprawdę napawały dumą ;]
PozdrawiamPolder Kwiecewo - łowisko specjalne opis łowiska:

Akwen: Staw Kwiecewo »
GPS: N 53o 58' 17" E 20o 19' 1"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Olsztyński » Gmina: Dobre Miasto
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2017r »)
Noclegi w pobliżu: Dobre Miasto - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Olsztyn

 

5
Oceń
(4 głosów)

Polder Kwiecewo - łowisko specjalne mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację

Wedkuje.pl poleca 

- opinie i komentarze

nanusnanus
0

Witam 

Kolego podobno ten trzeci staw też jest zliczany do polderu kwiecewo. Łowię na tym zbiorniku w okresie wakacji. A z tym szczupakiem to nie tak do końca jak piszesz przy trzcinach na pierwszym stawie też można coś złowić tylko trzeba trochę pochodzić w spodniobutach ze spiningiem lub żywcówką. Zgadzam się z tobą że łowisko jest trudne-aby odnieść sukces trzeba często jeździć-w zeszłym roku ryba brała między godz.9 a 15 . pozdrowienia i połamania kija.

(2011-07-01 14:45)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy


 
Aplikacja